به گزارش خزر و به نقل از ورزش سه، برنامه شب گذشته نود به اتفاقات مربوط به برکناری زودهنگام امید روانخواه  و معرفی علی کریمی به سمت سرمربی سپیدرود پرداخت. در این برنامه جزئیاتی از قرارداد با  یک بازیکن سفارشی با این باشگاه نیز بررسی شد. رد جذب بازیکن سفارشی توسط مالک سپیدرود جواد تن‌زاده، […]

به گزارش خزر و به نقل از ورزش سه، برنامه شب گذشته نود به اتفاقات مربوط به برکناری زودهنگام امید روانخواه  و معرفی علی کریمی به سمت سرمربی سپیدرود پرداخت. در این برنامه جزئیاتی از قرارداد با  یک بازیکن سفارشی با این باشگاه نیز بررسی شد.

رد جذب بازیکن سفارشی توسط مالک سپیدرود

جواد تن‌زاده، مالک جدید باشگاه سپیدرود رشت در مصاحبه تلفنی با برنامه نود با بیان اینکه تمام هزینه‌های باشگاه را شخصا تقبل کرده‌ام، گفت: در بحث مدیریت سیستماتیک اهدافی را مشخص کردیم و می‌خواهیم جایگاه تیم در جدول را ارتقاء دهیم؛ شورای راهبری برای تیم در نظر گرفتیم تا انضباط مالی به وجود بیاوریم.

 

او با اشاره به اینکه سه روز پیش تیم را به طور کامل تحویل گرفتم، عنوان کرد: بنده تیم را از آقای میرشهاب معینی در تاریخ نهم دی ماه ۹۶ تحویل گرفتم و امتیاز تیم فوتبال سپیدرود به بنده انتقال یافت.

 

تن‌زاده تصریح کرد: ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، هزینه‌های جاری سپیدرود را متقبل شدم و تیم را تحویل گرفتم.

 

مالک باشگاه سپیدرود رشت درباره تغییر سرمربی در این تیم گفت: نیاز به شوک جدیدی در تیم بود؛ سپیدرود را باید کمک کرد چون تیم ریشه‌دار و پُر طرفدار شمال کشور است و تماشاگران زیادی دارد؛ در برنامه تقویت کادر فنی تیم وجود داشت و حالا هم سرمربی متخصص و بومی به نام علی کریمی که اسطوره فوتبال ایران بوده را به‌عنوان سرمربی انتخاب کردیم و ایشان افتخار دادند، در خدمت‌شان باشیم.

 

او تصریح کرد: طبق توافق با آقای کریمی، مقرر شد مسائل فنی برعهده ایشان باشد و نفراتی که جذب می‌شوند، با نظر ایشان خواهند بود و باشگاه هم حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد تا تیم نتیجه بگیرد.

 

تن‌زاده پیرامون اینکه بازیکن زیر ۲۳ سالی به نام رضایی که برادرزاده رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی دیروز با سپیدرود قرارداد بسته است، عنوان کرد: قراردادی ثبت نشده و از امید روانخواه تعجب می‌کنم که این موضوع را می‌گوید؛ اصلا قراردادی ثبت نشده است.

 

مالک باشگاه سپیدرود رشت ادامه داد: بنده دیروز تهران بودم و در رشت حضور نداشتم که بخواهم قرارداد این بازیکن را ثبت نکنم؛ افراد زیادی به ما معرفی می‌شوند ولی ما به کادر فنی می‌گوییم بازیکن با نظر شما اضافه خواهند شد؛ راجع به بازیکنی به نام رضایی خبر ندارم و اصلا از چنین چیزی مطلع نبوده و نیستم؛ نباید افرادی که از یک باشگاه کنار گذاشته می‌شوند، چنین مسائلی را مطرح کنند.

 

روانخواه: برادرزاده نماینده مجلس با سپیدرود قرارداد بسته است

امیدرضا روانخواه، سرمربی سابق سپیدرود در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود راجع به رفتنش از این تیم اظهار کرد: تغییر سرمربی در فوتبال امری طبیعی است که انجام می شود ولی یک مقدار شاید نوع این تغییرات برای هواداران جالب باشد.

