به گزارش خزر، در دومین روز اجلاس کمیته معاونین و مدیران سرمایه گذاری شهرداری کلانشهرهای کشور تفاهم نامه احداث کارخانه بازیافت زباله و تبدیل آن به انرژی به امضا رسید.     به گزارش اداره اطلاع رسانی مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، در دومین روز از نشست فصلی کمیته معاونین و مدیران […]

به گزارش خزر، در دومین روز اجلاس کمیته معاونین و مدیران سرمایه گذاری شهرداری کلانشهرهای کشور تفاهم نامه احداث کارخانه بازیافت زباله و تبدیل آن به انرژی به امضا رسید.

 

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، در دومین روز از نشست فصلی کمیته معاونین و مدیران سرمایه گذاری شهرداری کلانشهرهای کشور که در راستای ارائه بسته های سرمایه گذاری، مشکلات این حوزه در سالن اجتماعات هتل کادوس رشت برگزار شد تفاهم نامه ای با موضوع احداث کارخانه بازیافت زباله و تبدیل آن به انرژی با استفاده از فناوری پیشرفته KDV آلمان توسط سرمایه گذار المانی ALPAKAT و شرکت سازا دژ ایران منعقد گردید.

 
 
 

قبل از امضای تفاهم نامه دکتر نصرتی با تاکید بر اینکه کلانشهر تهران بزرگترین حجم زباله در کشور را به خود اختصاص داده است، در پیشنهادی از دکتر هاشمی رئیس هیئت مدیره شرکت مهندسین مشاور آماتیس رابین و مشاور نیروگاه پسماند سوز شهرداری تهران خواست که با مطالعه پروژه احداث کارخانه بازیافت زباله و تبدیل آن به انرژی با استفاده از فناوری پیشرفته KDV آلمان نتایج بدست آمده را به شهرداری رشت جهت انجام هرچه سریعتر این پروژه در رشت اعلام کند.

 
 
 

مدت این تفاهم نامه حداکثر ۶ ماه می باشد که از تاریخ تکمیل امضا و ابلاغ از سوی طرف اول نافذ بوده و طی مدت ۲ ماه طرفین متعهدند قراردادهای تفصیلی حاضر را تنظیم و با توافق یکدیگر پس از تصویب در هیئت عالی سرمایه گذاری و شورای اسلامی شهر امضا و مبادله نماید.

 
 
 

گفتنی است تفاهم نامه فوق در ۹ ماده و در سه نسخه به امضا شهردار و شرکت سازادژ ایران رسید

در نشست صبح امروز علاوه بر دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت، فاطمه شیرزاد سخنگوی شورا و رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری و مریم گل احضار رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری رشت به نمایندگی از مدیریت شهری رشت و جمعی از کارشناسان حوزه سرمایه گذاری شهرداری کلانشهرهای کشور حضور داشتند.