به گزارش خزر، سید امیرحسین علوی در ابتدای جلسه با تبریک به مناسبت آغاز سال ۲۰۱۸ میلادی و روز رشت اظهار کرد: بارها در صحن شورای اسلامی رشت نسبت به یکسان‌سازی پرداخت حقوق پرسنل شهرداری رشت تأکید شده است. سید امیرحسین علوی افزود: حدود سه ماه است که حقوق پرسنل حجمی شهرداری رشت پرداخت‌نشده و […]

به گزارش خزر، سید امیرحسین علوی در ابتدای جلسه با تبریک به مناسبت آغاز سال ۲۰۱۸ میلادی و روز رشت اظهار کرد: بارها در صحن شورای اسلامی رشت نسبت به یکسان‌سازی پرداخت حقوق پرسنل شهرداری رشت تأکید شده است.

http://www.uupload.ir/files/hfq9_img_3483.jpg

سید امیرحسین علوی افزود: حدود سه ماه است که حقوق پرسنل حجمی شهرداری رشت پرداخت‌نشده و این مشکل باید در اسرع وقت برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه تک‌تک همکاران شورایی به دنبال تحقق اهداف شهری و رفع مشکلات شهروندان هستند تصریح کرد: هفته گذشته اولین جلسه رسمی با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد که مصوباتی نیز به همراه داشت.

علوی با اذعان به ارائه طرح اقتصادی در صحن جلسه امروز شورا گفت: با توجه به نیازهایی که در حوزه اشتغال و… در رشت وجود دارد امیدوارم این طرح پاسخگوی رفع بخشی از مشکلات این حوزه باشد.

http://www.uupload.ir/files/e7ty_img_3487.jpg

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه مشکلات موجود نیازمند بازخوانی و مسکن‌های زودبازده هستند بیان کرد: وضعیت نامناسب اقتصادی و… باید مورد بازخوانی قرار بگیرند.

علوی با اذعان به اینکه خون شهدای مدافع حرم هنوز خشک نشده است تصریح کرد: هنوز در سراسر شهر تصاویر شهدای مدافع حرم و جنگ تحمیلی نصب است و مسئولین باید در راستای رفع مشکلات نظامی که برای آن هزینه هنگفتی شده است گام بردارند.

وی افزود: قطعاً دشمنان قسم‌خورده ایران اسلامی منتظر وقوع کوچک‌ترین حادثه و اختلاف در کشور هستند و این شرایط را هیچ‌کس نمی‌پذیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت بیان کرد: همه دشمنانی که در خارج از کشور اعم از رسانه‌های معاند و… این مباحث را تحریک می‌کنند به دنبال فرصت به‌منظور اجرای اهداف پلید هستند.

http://www.uupload.ir/files/eban_img_3486.jpg

علوی با قدردانی از حضور نیروهای سپاه، بسیج و نیروی انتظامی در راستای حفظ امنیت شهر گفت: همه باید در راستای برطرف کردن مشکلات بکوشیم و دین خود را نسبت به مردم و شهدا ادا کنیم.

وی با اشاره به برگزاری مراسم روز رشت اظهار کرد: سعی شده با اندک بضاعت مالی مراسمی درخور شأن مردم شریف رشت برگزار کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه اظهار کرد: در مراسم روز رشت تجلیل از فرهیختگان انجام خواهد شد.

محمدحسن عاقل منش افزود: عصر روز سه‌شنبه نیز برنامه دیگری با همین محوریت در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر تصریح کرد: کسی منکر مشکلات مردم و تنگناهای اقتصادی نیست و باید به آن رسیدگی شود.

عاقل منش با اذعان به اینکه آمریکا و ترامپ از ملت ایران کینه دارند بیان کرد: با پیروزی انقلاب منافع آمریکا در ایران نابود شد و آنان همواره با ملت ایران اسلامی در دشمنی و خصومت هستند و با روی کار آمدن ترامپ تحریم‌های متعددی شکل گرفت.

عضو شورای اسلامی رشت با اشاره به شادمانی آمریکا، اسرائیل و انگلیس از اتفاقات اخیر در کشور گفت: باید به مطالبات مردم توجه شود و مردم نیز باید به دولت فرصت بدهند تا بتوانند مشکلات را برطرف کند و با تمام انتقاداتی که همه ما داریم باید دقت نموده و مراقب فتنه‌ها باشیم.

