به گزارش خزر، شایان مصلح. داخل محوطه جریمه و اعلام پنالتی برای سپیدرود! این جملاتی بود که گزارشگر دیدار سپیدرود و نساجی در آخرین دیدار سرخ‌پوشان شهر رشت در لیگ یک تکرار کرد. سپیدرود با صعود به لیگ برتر طلسم 25 سال دوری از سطح اول فوتبال کشور را شکست. طلسمی که سوژه خوبی نیز […]

به گزارش خزر، شایان مصلح. داخل محوطه جریمه و اعلام پنالتی برای سپیدرود! این جملاتی بود که گزارشگر دیدار سپیدرود و نساجی در آخرین دیدار سرخ‌پوشان شهر رشت در لیگ یک تکرار کرد. سپیدرود با صعود به لیگ برتر طلسم 25 سال دوری از سطح اول فوتبال کشور را شکست. طلسمی که سوژه خوبی نیز برای آن روزهای شهر رشت نیز بود.

صعود سپیدرود به لیگ برتر و هم‌زمانی با انتخابات شورای شهر در رشت اتفاقاتی عجیب و موج‌سواری‌های بسیاری را رقم زد. چاپ پوسترهای سپیدرود با نام کاندیدای انتخابات شورا و عکس‌های پرچم به دوشانه و انتخاباتی گوشه‌ای کوچک از تمام سوءاستفاده‌هایی بود که از نام سپیدرود شد.

آغاز رقابت‌های لیگ برتر و رونمایی از سپیدرودی که نه اسپانسری بر روی پیراهن داشت و نه مالکی به معنای واقعی مالکیت در باشگاه! لیگ شروع شد و نتایج نامناسب سپیدرود در ابتدای لیگ و سپس شکست تلخ خانگی مقابل ملوان بندرانزلی در جام حذفی موج اعتراضات را علیه مدیریت فنی باشگاه به راه انداخت. موجی که درنهایت به ابقای نظرمحمدی منجر شد.

اگرچه ابقای نظرمحمدی تا چند هفته با نتایجی بهتر نسبت به قبل همراه شد، اما تهدیدهای هرروزه نظرمحمدی در خصوص رفتن از باشگاه به دلیل مشکلات مالی همچنان ادامه داشت. بحث جنجالی کمک مالی به سپیدرود و داماش در شهرداری باوجود شرایط مالی نامناسب شهرداری رشت نیز در این میان مطرح شد که حواشی بسیاری نیز با خود به همراه داشت. ادامه مسیر سپیدرود نیز با شکست‌های سریالی این تیم در داخل و خارج از خانه همراه شد که تمامی این شکست‌ها بر گردن نداشتن مالک در باشگاه بود.

با معارفه بیات به‌عنوان مالک باشگاه سپیدرود و وعده‌های بسیار وی برای ساخت یک سپیدرود رویایی! انتظارها برای نتیجه‌گیری سرخ‌پوشان شهر رشت در دیدارهای پس از تعیین مالکیت بالاتر رفت اما… دو شکست پیاپی ماهی سرخ سپیدرود با مالکیت جدید زنگ خطر را در رشت به صدا درآورد. زنگ خطری که حکایت از وجود ضعف‌های بسیار زیاد در نقاط مختلف باشگاه سپیدرود می‌داد.

هرچند بیات پس از در دست گرفتن مالکیت باشگاه سپیدرود خبر از جذب 4 بازیکن خارجی برای تقویت سپیدرود داد، اما همگان در خصوص عمده‌ی خارجی‌های وارداتی به فوتبال ایران اطلاع کافی دارند و به‌خوبی می‌دانیم که این موضوع احتمالاً هیچ کمکی در آینده به سپیدرودی‌ها نخواهد کرد. قطعاً تمام گناه پنج شکست پی‌درپی سرخ‌پوشان شهر رشت در داخل و خارج از خانه بر گردن داشتن یا نداشتن مالک باشگاه نیست و سرخ‌پوشان امروز نیاز به یک‌هوای تازه داشته و نیازمند تفکری جدید در مدیریت فنی تیم است.