 

او یادآور شد: یک بازیکن جدید دیروز با سپیدرود قرارداد بست که بنده متوجه موضوعی شدم؛ ۱۵ روز پیش یک پیامک به بنده آمد و شخص فرستنده گفته بود من از طرف آقای رضایی، رییس کمیسیون عمران مجلس و نماینده مردم شهر جهرم هستم که به همین خاطر جواب تلفن او را دادم.

 

روانخواه اضافه کرد: این بازیکن گفت بنده در لیگ دو عمان بازی می‌کردم؛ یک مدت با نفت تهران تمرین می‌کنم و قبلا نظر علی کریمی را جلب کردم؛ این بازیکن که فامیلی او رضایی است، ظاهرا خیلی کمک‌ها هم به آقای جهانیان داشته و به من گفت به تیم شما هم کمک خواهم کرد، اما بنده گفتم تیم ما نیاز به کمک ندارد و اگر احتیاج باشد مدیر عامل باشگاه آن را انجام می‌دهد.

 

سرمربی سابق سپیدرود اذعان کرد: بنده به این فرد گفتم شما در تمرین ما و پس از دیدار با سیاه جامگان تست می‌دهید و اگر خوب باشید به تیم اضافه می‌شوید.

 

او با بیان اینکه ظاهرا بحث کمک‌های مالیاتی از طرف این بازیکن برای تیم‌هایی که به آنجا می‌رفته انجام می‌گرفته است، گفت: بنده به او گفتم این مسائل برایم ارزشی ندارد؛ گفتم اگر توانایی فنی تو خوب باشد به تیم می‌آیی اما دیروز متوجه شدم این بازیکن که با سپیدرود قرارداد بسته، همان فردی است که به من پیامک می‌زده و گفته برادرزاده رییس کمیسیون عمران مجلس هستم.

 

روانخواه تصریح کرد: پس از اینکه چنین موضوعی را فهمیدم با او تماس گرفتم ولی جواب نداد؛ با یک شماره ناشناس تماس گرفتم که پاسخ داد و وقتی صدایم را شنید، شوکه شد و گفت شماره شما را نداشتم؛ به این فرد گفتم می‌توانی من را دور بزنی و با باشگاه قرارداد ببندی اما جایی در تیم نداری که گفت با مالک باشگاه سپیدرود هماهنگی انجام دادم و قرارداد بستم ولی من به او گفتم خودت را بازیکن این تیم ندان؛ باز هم فرصت تست را می‌دهم ولی اینکه بازیکن تیم هستی، اینطور نیست.

 

او یادآور شد: یک ساعت و نیم بعد از این تماس، سرپرست تیم با من تماس گرفت و موضوع را گفت؛ لحظاتی بعد هم افشین ناظمی تماس گرفتند و گفتند آقای دکتر تن‌زاده عنوان کرده فردا سر تمرین نروم؛ گفتم فکر نمی‌کنید این کار نیاز نباشد ولی گفتند آقای دکتر(تن‌زاده) گفته‌اند در مسائل مدیریتی من دخالت نکنید که من اعلام کردم برای دریافت نامه جدایی به باشگاه می‌آیم.

 

سرمربی سابق سپیدرود اظهار کرد: وقتی به رشت رفتم، فهمیدم قضیه‌های دیگری هم هست؛ به من گفتند برای شما احترام قائل هستیم؛ گفتم خوب است مالک جدیدی برای باشگاه آمده و سپیدرود به این اتفاق احتیاج داشت و تغییرات برای بهبود امکانات و جذب بازیکن نیاز بود اما الان نیاز به جابه‌جایی کادر فنی نبود، اما گفتند اگر چهار برد متوالی هم می‌آوردید باید برکنار می‌شدید.