عاقل منش افزود: یقیناً مردم هوشیار هستند و امیدوارم مسئولین نیز به وعده‌ووعیدهای خود عمل کنند.

فاطمه شیرزاد یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی رشت با تبریک سال ۲۰۱۸ اظهار کرد: یکی از شیوه‌های نفوذ دشمنان ایجاد جنگ رسانه‌ای و فتنه‌گری است و مدتی است که رسانه‌های معاند نظام سعی در تحریف سخنان مسئولین را دارند.

وی افزود: اخیراً یکی از رسانه‌های معاند نظام مطالبی را به بنده مربوط کرده که دروغی بیش نیست و این افراد تنها قصد فتنه‌گری دارند.

شیرزاد با بیان اینکه امیدوارم مطالبات مردم از سوی دولت تأمین شود تصریح کرد: همه با همدلی و اتحاد در راستای رفع مشکلات مردم گام برمی‌داریم و دولت نیز در راستای بهبود معیشتی حرکت کند.

علوی رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه با اشاره به لایحه خرید ۱۹ دستگاه اتوبوس و ۳ دستگاه مینی‌بوس اظهار کرد: این لایحه در شورای چهارم رشت مصوب شد و اخیراً شرکت سبلان خودرو به دلیل مشکلاتی تقاضا دارد ده دستگاه اتوبوس و ۳۰ دستگاه مینی‌بوس تولیدی آن در راستای همان قرارداد در اختیار شهرداری رشت قرار دهد و به همین منظور لایحه جدیدی از سوی کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک به صحن شورا ارسال شده است.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای رشت در خصوص این لایحه گفت: شهر رشت نیاز جدی به افزایش ناوگان عمومی دارد و در حال حاضر ۶ دستگاه اتوبوس در مسیر خط ویژه مشغول به فعالیت است که پاسخگوی انبوه جمعیت نیست.

اسماعیل حاجی پور افزود: شرکت سبلان خودرو اعلام کرده بود که توانایی تحویل ۱۹ دستگاه اتوبوس به شهرداری رشت را ندارد و به‌جای آن می‌خواهند ۶۰ دستگاه مینی‌بوس به ما تحویل بدهند که این موضوع مورد موافقت قرار نگرفت.

وی بیان کرد: با توجه به اصرار و پیگیری‌های کمیسیون ترافیک شورا قرار شد شرکت سبلان خودرو در راستای قرارداد قبلی ده دستگاه اتوبوس و ۳۰ دستگاه مینی‌بوس به شهرداری تحویل بدهد و با توجه به اینکه به لحاظ حمل‌ونقل عمومی با مشکل مواجه هستیم تقاضا دارم با این موضوع موافقت شود.

حاجی پور با اشاره به خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید به‌منظور افزودن به ناوگان عمومی رشت بیان کرد: در این خصوص مذاکراتی با بانک شهر انجام‌گرفته و قرار است به‌زودی این تعداد اتوبوس به ناوگان عمومی اضافه شود.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت در این خصوص اظهار کرد: در برخی از مناطق کم برخوردار به‌واسطه عرض کم خیابان و… بهتر است به‌جای تردد اتوبوس از مینی‌بوس استفاده شود تا بتوانیم آن مناطق را بهتر تحت پوشش قرار دهیم.

رضا رسولی افزود: با توجه به مباحث حقوقی پیرامون این لایحه پیشنهاد می‌کنم این لایحه در کمیسیون برنامه‌وبودجه شورا نیز موردبررسی قرار بگیرد.

http://www.uupload.ir/files/j03z_img_3490.jpg

حجت جذب عضو دیگر شورای رشت با اشاره به لایحه خرید اتوبوس و مینی‌بوس از شرکت سبلان خودرو گفت: این لایحه باید بیشتر کارشناسی شود و این اقدام در بسیاری از شهرهای دیگر مطرح‌شده اما مورد موافقت قرار نگرفت.

وی افزود: ما می‌توانیم از شرکت دیگری این اتوبوس‌ها را خریداری کنیم و حتماً باید در زمان تحویل به لحاظ فنی موردبررسی قرار بگیرد.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت در این خصوص اظهار کرد: در برخی از مناطق کم برخوردار به‌واسطه عرض کم خیابان و… بهتر است به‌جای تردد اتوبوس از مینی‌بوس استفاده شود تا بتوانیم آن مناطق را بهتر تحت پوشش قرار دهیم.

