به گزارش خزر، سید محمد احمدی عصر روز سه شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت : همچنین در این ایام عملیات اجرایی هفت پروژه دولتی در این شهرستان آغاز می شود. وی با بیان این که برای این پروژه ها در مجموع ۴۵۰ میلیارد تومان هزینه شده، افزود: ۳۱۸ میلیارد تومان مربوط […]

به گزارش خزر، سید محمد احمدی عصر روز سه شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت : همچنین در این ایام عملیات اجرایی هفت پروژه دولتی در این شهرستان آغاز می شود.

وی با بیان این که برای این پروژه ها در مجموع ۴۵۰ میلیارد تومان هزینه شده، افزود: ۳۱۸ میلیارد تومان مربوط به هزینه کرد پروژه های دولتی و ۱۳۲ میلیارد تومان مربوط به بخش خصوصی است.

سرپرست فرمانداری رشت در باره فرصت های شغلی ایجاد شده با افتتاح پروژه های دهه فجر امسال خاطر نشان کرد: انتظار بر این است که ۵۶۱ فرصت شغلی دائم و یکهزار و ۶۶ فرصت شغلی موقت را شاهد باشیم.

وی با بیان این که پروژه های دهه مبارک فجر امسال به لحاظ صرف اعتبارات ۷۳درصد رشد را نشان می دهد، اضافه کرد: البته اعتبارات بخش خصوصی کاهش یافته که بایستی نسبت به اعتباراتی که در اختیار داریم با حساسیت بیشتری ورود کنیم.

وی بیان داشت: برخی دستگاه های شهرستان رشت هنوز پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر را به فرمانداری اعلام نکرده و مستقیم به اداره های کل استان اعلام کردند در حالی که بایستی به ما اعلام می کردند.

سرپرست فرمانداری شهرستان رشت از مسوولان دستگاه های مختلف شهرستان رشت خواست تا تمهیدات لازم را برای افتتاح پروژه ها داشته باشند.

وی با اشاره به تقارن دهه مبارک فجر امسال با ایام فاطمیه افزود: انتظار است تا این ایام مراعات لازم انجام شود و دستگاه های مختلف در شهرستان رشت نسبت به سیاهپوش کردن ادارات در شان این ایام اقدام کنند.

ثبت نام ۴۱ متقاضی دارای طرح در سامانه اشتغال فراگیر

همچنین سرپرست فرمانداری رشت گفت: بر اساس آخرین آمار ، در سال جاری ۴۱ نفر با داشتن طرح های اشتغالزایی در این شهرستان در سامانه اشتغال فراگیر ثبت نام کرده اند.

سید محمد احمدی روز سه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان رشت در فرمانداری با بیان این که از این تعداد ۳۰ طرح اشتغال روستایی شامل ۲۵ طرح کشاورزی و پنج طرح خدمات است ، افزود: ۱۱ مورد نیز مربوط به اشتغال فراگیر شامل هفت مورد خدمات، سه طرح کشاورزی و یک مورد صنعتی است.

وی با بیان این که این طرح ها هفته آینده در کمیته فنی مطرح خواهد شد، اظهار کرد: دستگاه های مربوطه جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تجارت و شیلات مستندات لازم در باره این طرح ها را در کمیته داشته باشند.

سرپرست فرمانداری شهرستان رشت خاطر نشان کرد: کار کمیته فنی بر اساس آیین نامه های ابلاغی است ، رئیسان ادارات در این کمیته پی گیری های لازم را در رابطه با طرح ها داشته باشند اگر به کمیته فنی استان واگذار کنند، قابل قبول نیست.

وی با تاکید بر این که همه مدیران مربوطه بایستی در رابطه با اشتغالزایی نقش آفرینی هستند، تصریح کرد: تمامی مدیران بایستی توان شان را در این باره به کار گیرند و تفاوت مدیریت ها نیز در عرصه های مختلف خود را نشان می دهد.

احمدی بهره وری را به عنوان یکی از شاخص های مطرح در رشد اقتصادی که در برنامه ششم به آن اشاره شده ، عنوان و اضافه کرد: همه ما بایستی حتما به این مهم توجه داشته باشیم و در این راستا تلاش کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت های گردشگری گیلان و شهرستان رشت خاطر نشان کرد: توجه به طرح های بوم گردی در این رابطه اهمیت بسزایی دارد که بایستی از ظرفیت های استان به خوبی استفاده کنیم.

در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان رشت ، نمایندگان هر یک از دستگاه های اجرایی و بانک های شهرستان درباره اقدامات انجام شده در رابطه با اشتغالزایی و تعداد طرح ها گزارشی ارایه دادند.