به گزارش خزر، عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در حاشیه نشست آسیب‌های اجتماعی در  خصوص آزادی یکی از متهمان اقتصادی گفت: اخیرا در مورد آزادی یکی از متهمان در رسانه‌ها بحث شد مبنی بر اینکه یک متهم اقتصادی آزاد شده است که این مطلب صحت ندارد، این متهم آزاد نشده و برای وی قرار […]

به گزارش خزر، عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در حاشیه نشست آسیب‌های اجتماعی در  خصوص آزادی یکی از متهمان اقتصادی گفت: اخیرا در مورد آزادی یکی از متهمان در رسانه‌ها بحث شد مبنی بر اینکه یک متهم اقتصادی آزاد شده است که این مطلب صحت ندارد، این متهم آزاد نشده و برای وی قرار وثیقه صادر شده است و کماکان در اختیار دستگاه قضایی است.

دادستان تهران در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه مطرح شد که این فرد در دفتر کارش حاضر شده است آیا صحت دارد یا خیر، گفت: ما در عین حال که با مفاسد و جرائم اقتصادی مبارزه می کنیم از امنیت سرمایه گذاری نیز حمایت می کنیم، نباید مبارزه با فساد موجب تعطیلی مراکز کارآفرینی و کارخانه ها شود. نباید مبارزه را طوری پیش ببریم که تمام مراکز اقتصادی و تولیدی تعطیل شود.

متهم می تواند به فعالیت های اقتصادی بپردازد

وی گفت: مبارزه با فساد اقتصادی مغایرتی با حمایت از کارآفرینی سرمایه گذاران ندارد و این به منزله حمایت از متهم نیست و اگر احساس کنیم حضور متهم برای ادامه فعالیت اقتصادی اش ضرورت دارد آن متهم می تواند در اختیار ضابط و زندان به این گونه امور بپردازد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت​: ماهانه حدود ۷۰۰ راننده مست در تهران دستگیر و تحویل دادسرای ارشاد می شوند.

عباس جعفری دولت آبادی ، شرب خمر را ناقض ارزش‌های مبتنی بر عفاف دانست و با اشاره به دستگیری ماهانه ۷۰۰ راننده مست در طرح برگزار شده پلیس و دادسرای ارشاد افزود: این آمار نشان‌دهنده آسیب اجتماعی است؛ چرا که راننده مست همزمان دو جرم مرتکب شده است نخست شرب خمر و دوم رانندگی در حال مستی. 

وی گفت​: ساخت و توزیع مشروب هم از دیگر معضلات است که نمی توان اخبار مربوط به آن را در رسانه‌ها پررنگ کرد و عرضه لباس‌ها و برندهای خلاف شئون حکومت دینی هم مرتبط با حوزه عفاف و حجاب است.

دادستان تهران همچنین از پلیس خواست در توقیف اتومبیل‌های مزاحم نوامیس و همچنین خودروهایی که از طریق دور دور کردن و حرکات غیرمتعارف نظم عمومی را مختل می کنند تردید نداشته باشند.

پلیس با خودروهای حامل زنان کشف حجاب کرده،برخورد کند

وی افزود​: پلیس باید با رانندگان مست و خودروهای حامل زنان کشف حجاب کرده برخورد جدی کند و تذکر پلیس برای بار نخست ،​اقدام مناسبی است، اما صرف تذکر کافی نیست و در صورت تکرار، خودرو توقیف و متخلف به مرجع قضایی معرفی شود.

دادستان تهران از دستگاه‌ها خواست به جای ارائه گزارش‌های تشریفاتی، واقعیت‌های امر را بگویند تا امکان حمایت قضایی فراهم شود.

وی با اعلام حمایت دادستانی از اقدامات دستگاه‌های اجرایی، بر ضرورت استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌ها نظیر اصناف و مردم تاکید کرد.

جعفری دولت‌آبادی در پیگیری موضوع عرضه قلیان در اماکن عمومی به عنوان مصوبه جلسه قبلی آسیب‌های اجتماعی، با اعلام صدور بخشنامه‌ دادستانی تهران خطاب به سرپرستان نواحی دادسرا در این راستا افزود: اقدامات دادستانی تهران مدتی پیش آغاز شده است، اما تخلفات رستوران‌دارها مشاهده می‌شود و ضروری است وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم ورود و پلیس هم جدی‌تر اقدام کند.