به گزارش خزر، خبری مبنی بر تمدید قرارداد کارلوس کیروش با تیم ملی ایران برای جام ملتهای آسیا بر روی رسانه ها ارسال شد اما باید دید آیا کارلوس کیروش توانسته است در ایران کارنامه خوبی را از خود به جای بگذارد؟ کارلوس کیروش پس از جام ملتهای آسیا در سال 90 وارد فوتبال ایران […]

به گزارش خزر، خبری مبنی بر تمدید قرارداد کارلوس کیروش با تیم ملی ایران برای جام ملتهای آسیا بر روی رسانه ها ارسال شد اما باید دید آیا کارلوس کیروش توانسته است در ایران کارنامه خوبی را از خود به جای بگذارد؟

کارلوس کیروش پس از جام ملتهای آسیا در سال 90 وارد فوتبال ایران شد و هدایت تیم ملی ایران برای مسابقات مقدماتی جام جهانی 2014 را بر عده گرفت که توانست ایران را راهی جام جهانی کند. البته اوج کار کارلوس کیروش در مقدماتی جام جهانی شکست کره در خاک این تیم بود و خاطره مشت های گره کرده او در سرزمین چشم بادامی ها باعث شد تا مردم علاقه شدیدی به وی پیدا کند.

در مسابقات جام جهانی 2014 ایران با تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی همگروه شد که راه آورد این مسابقات تنها یک تساوی در مقابل نیجریه بود و ایران با 1 امتیاز از تساوی مقابل نیجریه در جایگاه چهارم گروه قرار گرفت که فقط چهار تیم در آن حضور داشتند.

در جام ملتهایی 2015 ایران نتوانست از مرحله یک چهارم نهایی مسابقات بالاتر برود ایران در مرحله یک چهارم نهایی مغلوب تیم رویایی عراق شد تا با حذف در دور یک چهارم نهایی به کار خود در مسابقات جام ملتهای آسیا پایان بدهد و نتیجه ای همانند سالهای عدم حضور کارلوس کیروش در تیم ملی ایران کسب کند.

در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 کارلوس کیروش توانست به راحتی از دور مقدماتی با صدرنشینی شدن در گروه صعود کند و در دور دوم جام جهانی روسیه با تیم های اسپانیا، پرتقال و مراکش همگروه شد. گروهی که موسوم به گروه مرگ مسابقات است و باید دید کارلوس کیروش در این مسابقات چه نتایجی را کسب خواهد کرد.

دوره اول قرارداد کارلوس کیروش با تیم ملی ایران تا پایان جام ملتهای 2015 بود که پس از آن دوباره قرار داد وی با تیم ملی ایران برای حضور در جام جهانی تمدید شد و بعد از جام جهانی کارلوس کیروش می تواند با هر تیم دیگری قرارداد امضاء کند. حال در آستانه جام جهانی 2018 روسیه خبر از تمدید قرارداد کارلوس کیروش با تیم ملی ایران تا پایان جام ملت ها از سوی فدراسیون به گوش می رسد.

با توجه به حاشیه های مختلف قرارداد کارلوس کیروش با فدراسیون فوتبال ایران باید منتظر ماند و دید آیا دو طرف بر سر بندهای مختلف و میزان دستمزد کارلوس کیروش چگونه به توافق خواهند رسید و بندهای جنجالی قراردادهای گذشته ادامه پیدا خواهد کرد.