 

روانخواه تاکید کرد: این اتفاقات خیلی بدی است؛ اینکه شما دانش داشته باشید مهم نیست؛ من دیدم بازیکن پولی در تیم بوده و بازیکنانم شاهد این قضیه هستند؛ برای مثال آقای باقری که در سپیدرود عضویت دارد، در کجا بوده است؟

 

او اضافه کرد: نمی‌توانم بگویم این بازیکن(باقری) به باشگاه یا مربی پول داده ولی دو، سه نفر در سپیدرود به چنین شکلی قرارداد بستند؛ در لیست زیر ۲۳ سال نفراتی هستند که هیچ سابقه‌ای قبل از سپیدرود نداشته‌اند؛ این کارها به باشگاه سپیدرود خیانت است؛ بنده سعی کردم جلوی این مسائل را بگیرم اما طیف حاکم بر فوتبال، سودشان در این قضیه است.

 

سرمربی سابق سپیدرود تصریح کرد: آقای تن‌زاده دیروز به من گفتند قراردادی به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان با بازیکنی به نام رضایی ثبت شده است؛ البته می‌شود گفت ثبت نشده ولی ماهیت کار را تغییر نمی‌دهد.

 

روانخواه گفت: وقتی یک بازیکن اضافه وزن دارد، نمی‌تواند بغل پا پاس بدهد و … چطور به تیم اضافه شده است؟ ما مربیان نسل جوان حداقل آلوده این مسائل نشویم؛ اگر من هم به برخی مسائل تن می‌دادم باید سر کارم می‌ماندم.

رضایی: برادرزاده اهل فوتبال ندارم

محمدرضا رضایی، رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با برنامه نود در خصوص اینکه برادرزاده‌اش با سپیدرود قرارداد بسته، اظهار کرد: بنده برادرزاده ای که اهل فوتبال باشد، ندارم و بهتر است، مربی محترمی که این حرف‌ها را می‌زند یک تحقیقی کند.

 

او ادامه داد: خیلی‌ها فامیلی رضایی دارند اما فردی که خود را به بنده منتسب کرده، کلاهبرداری انجام داده است؛ از طرف دیگر بنده هیچ شناختی از آقای تن‌زاده(مالک باشگاه سپیدرود) ندارم و نخستین باری است که نام چنین فردی را می‌شنوم.

 

رضایی پس از روشن کردن تلویزیون و دیدن عکس و چهره بازیکنی با فامیلی رضایی که با سپیدرود قرارداد بسته، عنوان کرد: این فرد، ساکن یکی از بخش‌های جهرم است؛ هیچ نسبتی با بنده ندارند ولی در یکی از روستاها به نام سیمکان جهرم ساکن است؛ این بازیکن را می‌شناسم ولی اینکه از مربی‌ای بخواهم به ایشان بازی بدهد، اینطور نیست.

 

این نماینده مجلس تصریح کرد: اگر فردی برای بستن قرارداد خود را برادرزاده من معرفی کرده، تخلف انجام داده است؛ ایشان یکی از موکلین بنده هستند که در یکی از روستاها زندگی می‌کنند.

 

 

نظرمحمدی: می‌توانستم در نیم‌فصل دوم بهتر کار کنم

علی نظرمحمدی، سرمربی اسبق سپیدرود در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود اظهار کرد: سهمیه زیر ۲۳ سال ما بازیکنانی مثل امید سام‌کن، حمید ملکیان و … بودند که سوابقشان مشخص است؛ ضمن اینکه اختیار فنی تیم با من بوده و نباید به آقای روانخواه جواب بدهم.

 

او درباره جذب بازیکن زیر ۲۳ سالی به نام باقری که عملکرد فنی مطلوبی ندارد، گفت: آقای باقری قبلا در تیم صنام تهران بوده است؛ ضمن اینکه کارنامه ما در سپیدرود مشخص است که تیم را از لیگ دو به لیگ یک و با دست خالی از لیگ یک به لیگ برتر آوردیم و مطمئنا می‌توانستیم در نیم‌فصل دوم بهتر کار کنیم.

 

نظرمحمدی تصریح کرد: الان باید به آقای تن‌زاده یا هر شخص دیگری که به سپیدرود کمک مالی می‌کند، کمک کنیم تا تیم موفق شود.

 

صحبت های جنجالی روانخواه و جوابیه مالک باشگاه سپیدرود

 

ماجرای عجیب بازیکن سفارش شده به سپیدرود

 
 
 

ماجرای بازیکن های پولی از زبان امید روانخواه و علی نظرمحمدی