به گزارش خزر، روز گذشته استاندار گیلان حکم انتصاب چهار فرماندار و جمعی از بخشداران را امضا کرد که بخشدار مرکزی رودبار یکی از انتصابات بود. فرشاد موسوی، بخشدار جدید رودبار از جوانان اصلاح طلب می باشد که علاوه بر نزدیکی با رسانه ها چهره ای آرام و معتدل را از خود به نمایش گذاشته […]

به گزارش خزر، روز گذشته استاندار گیلان حکم انتصاب چهار فرماندار و جمعی از بخشداران را امضا کرد که بخشدار مرکزی رودبار یکی از انتصابات بود.

فرشاد موسوی، بخشدار جدید رودبار از جوانان اصلاح طلب می باشد که علاوه بر نزدیکی با رسانه ها چهره ای آرام و معتدل را از خود به نمایش گذاشته است. با این حال انتصاب یکی از کم حاشیه ترین جوانان اصلاح طلب به بخشداری رودبار، با انتقاد شدید امام جمعه این شهر همراه بوده است. گویا یکی از مهمترین دلایل مخالفت امام جمعه رودبار با این انتصاب، اهل سنت بودن بخشدار جدید رودبار است.

تابناک می نویسد: بعد از انتصابات امروز استاندار گیلان، امام جمعه رودبار نسبت به این انتصابات اعتراض کرد. وی با انتقاد از اینکه بخشدار منصوب شده از جوانان اهل تسنن رضوانشهر است، گفت: برای من جای سؤال است که آقای استاندار مشاورین عاقل دارد یا ندارد؟ آقای استاندار انتصاب بخشدار مرکزی در رودبار محقق نخواهد شد. بگذارید رودبار آرامش خود را حفظ کند. مردم شهید پرور و ۴۱۸ خانواده شهید والامقام شهرستان رودبار اجازه چنین انتصابی را نخواهد داد. (اینجا را بخوانید)

گفتنی است مقام معظم رهبری در یکی از بیاناتشان فرموده اند: حفظ وحدت را اصل قرار بدهیم و اگر تکلیف شرعی‌یی هم احساس کردیم، ولی دیدیم عمل به این تکلیف ممکن است مقداری تشنج به وجود آورد و وحدت را از بین ببرد، قطعاً انجام آنچه که تصور میکردیم تکلیف شرعی است، حرام است و حفظ وحدت واجب خواهد بود. 1368/04/12