به گزارش خزر، عصر امروز خبر مرگ پلنگ معروف سجیدان رودسر که در آبان ماه گذشته رهاسازی شده بود منتشر شد. در همین راستا قربانعلی محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین، گفت: همان‌گونه که از طریق روابط عمومی سازمان اعلام‌شده است این پلنگ متأسفانه در درگیری با یک جانور […]

به گزارش خزر، عصر امروز خبر مرگ پلنگ معروف سجیدان رودسر که در آبان ماه گذشته رهاسازی شده بود منتشر شد. در همین راستا قربانعلی محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین، گفت: همان‌گونه که از طریق روابط عمومی سازمان اعلام‌شده است این پلنگ متأسفانه در درگیری با یک جانور درنده تلف‌شده است.

وی ادامه داد: لاشه پلنگ سجیدان معروف به آرزو برای بررسی دلایل مرگ به تهران ارسال‌شده است تا جزئیات بیشتر آن موردبررسی قرار گیرد. آرزو، پلنگ معروف سیجدان توسط انسان با سلاح و… کشته نشده است.

گفتنیست در تصاویر منتشرشده در سایت روابط عمومی سازمان محیط زیست استان گیلان تیغ‌های جوجه‌تیغی در بدن پلنگ بی‌جان رودسر مشاهده می‌شود که این سؤال را مطرح می‌کند که آیا جوجه‌تیغی عامل مرگ این پلنگ شده است؟!

 

http://uupload.ir/files/nzvy_4bkn4yl8.jpg

https://gilan.doe.ir/Portal/picture/?789318/asd

https://gilan.doe.ir/Portal/picture/?789317/asad

https://gilan.doe.ir/Portal/picture/?789316/asasd