به گزارش خزر، رضا رسولی عضو شورای شهر رشت در صفحه اینستاگرام خود با ارسال یک استوری از امضای شش عضو شورا پای برگه طرح دو فوریت الزام شهرداری رشت به خرید خانه زادگاه استاد ابتهاج و استاد گلچین گیلانی در محله استاد سرا و تبدیل آن به بنیاد شعر و غزل سایه خبر داد. […]

به گزارش خزر، رضا رسولی عضو شورای شهر رشت در صفحه اینستاگرام خود با ارسال یک استوری از امضای شش عضو شورا پای برگه طرح دو فوریت الزام شهرداری رشت به خرید خانه زادگاه استاد ابتهاج و استاد گلچین گیلانی در محله استاد سرا و تبدیل آن به بنیاد شعر و غزل سایه خبر داد.

http://uupload.ir/files/mqdm_photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8-%DB%B0%DB%B2-%DB%B2%DB%B6_%DB%B1%DB%B8-%DB%B2%DB%B1-%DB%B0%DB%B5.jpg

گفتنیست چندی پیش خبر احتمال تخریب خانه پدری استاد امیرهوشنگ ابتهاج در رشت مطرح شده بود که با واکنش رسانه ها، اهالی فرهنگ و هنر در این خصوص همراه شد. هرچند که مدیرکل میراث فرهنگی گیلان در خصوص این خانه گفته بود اگر یکی از اعضای خانواده هوشنگ ابتهاج بنای منسوب به خانه پدری او را تایید کند، این اداره کل قدم‌های بعدی را برای ثبت این بنا به سرعت برمی‌دارد! (اینجا را بخوانید)

پس از این اتفاق روز گذشته و در سالروز تولد 90 سالگی استاد ابتهاج موجی از درخواست شهروندان و فرهنگ دوستان برای ورود شورا و شهرداری رشت به موضوع حفظ خانه پدری استاد ابتهاج مطرح شد که بنا بر تصویر منتشر شده در صفحه اینستاگرام شخصی رضا رسولی عضو شورای شهر رشت، این طرح با امضای 6 عضو شورا در صحن علنی شورای شهر رشت به عنوان طرح دو فوریتی در صحن شورا مطرح شد.

گفتنیست این طرح دو فوریتی در جلسه غیرعلنی شورای شهر رشت با رای قاطع مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت.