به گزارش خزر، آیت‌الله محمد محمدی‌گلپایگانی عصر امروز در آیین تکریم و معارفه نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام‌جمعه رشت در سالن غدیر استانداری اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سال ۸۰ سفری به گیلان داشتند و مورد استقبال مردم گیلان قرار گرفتند تا جایی که سرپا ایستادند و حتی خودروی حامل معظم له […]

به گزارش خزر، آیت‌الله محمد محمدی‌گلپایگانی عصر امروز در آیین تکریم و معارفه نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام‌جمعه رشت در سالن غدیر استانداری اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سال ۸۰ سفری به گیلان داشتند و مورد استقبال مردم گیلان قرار گرفتند تا جایی که سرپا ایستادند و حتی خودروی حامل معظم له را بوسیدند که این عشق و علاقه الهی است.

وی با اشاره به ماه رجب و ویژگی‌های خاص این ماه عظیم افزود: در ماه رجب میلاد حضرت علی علیه اسلام واقع‌شده که به فرموده پیامبر(ص) جز او و خدا کسی آن را نشناخته است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری ماه رجب را ماه آمرزش گناهان برشمرد و گفت: در ماه رجب پیامبر اکرم به بعثت رسیده است و ازاین‌رو بسیار ارزشمند و قابل‌تأمل است.

آیت‌الله محمدی گلپایگانی با اشاره به معارفه و تکریم امامان جمعه سابق و فعلی رشت بیان کرد: در تعابیر دینی قیامت در روز جمعه آغاز می‌شود و هرکسی که در روز جمعه قدمی از قدم بردارد خداوند احوال و خطرات را بر وی آسان می‌کند تا اذن بهشت به او داده شود.

وی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی ۹۰۰ نقطه نماز جمعه برگزار می‌شود تصریح کرد: به حول قوه الهی و به برکت جمهوری اسلامی در ۹۰۰ نقطه نماز جمعه خود و مردم را به رعایت تقوی الهی دعوت می‌کنند درحالی‌که ملت‌های دیگر از این نعمت بی‌بهره هستند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با ۱۸ سال اقامه نماز توسط آیت‌الله قربانی در رشت و ۲۳ سال اقامه نماز در لاهیجان گفت: آیت‌الله قربانی ریش خود را در راه نماز جمعه و اقامه نماز سفید کرده است.

آیت‌الله محمدی‌گلپایگانی با اشاره به ۷۰ سال تبلیغ دین و توصیف معارف عترت و قران توسط آیت‌الله قربانی افزود: آیت‌الله قربانی به اصرار خود از تصدی نمایندگی ولی‌فقیه در استان کناره‌گیری کرده است.

وی با اشاره به اینکه برخی از افراد ناآگاه آیت‌الله قربانی را رنجاندند خاطرنشان کرد: تلاش‌ها و خدمات بسیار زیادی از سوی آیت‌الله قربانی صورت گرفت درحالی‌که این اذیت کردن‌ها مزد خدماتش نبود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری حجت‌الاسلام فلاحتی را از عالمان انقلابی و دارای سوابق ارزشمند برشمرد و گفت: همه باید به امام‌جمعه جدید با شرکت در نماز جمعه و دادن مشورت به وی کمک کنند تا استان گیلان از هر نظر نمونه شود.

آیت الله رسول فلاحتی در مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان در رشت اظهار داشت: خدا را سپاسگزارم که توفیق خدمت به مردم گیلان را به من عنایت کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه انقلاب اسلامی عصاره تلاش های انبیاء و ائمه است عنوان داشت: بعد از بعثت پیامبراکرم(ص)، انقلاب اسلامی حرکتی بود که توانست معادلات چند هزار ساله جهان را عوض کند.

امام جمعه رشت با اعلام اینکه مقام معظم رهبری تاکید دارند تا ایران بعد از اسلام در میان مردم و جهانیان ترویج شود تصریح کرد: امروز ایران اسلامی به جایگاهی رسیده است که توجه تمام جهانیان را به خود معطوف کرده است.

فلاحتی با اشاره به اینکه امروز فرهنگ کاپیتالیسم و لیبرالیسم غرب در مقابل فرهنگ ایران اسلامی تعظیم کرده است ابراز داشت: عدالت می‌تواند زمینه‌ساز تعالی مردم شود و همچنین در عرصه سیاست و فرهنگ سبب تعالی اخروی انسان‌ها شود.

وی با بیان اینکه نامه‌ مقام معظم رهبری در ظاهر خطاب به او بوده و در باطن تمام مردم گیلان را مخاطب خود قرار داده است افزود: ایشان در نامه خود مردم گیلان را مردمی شجاع، فداکار و کارآزموده دانستند و این تعابیر را به ندرت برای مردم استان‌های دیگر بیان کرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به نقش مردم گیلان در پایان یافتن فتنه سال 96 خاطرنشان کرد: امروز ما باید کار جهادی را در دستور کار خود قرار بدهیم واگر کسی نمی‌خواهد جهادی کار کند هم خودش را باخته و هم مردم را فریفته است.

وی اظهار داشت: امروز تلاش ما این است تا همانگونه که مقام معظم رهبری با دستگاه‌های اجرایی همکاری دارند ما نیز همکاری متقابل داشته باشیم اما پیروی از انقلاب و رهبری خط قرمز ما است و اگر کسی از آن تبعیت نکند مسیرش از ما جدا می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه امروز ابزار تبلیغ اسلام به‌طور کامل در اختیار ما قرار دارد عنوان داشت: امروز ما می‌توانیم استانمان را به بهترین شکل توسعه دهیم به شرطی که ادارات و سازمان‌ها با یکدیگر هم‌سو باشند.

