به گزارش خزر، شانزدهمین جلسه علنی شورای شهر رشت با حضور تنها ۸ عضو شورا و با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط برادر ساعد اصلانی قاری بین المللی شورا و سرود ملی در عمارت مرکزی شورا آغاز شد. (گزارش تصویری ) 17:04؛ محمدحسن علیپور به عنوان منشی جلسه فرازی از وصیت نامه […]

به گزارش خزر، شانزدهمین جلسه علنی شورای شهر رشت با حضور تنها ۸ عضو شورا و با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط برادر ساعد اصلانی قاری بین المللی شورا و سرود ملی در عمارت مرکزی شورا آغاز شد. (گزارش تصویری )

17:04؛ محمدحسن علیپور به عنوان منشی جلسه فرازی از وصیت نامه یکی از شهدای دفاع مقدس را قرائت نمود.

17:05؛ حامد عبدالهی وارد صحن علنی شورا شد. فاطمه شیرزاد، فرهام زاهد از غایبین جلسه شورا هستند.

17:09؛ سیدامیرحسین علوی ریاست جلسه با تسلیت شهادت میرزا کوچک جنگلی، گرامیداشت روز معلولین و قانون اساسی، روز دانشجو، هفته وحدت و میلاد امام جعفر صادق را تبریک گفت.

علوی با اشاره به شهادت شهید بابک نوری هریس، گفت: در مراسم های این شهید جوان و بزرگوار از تمام اقشار افراد مختلفی حضور داشتند.

ریاست شورا با اشاره به گذشت سه ماه از آغاز بکار شورای پنجم، گفت: گزارش صد روزه شورای پنجم در حال جمع بندی است تا تقدیم شود.

17:11؛ فاطمه شیرزاد وارد صحن علنی شورا شد.

ریاست جلسه با اشاره به مطالبات مردمی در خصوص بازدید از مناطق مختلف شهری گفت: از شورا این انتظار می رود که در مناطق حضور یافته و به طور مشخص پیشنهاد بازدید از ۱۵ ناحیه را مطرح می داریم.

17:17؛ رضا رسولی به عنوان ناطق اول جلسه با گرامیداشت ایام گذشته و پیش رو، گفت: یکی از معنی دارترین اتفاقات این شهر در روز شهادت میرزای بزرگ رخ داد. در دنیا ستارگان بسیار زیاد گیلانی و رشتی داریم و نتوانستیم آنها را گرامی بداریم. شاید از میرزای بزرگ تنها یک نام باقی مانده است و نمی توانیم آن را به خوبی حفظ نماییم.

وی ادامه داد: از استادم آقای عاقل منش در کمیسیون فرهنگی امیدواریم بتوانیم شاهد خانه مشروطه در شهر رشت برای باقی نگه داشتن نام و راه میرزا در سال ۹۷ مطرح کنیم.

رسولی افزود: در جلسه گذشته طرح شفاف سازی ساختار شورا را مطرح نمودم و انتظار بنده بر این بود که طی دو هفته گذشته به کمیسیون های مربوطه ارجاع شود و در این خصوص تقاضامندم تا ارسال این طرح به کمیسیون ها تسریع شود.

رییس کمیسیون عمران شورای شهر رشت با اشاره به ایجاد برنامه های تشویقی در ساخت و ساز، گفت: اگر شهرداری در این خصوص اقدامات لازم را صورت دهد، میتوان شاهد آن بود که اتفاقات خوبی در شهرداری رشت رخ دهد.

17:26؛ احمد رمضانپور نرگسی به عنوان ناطق دوم جلسه شورای شهر رشت، گفت: روزی که گذشت روز تصویب قانون اساسی بود و این خون بهای مردمانی بود که در سیاه چاله های دوران سلطه برای این روز گام برداشتند.

17:30؛ رمضانپور با بیان اینکه سه ماه از شورا گذشته است، گفت: دریغ از یک ملاقات با استاندار، نشست با مجمع نمایندگان استان و یا دیدار با نماینده محترم ولی فقیه در استان.

وی ادامه داد: بنده وقتی از کوچه های این شهر رد می شوم خجالت میکشم. اکنون معاون عمرانی شهردار هم مشخص شده است و باید موضوع پیگیری شود.

رمضانپور با اشاره به وضعیت آسفالت کوچه های شهر رشت، گفت: باید از ظرفیت نمایندگان استفاده کنیم و قیر رایگان بگیریم. در شورای چهارم میگفتند نهضت آسفالت، چرا این نهضت ادامه نمیابد؟!

