به گزارش خزر، عزت‌الله ضرغامی امشب در اختتامیه نخستین جشنواره ملی مطبوعات در سالن شهدای ناجا رشت بابیان اینکه از حضور  در جمع اصحاب رسانه بسیار خرسندم، اظهار کرد: خبرنگاری و کار رسانه شغل نیست بلکه آرمان و اعتقاد و عشق و علاقه‌ای خاص است. وی گفت: حسب حضور در هر کاری نیازمند درآمد است و کلاً در […]

به گزارش خزر، عزت‌الله ضرغامی امشب در اختتامیه نخستین جشنواره ملی مطبوعات در سالن شهدای ناجا رشت بابیان اینکه از حضور  در جمع اصحاب رسانه بسیار خرسندم، اظهار کرد: خبرنگاری و کار رسانه شغل نیست بلکه آرمان و اعتقاد و عشق و علاقه‌ای خاص است.

وی گفت: حسب حضور در هر کاری نیازمند درآمد است و کلاً در حوزه خبرنگاری هرگز به آنچه شایستگی آن را داشتند نرسیدند که از مظلومیت شماست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: آنچه باعث ثابت‌قدم ماندن و کار برای افکار عمومی می‌شود آرمان و راهبردی است که با عشق و تمام وجود پا در این عرصه گ داشته‌اید.

ضرغامی بابیان اینکه کار اصحاب رسانه انتقال خبر و پیام است، افزود: باید پیام موفق باشد در اصطلاح ارتباطات ارتباط موفق به پیامی می‌گویند که از طرف گیرنده جذب و موجب تغییر رفتار مثبت در جهت پیام منتقل شود و اگر این‌گونه نباشد ناموفق است.

وی بیان کرد: بسیار از کارهای شعاری و تبلیغاتی دیگر معنای واقعی پیام نیست اگر چندین ساعت صحبت بدون توجه کسی کردید فایده‌ای ندارد و اگر کسی علی‌رغم توجه بازهم خنثی بود یا نتیجه عکس گذاشت این پیام به‌درستی انتقال پیدا نکرده است‌.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه گاهی یک پیام کوتاه کار چندین منبر و گزارش را می‌کند افزود: کار رسانه‌ای کار کارمندی نیست که دچار روزمرگی شود و در بسیاری رسانه‌های حکومتی نسبت به خبرنگاران آزاد و علاقه‌مند شاهد هدر رفت بودجه و منابع هستیم که دارای جذب حداقلی هستند.

ضرغامی با انتقاد از برخی آمارهای مجازی در فضای مجازی بیان کرد: ارائه آمار غلط و گزارش نادرست منجر به تصمیم‌گیری ناصحیح در عرصه اجرا می‌شود و ممکن است به‌هیچ‌وجه کارآمدی نداشته باشد.

وی با تبیین رسانه تراز تصریح کرد: برای کار خوب رسانه‌ای تا ساختارشکنی نشود کار جلو نمی‌رود و ساختارشکنی لازمه و شرط اصلی تحول است.

عضو شورای عالی انقلاب بابیان اینکه فحش به مقدسات و مسئولان ساختارشکنی نیست افزود: ساختارشکنی محتوای مثبت دارد نه منفی؛ و رهبر انقلاب در بازه واژه دگراندیش فرمود که این واژه کلمه بدی نیست که شما این‌گونه صحبت می‌کنید و هرکسی نسبت به کس دیگر دگراندیش است.

ضرغامی از شهید آوینی به‌عنوان تصویرگر دگراندیش یادکرد و گفت: شهید آوینی اگر با همان تصاویر تکراری و روال همیشگی کار می‌کرد هرگز شهید آوینی نمی‌شد و ملاصدرا هم به همین ترتیب به دگراندیشی و ساختارشکنی توانست تفکر جدید در فلسفه وارد کند.

وی تصریح کرد: آن‌هایی که از ساختارشکنی با حرفی سطحی به سران نظام تولید می‌کند این‌که کاری دارد که با حمایت پشت‌صحنه به دنیا بگویند انقلاب شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: همین دیشب آمریکا با پیشنهادی که به سران امنیت داد مفتضح شد، ایرانی که چهار دهه خودش زخم‌خورده این جنایات است و شمایی که با ایجاد داعش خودتان روی هرچه سرکوبگر را سفید کردند.

ضرغامی با اشاره به حوادث فتنه 88 افزود: آن‌هایی که بعد از به رهبر انقلاب راهشان را از آشوبگران جدا کردند در بدنه انقلاب هستند و مردم نیز در 8 و 9 دی موصوف را جمع کردند.

وی بابیان اینکه ساختارشکنی نگرانی دارد ولی باید انجام بگیرد افزود: اطاعت کورکورانه از گذشتگان و بزرگان بر اساس کلام آیت‌الله مطهری همیشه خوب نیست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: یکی از مشکلات فتنه که آن را در ایجاد گردوغبار و حق و باطل پیچیده می‌کند این است برخی خواصی که مردم آنان را قبول دارند حرف دیگری می‌زنند و مردم هم فریب می‌خورند.

ادامه دارد…

 

 

http://uupload.ir/files/vt38_0_(1).jpg

http://uupload.ir/files/n50b_0_(2).jpg

http://uupload.ir/files/v434_0_(3).jpg

http://uupload.ir/files/vo7w_0_(5).jpg

http://uupload.ir/files/tl99_0_(6).jpg

http://uupload.ir/files/b45s_0_(7).jpg

http://uupload.ir/files/ypfp_0_(8).jpg

http://uupload.ir/files/b81x_0_(9).jpg

http://uupload.ir/files/wb8u_0_(10).jpg

http://uupload.ir/files/qq6f_0_(11).jpg

http://uupload.ir/files/3rqd_0_(12).jpg

http://uupload.ir/files/a69g_0_(13).jpg

http://uupload.ir/files/ow5x_0_(14).jpg

http://uupload.ir/files/md8a_0_(15).jpg

http://uupload.ir/files/yavh_0_(16).jpg

http://uupload.ir/files/0i9t_0_(17).jpg

http://uupload.ir/files/e5zt_0_(19).jpg

http://uupload.ir/files/i7es_0_(20).jpg

http://uupload.ir/files/wclh_0_(21).jpg

http://uupload.ir/files/w0d8_0_(22).jpg

http://uupload.ir/files/e4bx_0_(23).jpg

http://uupload.ir/files/fs9q_0_(24).jpg

http://uupload.ir/files/4eme_0_(25).jpg

http://uupload.ir/files/gte_0_(26).jpg

http://uupload.ir/files/o2tf_0_(27).jpg

http://uupload.ir/files/cj4d_0_(28).jpg

http://uupload.ir/files/gdxz_0_(29).jpg

http://uupload.ir/files/37fj_0_(30).jpg