به گزارش خزر، هادی نوری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان امروز (۱۶ فروردین) در نشست کتاب خوان مدیران شهرستان بندرانزلی در فرمانداری این شهرستان با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ مطالعه یک امر بین دستگاهی است گفت: طبق مصوبه شورای فرهنگ عمومی دستگاه های فرهنگی و غیرفرهنگی موظف به ترویج فرهنگ کتابخوانی و بسترسازی […]

به گزارش خزر، هادی نوری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان امروز (۱۶ فروردین) در نشست کتاب خوان مدیران شهرستان بندرانزلی در فرمانداری این شهرستان با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ مطالعه یک امر بین دستگاهی است گفت: طبق مصوبه شورای فرهنگ عمومی دستگاه های فرهنگی و غیرفرهنگی موظف به ترویج فرهنگ کتابخوانی و بسترسازی برای ترویج این امر هستند.

وی با بیان اینکه نهاد کتابخانه های عمومی یکی از دستگاه های متولی امر کتابخوانی در کشور است افزود: کتابخوانی جنبه زیربنایی در فرهنگ کشور داشته و نیازمند همکاری همه دستگاه هاست.

نوری، عامه مردم و نخبگان را دو قشر هدف در ترویج فرهنگ کتابخوانی دانست و اذعان کرد: طبق تفاهم نامه با آموزش و پرورش برنامه های مختلفی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی چون نشست های کتابخوان، گفتمان های ادبی، نقد کتاب با حضور کارشناسان این اداره کل در مدارس استان انجام می شود.

وی با اشاره به برگزاری هر ماهه نشست کتابخوان مدیران استان اذعان کرد: هفته آینده نشست کتابخوان فرمانداران استان گیلان برگزار خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان ادامه داد: همچنین نشست کتابخوان مدیران شهرستانی نیز در حال اجراست که تا کنون در سه شهرستان آستارا، صومعه سرا و امروز در انزلی برگزار شده است.

وی به نشست کتابخوان کارکنان دستگاه های اجرایی استان اشاره و بیان کرد: برگزاری این نشست ها موجب ترویج فرهنگ مطالعه و معرفی کتب می شود و باید این برنامه ها در بخش های مختلف گسترش یابد.

نوری با بیان اینکه فرهنگ مطالعه مربوط به قشر و طبقه خاصی نیست خاطرنشان کرد: همه دستگاه های اجرایی و عامه مردم باید درگیر کتاب و کتابخوانی شوند و ما به دنبال تحقق این امر در اداره کل کتابخانه ها هستیم.

در ادامه پنج تن از مدیران شهرستان انزلی به معرفی کتب مورد نظر خود پرداختند.