به گزارش خزر، آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و سردار محمدعلی حق‌بین فرمانده لشکر ۱۶ عملیاتی سپاه قدس گیلان عصر دیروز شنبه با خانواده جوان‌ترین شهید مدافع حرم گیلان، شهید بابک نوری دیدار کردند. نماینده ولی فقیه در استان گیلان در این دیدار ضمن عرض تبریک و تسلیت خدمت خانواده این شهید والامقام اظهار […]

به گزارش خزر، آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و سردار محمدعلی حق‌بین فرمانده لشکر ۱۶ عملیاتی سپاه قدس گیلان عصر دیروز شنبه با خانواده جوان‌ترین شهید مدافع حرم گیلان، شهید بابک نوری دیدار کردند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان در این دیدار ضمن عرض تبریک و تسلیت خدمت خانواده این شهید والامقام اظهار داشت: شهادت مرگی سعادتمندانه است زیرا خداوند متعال خریدار جان شهدا است.

امام جمعه رشت با تاکید بر نقش رزمندگان و شهدای مدافع‌حرم در ایجاد امنیت پایدار برای کشور و منطقه عنوان کرد: اگر امثال شهید نوری‌ها نبودند سال‌ها طول می‌کشید تا فتنه داعش خنثی و نابود شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه داعش ایجاد شده بود تا به‌طور کامل و برای همیشه در منطقه جولان دهد افزود: اگر شهدای مدافع‌حرم نبودند، با حمایتی که آمریکا از داعش می‌کرد، امروز ما درگیر جنگ‌های داخلی بودیم.

وی با بیان اینکه شهدای مدافع‌حرم غیرتمندانه از جان و زندگی خود گذشتند گفت: درست است که تحمل مصیبت از دست دادن این جوانان سخت است اما وقتی به نتیجه کار آن‌ها نگاه می‌کنیم می‌بینیم که اگر خون این شهدا نبود این عوامل ضد اسلام و گمراه در منطقه جولان می‌دادند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان خطاب به مادر شهید مدافع‌حرم بابک نوری اظهار داشت: امروز صبر شما مادر بزرگوار و سایر نزدیکان شهید، کاری زینبی است و قطعاً توجه به فلسفه شهادت فرزندتان داغ شما را التیام می‌بخشد.

سردار محمدعلی حق‌بین فرمانده لشکر عملیاتی ۱۶ سپاه قدس گیلان نیز در این دیدار با بیان اینکه نبرد آزادسازی بوکمال به‌دلیل شرایط محیطی از تمام عملیات‌ها سخت‌تر بود عنوان داشت: ارزش کار شهدای مدافع‌حرم در این است که تمام این سختی‌ها را برای حفظ دینشان به جان خریدند.

پدر شهید مدافع‌حرم  بابک نوری نیز در این دیدار با اشاره به خصوصیات اخلاقی و رفتاری این شهید جوان خاطرنشان کرد: بابک زندگی خود را فدای عشقش کرد و به لقاء معشوق خود رسید.

آیت‌الله قربانی در دیدار مذکور کتاب «قرآن آیین زندگی» از تألیفات خود را به پدر شهید نوری هریس اهدا کرد.