به گزارش خزر، استاندار گیلان امروز درحرکتی معنادار، به همراه معاونین خود در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری حاضر شد. حضوری که بی‌ارتباط با حواشی اخیری نیست که دامن‌گیر این سازمان در مسائل قضایی و حقوقی شده است. در این نشست استاندار، برخی از معاونین وی و مسئولین سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و […]

به گزارش خزر، استاندار گیلان امروز درحرکتی معنادار، به همراه معاونین خود در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری حاضر شد. حضوری که بی‌ارتباط با حواشی اخیری نیست که دامن‌گیر این سازمان در مسائل قضایی و حقوقی شده است.

در این نشست استاندار، برخی از معاونین وی و مسئولین سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به اظهارنظر پرداختند. بااین‌حال اظهارات مدیرکل بازرسی میراث فرهنگی کشور همراه با نوعی تعیین تکلیف برای دستگاه قضایی و دادگستری گیلان بود. البته بخشی از اظهارات وی که از قول بازرس کل استان گیلان طرح‌شده بود، خیلی زود از طرف روابط عمومی سازمان بازرسی استان گیلان تکذیب شد.

مدیرکل بازرسی میراث کشور در اظهارات خود بابیان اینکه موضوعی که منجر به برخورد قضایی شده است، ازنظر حقوقی موضوعیتی ندارد، تلویحاً مسئولان قضایی استان را به حاشیه‌سازی پیرامون این پرونده متهم کرد و گفت: نمی‌دانم این نوع برخورد مسئولان قضائی در این پرونده که نباید حاشیه ایجاد می‌کرد، چگونه بود. ما جلسه‌ای با آقای مدیرکل بازرسی استان انجام دادیم و ایشان گفتند که این پرونده از دست ما خارج‌شده است. ایشان گفتند عدول از پیشنهاد خیلی زمان می‌برد و رئیس شعبه خود را صاحب پرونده می‌داند و ممکن است این مساله را انجام ندهد. ایشان گفتند از استان کارش را انجام دهید. ما پیگیری‌ها را انجام دادیم ولی از دیروز این مساله بغرنج و پر ابهام تلقی می‌شود.

این اظهارات مدیر بازرسی میراث فرهنگی کشور اما با تکذیب روابط عمومی سازمان بازرسی کل استان گیلان روبرو شد. روابط عمومی بازرسی کل استان گیلان با صدور بیانیه‌ای ضمن تکذیب اظهارات معاون عمرانی استانداری و شخصی به نام رو‌شناسان در خصوص دستگیری یکی از مدیران کل در روز گذشته به نقل از آقای مسرور بازرس کل استان، از مدیران و مسئولان استان و همچنین رسانه‌ها خواست تا از التهاب آفرینی خودداری کرده و به روند کار قضایی لطمه وارد نکنند.