به گزارش خزر به نقل از فارس، مصطفی سالاری در دیدار مجمع نمایندگان استان با نماینده ولی‌فقیه در گیلان در بیت امام جمعه رشت با اشاره به برخی ناآرامی‌ها در استان و کشور اظهار کرد: تجمعات اخیر در گیلان متأثر از بیکاری و معیشت مردم به‌ویژه جوانان بود. وی با اشاره به اقدامات مطلوب دستگاه‌های امنیتی […]

به گزارش خزر به نقل از فارس، مصطفی سالاری در دیدار مجمع نمایندگان استان با نماینده ولی‌فقیه در گیلان در بیت امام جمعه رشت با اشاره به برخی ناآرامی‌ها در استان و کشور اظهار کرد: تجمعات اخیر در گیلان متأثر از بیکاری و معیشت مردم به‌ویژه جوانان بود.

وی با اشاره به اقدامات مطلوب دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی در تجمعات اخیر گیلان افزود: با اقدامات انجام‌شده از سوی دستگاه‌های امنیتی اجازه داده نشد تا معترضانی که از فرزندان همین آب‌وخاک هستند، کوچک‌ترین اتفاق تلخی همچون سایر استان‌ها برای معترضین به وجود بیاید.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه گیلان در حد سند، از سند چشم‌انداز توسعه برخوردار است، گفت: زمانی داشتن سند به درد می‌خورد که بتواند برای استان برنامه‌های عملیاتی تعریف کند.

سالاری بابیان اینکه همه مسئولین یک آینده کلی در ذهن خود دارند، خاطرنشان کرد: باید دانش موجود در استان به‌صورت برنامه تعریف شود و منابع و تخصیص کار آن بین مردم و دولت و بخش‌های مختلف مشخص شود.

وی همچنین به مطالبات چای‌کاران گیلانی اشاره کرد و افزود: تمامی سهم دولت از مطالبات چای‌کاران پرداخت‌شده اما تا وقتی‌که کارخانه‌داران به پول برسند و بتوانند مطالبات چای‌کاران را بپردازند کمی زمان‌بر است گرچه تاکنون ۸۴ درصد مطالبات چای‌کاران استان پرداخت‌شده است.

استاندار گیلان به موضع برنج و واردات آن نیز اشاره کرد و گفت: ثبت سفارش‌ها در رابطه با برنج ممنوع شده و ارز مبادلاتی هم کنار گذاشته‌شده و واردات کنندگان باید با ارز آزاد اقدام به واردات کنند که این دو مورد منجر می‌شود تا قیمت برنج خارجی افزایش پیدا کند و آینده خوبی برای بازار داخلی برنج را شاهد باشیم.