به گزارش خزر، با توجه به اهمیت روز افزون امنیت در فضای سایبری و تهدیداتی که متوجه شرکت های دولتی می باشد، بکارگیری تمهیداتی که بتواند امنیت را در سطوح مختلف ارتقاء بخشد امری حیاتی و ضروری به نظر می رسد. با توجه به این مهم، با همت و تلاش کارکنان دفتر فناوری ارتباطات و […]

به گزارش خزر، با توجه به اهمیت روز افزون امنیت در فضای سایبری و تهدیداتی که متوجه شرکت های دولتی می باشد، بکارگیری تمهیداتی که بتواند امنیت را در سطوح مختلف ارتقاء بخشد امری حیاتی و ضروری به نظر می رسد. با توجه به این مهم، با همت و تلاش کارکنان دفتر فناوری ارتباطات و مدیریت اطلاعات درجهت رفع موانع و مشکلات موجود و طی مراحل متعدد پیچیده، وب سایت شرکت برق منطقه ای گیلان مجهز به گواهینامه امنیتی SSL شد.

با تجهیز وب سايت شرکت برق گیلان به گواهينامه امنیتی SSL ، از این پس وب سایت شرکت برق منطقه ای گیلان و تمامی زیرسایتهای آن از جمله پست الکترونیکی، به طور خودکار با پروتکل https قابل دسترسی می باشد.

گفتنی است که پروتکل SSL، یک تکنولوژی استاندارد و به ثبت رسیده برای تأمین ارتباطی امن بین یک وب سرور و یک مرورگر اینترنت است. این ارتباط امن از تمامی اطلاعاتی که ما بین وب سرور و مرورگر اینترنت (کاربر) انتقال می یابد، محافظت می کند تا این داده ها به صورت محرمانه و دست نخورده باقی بماند.

شایان ذکر است که در بین 18 وب سایت شرکت های توانیر و زیر مجموعه آن، شرکت برق منطقه ای گیلان چهارمین شرکتی است که موفق به راه اندازی این پروتکل شده است.