رضا رسولی افزود: با توجه به مباحث حقوقی پیرامون این لایحه پیشنهاد می‌کنم این لایحه در کمیسیون برنامه‌وبودجه شورا نیز موردبررسی قرار بگیرد.

حجت جذب عضو دیگر شورای رشت با اشاره به لایحه خرید اتوبوس و مینی‌بوس از شرکت سبلان خودرو گفت: این لایحه باید بیشتر کارشناسی شود و این اقدام در بسیاری از شهرهای دیگر مطرح‌شده اما مورد موافقت قرار نگرفت.

وی افزود: ما می‌توانیم از شرکت دیگری این اتوبوس‌ها را خریداری کنیم و حتماً باید در زمان تحویل به لحاظ فنی موردبررسی قرار بگیرد.

لایحه برون‌رفت از رکود و بحران مالی اخیر شهرداری رشت با فروش اموال غیرمنقول موضوع دیگری بود که در جلسه امشب شورا موردبررسی قرار گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت دراین‌باره اظهار کرد: شهرداری باید لیست اموالی که قرار است بفروشد را به شورا اعلام نماید.

علوی افزود: تعداد پروژه‌های سرمایه‌گذاری مربوط به شهرداری رشت شامل مجتمع زیتون و… اندک است و در بودجه سال جاری پیش‌بینی ۱۰۰ میلیارد تومان از محل فروش اموال شهرداری رشت پیش‌بینی‌شده بود.

وی با بیان اینکه تعداد املاک بزرگ دانه شهرداری رشت برای سرمایه‌گذاری هم اندک است تصریح کرد: اگر قرار است ملکی برای فروش گذاشته شود باید مشخصات آن به شورا اعلام گردد.

احمد رمضان پور عضو شورای اسلامی رشت در خصوص فروش املاک شهرداری رشت گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان در بودجه سال جاری از محل فروش این اموال در نظر گرفته‌شده است.

وی بیان کرد: هنر شهرداری باید حفظ سرمایه‌ها باشد و معتقدم این سرمایه باید با برنامه‌ریزی اساسی در شورای پنجم تبدیل به ثروت بشود.

رمضان پور تصریح کرد: اگر بتوانیم سرمایه موجود شهرداری رشت را تبدیل به ثروت کنیم اقدام مناسبی انجام داده‌ایم.

رضا رسولی یکی از اعضای شورای رشت نیز با بیان اینکه منابع شهرداری رشت اندک است اظهار کرد: با توجه به اینکه منابع شهرداری رشت اندک است باید بااحتیاط اقدام کنیم و فروش اموال به‌صورت موردی انجام شود.

فاطمه شیرزاد از اعضای شورای رشت در جلسه امشب اظهار کرد: شهردار رشت تلاش بیشتری انجام داده و تکلیف پروژه‌های مشارکتی را مشخص کند.

وی افزود: شهرداری رشت در کمیسیون ماده ۷۷ و ۱۰۰ راه‌های دیگری برای کسب درآمد در اختیار دارد اما متأسفانه این مهم موردتوجه شهرداران مناطق و کارشناسان شهرداری رشت قرار ندارد.

شیرزاد بیان کرد: کمتر از سه ماه به پایان سال ۹۶ باقی‌مانده و باید با برنامه‌ریزی بهتری در چنین مباحثی تصمیم‌گیری شود.

http://www.uupload.ir/files/h0p7_img_3488.jpg

در جلسه امشب شورای رشت با موافقت اعضای شورا محمدحسن علیپور عضو شورای رشت به‌منظور حضور در همایشی مربوط به شهر خلاق خوراک‌شناسی ۲۹ دی‌ماه سال جاری عازم شهر ماکائو در کشور چین خواهد شد.

همچنین علوی رئیس شورا و رضا رسولی عضو شورای رشت نیز در فروردین سال ۹۷ به‌منظور حضور در شهر لیریا کشور پرتقال در راستای شرکت در نشست سرمایه‌گذاری به آن کشور سفر خواهند کرد.

 

http://www.uupload.ir/files/7of8_img_3484.jpg

http://www.uupload.ir/files/b9xt_img_3485.jpg

http://www.uupload.ir/files/7a37_img_3489.jpg