عضو شورای شهر رشت با اشاره به شهادت میرزا کوچک جنگلی، گفت: بسیاری از استان ها از داشتن فردی چون میرزا محروم بودند. بجز ستارخان و باقرخان و رییس علی دلواری هیچ نمونه ای مشابه فردی چون میرزا محرومند.

17:43؛ حامد عبدالهی به عنوان ناطق سوم با تایید سخنان رمضانپور، گفت: ما سخن میگوییم اما کو گوش شنوا؟! ما در خصوص پل های عابر پیاده صحبت کردیم، یا آقای شهردار به این وضع توجه ندارند یا اینکه افراد بی کفایتی که در آن حوزه ها استفاده می شوند نمی توانند کار را انجام دهند.

وی ادامه داد: ما انتظار داشتیم آسایش و آرامش را در شهر شاهد باشیم. چه کسی باید چاله های شهر را رفع و رجوع کند؟! آوردن افرادی غیر بومی در شهرداری و عدم استفاده از نیروهای با تجربه شهرداری باعث از بین رفتن آرامش در شهرداری می شود.

17:44؛ علوی در خصوص اظهارات رمضانپور، گفت: در بحث دیدار با استاندار درخواست ها برای دیدار تقدیم شده است و در بحث گرفتن قیر رایگان مشکلی از بابت سهمیه قیر وجود ندارد.

17:47؛ شورا وارد دستور جلسه شد.

انعقاد قرارداد باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری رشت با قید دو فوریت وارد جلسه شد.

17:53؛ رضا رسولی به عنوان مخالف این طرح گفت: با حدود ۸۰۰ میلیون تومان می توان یک فرهنگسرای بسیار خوب را راه اندازی کرد زیرا هیچ خروجی ای از تیم های ورزشی به این صورت تاکنون نداشته ایم.

با رای گیری از اعضای شورا دو فوریت لایحه تصویب نشد و یک فوریت ان مورد تصویب قرار گرفت.

17:56؛ لایحه درخواست کمک مالی به مناطق شهرداری به دلیل احتمال وقوع بحران برف در رشت، مورد بررسی شورا قرار گرفت.

18:14؛ فاطمه شیرزاد به عنوان رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست، گفت: در سال ۹۶ برای بجران بودجه ای در نظر گرفته نشده و برای بحث کمک به شهرداری های مناطق بهتر است که مورد تصویب قرار بگیرد اما با توجه به بالا بودن مبلغ درخواستی باید نظارت کافی بر روی آن صورت بگیرد.

 

18:19؛ مریم خدابخشی مدیر بودجه شهرداری با حضور در صحن شورا برای توضیح در خصوص لایحه ارسالی به شورا، گفت: سال گذشته بحران برفی را داشتیم و این موضوع باعث شد بسیاری از ردیف های اعتباری ما دارای انحرافاتی شد که ما سعی نمودیم در بودجه سال ۹۶ رخ ندهد.

وی ادامه داد: درخواستی که مناطق پنج گانه و معاونت خدمات شهر داشتیم گفته شد که یکسری قراردادهایی وجود دارد که می تواند به ما کمک کنند.

18:32؛ احمدرمضانپور گفت: اگر قرار باشد بنده بودجه ای ارائه نمایم عدد ۵۰۰ میلیون تومانی را برای هر منطقه پیشنهاد می دادم. پیشنهاد من بر این است که این عدد باقی بماند با این توضیح که تصویب آن ملزم به انجام نیست و باید بسته به شرایط انجام بشود.

با رای اعضای شورا مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان برای ردیف بودجه پیش بینی هزینه های بحران احتمالی برف در نظر گرفته شد.

18:40؛ ده دقیقه آنتراکت اعلام شد.

19:10؛ آیین نامه امور سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری رشت مورد بررسی اعضای شورای شهر قرار گرفت.

19:20؛ انتخاب اعضای کمیته شهرداری در آیین نامه مذبور بررسی قرار گرفت.

19:52؛ اسماعیل حاجی پور پیشنهاد بررسی تکمیلی و بیشتر موضوع در جلسه آینده را مطرح نمود.

19:53؛ با رای اعضای شورا جلسه هفته آینده برای روز دوشنبه تعیین شد.

20:00؛ ختم جلسه توسط ریاست شورا اعلام شد.