به گزارش خزر، «کیهان مظفری آبدهگاه» در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: از طریق تلویزیون صبح روز یکشنبه، ۱۷دی ماه یک روز بعد از روز اصلی حادثه متوجه شدیم که برخورد نفتکش سانچی اتفاق افتاده است. وی بیان کرد: از طریق شرکت ملی نفتکش پیگیری کردیم و متوجه شدم که فرزندم داخل آن کشتی است مثل […]

به گزارش خزر، «کیهان مظفری آبدهگاه» در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: از طریق تلویزیون صبح روز یکشنبه، ۱۷دی ماه یک روز بعد از روز اصلی حادثه متوجه شدیم که برخورد نفتکش سانچی اتفاق افتاده است.

وی بیان کرد: از طریق شرکت ملی نفتکش پیگیری کردیم و متوجه شدم که فرزندم داخل آن کشتی است مثل همه خانواده های ۳۱نفر خدمه نفتکش سانچی و ملت ایران چشم انتظار مسئولان برای پیگیری حادثه بوده ایم.

پدر مهماندار کشتی نفت کش سانچی خاطرنشان کرد: مسئولان از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا شرکت ملی نفتکش و وزارت امور خارجه هرکس در جایگاه و مسئولیتش زحمت خود را هم کشیدند.

مظفری آبدهگاه تصریح کرد: ما تا لحظه آخر چشم انتظار فرزندمان بودیم و امید داشتیم اما خب اتفاقی بود که افتاد و دل همه ما را به درد آورد و داغ سنگینی است.

وی ادامه داد: من در جبهه هشت سال دفاع مقدس حضور داشتم اما افتخار شهادت نداشته ام. دوست داشتم که همچون مابقی همرزمانم در راه اسلام و انقلاب به درجه رفیع شهادت نایل شوم اما  قسمت نشد و هم اکنون فرزندم در جبهه دیگر همچون جبهه اقتصادی ایران اسلامی جان خود را فدا کرد، از این بابت خوشحال هستم و این تنها چیزی است که باعث شده درد و آلامم کمتر باشد.

پدر مهماندار کشتی نفت کش سانچی در پاسخ به این سوال که خواسته شما از مسئولان چیست؟ عنوان کرد: تنها خواسته ام روشن شدن علت حادثه است که چرا این حادثه اتفاق افتاده است.

مظفری آبدهگاه در خصوص آخرین تماس تلفنی فرزندش بیان کرد: آخرین تماس تلفنی فرزندم حدود چهار روز قبل از حادثه با یکی از برادرانش بوده که گفته بود؛ دارم به کشور کره جنوبی ماموریت می روم و هنگامی که رسیدم با شما تماس می گیرم. یک روز دیگر تا رسیدن به کره جنوبی مانده بود که نفتکش سانچی با یک کشتی باربری چینی برخورد کرد.

وی با اشاره به ویژگی های فرزندش تصریح کرد: فرزندم دارای روحیه ایثار، کمک به دیگران، صله رحم و گذشت بود و نسبت به بقیه فرزندانم متفاوت بود. نه تنها در میان خانواده، دوستان و فامیل بلکه در بین مردم منطقه و شهرستان باشت و گچساران زبان زد بود. فرزندم از حدود ۱۲ سالگی عضو فعال بسیج بود.

پدر مهماندار کشتی نفت کش سانچی گفت: فرزندم کمک کار خانواده بود، همه درآمدش را خرج خانواده می کرد و خانواده دوست بود و به همین خاطر همه اقوام، فامیل و مردم منطقه برایش داغدارند.

مظفری آبدهگاه افزود: حدود سه چهار ساله که فرزندم در این شرکت بصورت ۶ ماه در دریا و دو ماه در استراحت کار می کرد. دارای ۶ فرزند پسر و دو دختر بودم که ایوب از بین ما رفت.

وی در پاسخ به این سوال که مسئولان شرکت ملی نفتکش در زمانی که این حادثه اتفاق افتاد پاسخگوی شما بودند؟ بیان کرد: از همان روز اول پسر بزرگم با یکی از بستگانمان در شرکت ملی نفتکش حضور پیدا کرد و تا روز اعلام خبر نهایی در این شرکت حضور داشتند و برخورد و پاسخگویی مسئولان و کارمندان شرکت نفتکش خوب بود.

پدر مهماندار کشتی نفت کش سانچی در رابطه با شغلش عنوان کرد: شغلم دامداری و کشاورزی است.

مظفری آبدهگاه خاطرنشان کرد: فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان باشت، فرماندار و اعضای شورای اداری گچساران، نماینده ویژه استاندار کهگیلویه و بویراحمد در منزلمان حضور یافتند و ابراز همدردی کردند که از همه مسئولان تشکر می کنم.

وی اضافه کرد: از همه اصحاب رسانه و مطبوعات که با ما ابراز همدردی کردند تشکر می کنم.

به گزارش ایسنا، مراسم یادبود سومین و هفتمین روز درگذشت شهادت گونه “ایوب مظفری آبدهگاه” روز پنجشنبه، ۲۸ دی ماه از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰ در شهرستان باشت، منطقه خان احمد، در مسجد سیدالشهداء روستای “برمامیون” برگزار می شود.