به گزارش خزر، با سرد شدن هوا در جلگه شایعات حکایت از بارش برف در روزهای آتی داشت! شایعاتی که شباهتی به واقعیت نداشت. در همین راستا، علی محجوب کارشناس هواشناسی در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین، با بیان اینکه در ارتفاعات بارش برف را شاهد بوده‌ایم اما در جلگه بارش باران به‌صورت محدود وجود داشته […]

به گزارش خزر، با سرد شدن هوا در جلگه شایعات حکایت از بارش برف در روزهای آتی داشت! شایعاتی که شباهتی به واقعیت نداشت.

در همین راستا، علی محجوب کارشناس هواشناسی در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین، با بیان اینکه در ارتفاعات بارش برف را شاهد بوده‌ایم اما در جلگه بارش باران به‌صورت محدود وجود داشته که تا پایان شب کاهش خواهد یافت و جوی آرام را شاهد خواهیم بود. ادامه داد: بارش برف در روزهای آتی در جلگه رخ نخواهد داد و جو پایدار خواهد بود.

وی افزود: طی 24 ساعت آینده نیز کمینه دما در ارتفاعات جنوب شرقی در مراکز جیرنده و دیلمان با منفی سه درجه خواهد بود و بیشینه دما در مناطق جنوبی استان در لوشان و رودبار خواهد بود. در رشت نیز کمینه دما 5 درجه و بیشینه آن 9 درجه خواهد بود.

محجوب اضافه کرد در روز پنج‌شنبه وضعیت هوا کمی ابری تا نیمه‌ابری، طی روز افزایش نسبی دما در ارتفاعات یخبندان بعضی نقاط ابری و بارندگی پراکنده خواهد بود و وضعیت دریا با ارتفاع 1.5 تا 0.4 متر و دمای آب دریا 13درجه سلسیوس خواهد بود. برای روز جمعه نیز وضعیت هوا کمی ابری تا نیمه‌ابری، وزش باد جنوبی، بعضی نقاط ابری و مه‌آلود طی عصر و شب بارندگی پراکنده خواهد بود. وضعیت دریا نیز با ارتفاع موج 0.3 تا 1 متر و دمای آب دریا 13 درجه سلسیوس خواهد بود.