امام جمعه رشت با اعلام اینکه مسئولان نباید یکدیگر را تخریب کنند تصریح کرد: رعایت وحدت، هم‌سویی و دوری از التهاب مواردی هستند که سبب ایجاد شرایطی مناسب برای پیشرفت استان می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی برای زدودن ظلم و خدمت به مردم برپا شده است افزود: مسئولان باید ضمن حمایت از جوانان، به طور کامل در راستای حمایت از کالای ایرانی و تحقق شعار سال تلاش کنند.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی در آیین تکریم و معارفه نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام‌جمعه رشت در سالن غدیر استانداری با اشاره به بهار و زنده شدن بعد از موت طبیعت اظهار کرد: با آغاز بهار و نزول بارش‌های آسمانی سرسبزی همه‌جا را فرامی‌گیرد اما این سبزی پایدار نیست و با وزش باد از بین می‌رود.

وی با تشبیه بهار و مسئولیت در دنیا افزود: مسئولیت‌ها در این دنیا همیشگی نیست و زودگذر هستند و علاوه بر زودگذر بودن بر غره انسان نیز افزوده می‌شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه باید از فرصتی که به انسان داده‌شده درست استفاده شود گفت: ۸۵ سال از عمر من گذشته که حدود ۷۰ سال آن را طلبه بوده و هستم و ۶۵ سال آن را درراه تبیین دین و مبارزه با استکبار و پیروی از امام و رهبری گذرانده‌ام.

نماینده سابق ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به پشت سر گذاشتن دوران سخت قبل از انقلاب گفت: در دادگاه‌های قبل از انقلاب به دلیل تبلیغ امام محاکمه شدم درحالی‌که هیچ‌کس سلام ما را جواب نمی‌داد اما با پیروزی انقلاب اسلامی دوران بهار ما آغاز شد و توانستیم به جامعه خدمت کنیم.

آیت‌الله قربانی به تشریح دلیل استعفا خود از مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: در آن زمان کتب‌هایی در خصوص وهابیت نوشته و توزیع‌شده بود که به دلیل کمبود وقت از نمایندگی مجلس استعفا کردم و مشغول به نوشتن کتاب در جواب کتب وهابی شدم.

وی با اشاره به ناتوانی در اقامه نماز جمعه گفت: دو بار در ایراد خطبه‌ها حالم به هم خورد و در پی آن نامه‌ای به رهبری نوشتم و از عجز خود در اقامه نماز جمعه اطلاع دادم و الحمدالله عالمی دانشمند در تصدی نمایندگی ولی‌فقیه در استان منصوب‌شده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری خواستار وحدت‌گرایی و لزوم تعامل همه‌جانبه از سوی نماینده ولی‌فقیه جدید در استان شد و گفت: استان بیش از هر چیزی دیگری نیازمند تعامل و وحدت همه‌جانبه است.

آیت‌الله قربانی با اشاره به مشکلات اقتصادی و اشتغال در استان گیلان گفت: تاکنون ۶۲۷ خانه محرومین برای شهروندان رشت با همکاری خیرین و نیکوکاران در شهر رشت ساخته‌ام و لازم است گره‌های اقتصادی در گیلان به همت همه‌جانبه باز شود.

وی با اشاره به ساخت فاز نخست حوزه علمیه امیرالمومین (ع) رشت گفت: باید در گیلان طلابی تربیت شوند که پیرو راه آیت‌الله بهجت باشند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کسی مرا از نمایندگی ولی‌فقیه برنداشته گفت: من به مقام معظم رهبری از عجز خود در اقامه نماز جمعه نامه نوشتم و رهبری هم پذیرفت و کناره‌گیری ما موافقت کرد.

 مصطفی سالاری در آیین تکریم و معارفه نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام‌جمعه رشت در سالن غدیر استانداری اظهار کرد: در هر نشستی صفا و صمیمیت آیت‌الله قربانی را قلبا حس می‌کردیم.

وی با نقش پدرانه آیت‌الله قربانی افزود: آیت‌الله قربانی باعث افتخار استان هستند و در هرجایی که نامشان برده می‌شود نامشان به انقلابی گری و صداقت شناخته می‌شوند.

استاندار گیلان با اشاره به آثار و تألیفات علمی آیت‌الله قربانی گفت: تألیفات آیت‌الله قربانی از هویت گیلان است و امیدواریم کماکان از اثرات علمی آن بهره‌مند شویم.

سالاری با اشاره به ظرفیت عظیم استان بیان کرد: گیلان در تاریخ مبارزاتی خود افتخارات متعددی دارد و با داشتن عالمان و فرهیختگان نمونه است.

وی با اشاره به مواهب طبیعی و خدادادی افزود: باید در راستای بهبود وضعیت و معیشت مردم با توجه به ظرفیت‌های گام‌های اساسی برداریم.

استاندار گیلان با بیان اینکه حجت‌الاسلام فلاحتی می‌تواند تعامل و همگرایی را در استان تقویت کند گفت: استان نیازمند وحدت بیشتر و تعامل مضاعف است تا با استفاده از مواهب و ظرفیت‌های موجب شکوفایی آن را شاهد باشیم.