به گزارش خزر، چندی پیش بود که در فضای مجازی و رسانه ها گزارش هایی در خصوص پیرزنی به نام “ننه مه لقا” در روستای اتاق ور شهرستان لنگرود منتشر شد(اینجا را بخوانید) گزارش هایی که در پی آن سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس استان گیلان نیز به دیدار ننه مه لقا رفت و […]

به گزارش خزر، چندی پیش بود که در فضای مجازی و رسانه ها گزارش هایی در خصوص پیرزنی به نام “ننه مه لقا” در روستای اتاق ور شهرستان لنگرود منتشر شد(اینجا را بخوانید) گزارش هایی که در پی آن سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس استان گیلان نیز به دیدار ننه مه لقا رفت و وعده ساخت خانه ننه مه لقا و تامین شرایط نگهداری از وی را نیز داد. وعده ای که به فوریت آغاز شد اما اجل مهلت دیدن رنگ روزهای خوش را به ننه مه لقا نداد (اینجا را بخوانید)

چند هفته پس از خبر درگذشت ننه مه لقا اما اینبار انتشار پستی در صفحه اینستاگرام سرپرست خبرگزاری تسنیم در استان گیلان حکایت از آن داشت که طرف شکایت فرمانداری لنگرود قرار گرفته است. خاکپور در ذیل این پست اینستاگرامی خبر داد که ماجرای شکایت مربوط به انتشار گزارش در خصوص ننه مه لقا بوده است.

در همین راستا سرپرست خبرگزاری تسنیم در گیلان در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین در خصوص آنچه که در این بین اتفاق افتاده، گفت: طی تماسی به بنده اعلام شد که طرف شکایت فرمانداری لنگرود قرار گرفتم و برای ادای توضیحاتی می بایست حضور یابم. نکته جالب آن است که چیزی بین ما و فرمانداری لنگرود بجز گزارش های منتشر شده در خصوص ننه مه لقا نبوده است که سبب شکایت شود.

وی ادامه داد: پس از ابلاغ این موضوع از بنده نشانی محل سکونت خواستند که بنده گفتم در رشت سکونت دارم و این موضوع سبب تعجب شد زیرا فکر می کردند که ساکن لنگرود هستم. به نظر می رسد که احساس می کردند بنده یک خبرنگار در لنگرود هستم و خبری از سمت بنده در خبرگزاری تسنیم نداشتند.

سرپرست خبرگزاری تسنیم در گیلان اضافه کرد: البته چند روز قبل نیز از طریق یکی از دوستان متوجه آن شدم که قرار بر این است بابت گزارشی که از زندگی ننه مه لقا تهیه شده، طرف شکایت فرمانداری لنگرود قرار بگیرم که البته با این تماس، متوجه صحت آن شدم.

خاکپور تصریح کرد: موضوع هم این بود که طی گزارشاتی به وضعیت اسکان و درمان آن مرحومه پرداختیم که پس از انتشار گزارش، چند نفر از آقایان تشریف آورده و اعلام کردند که خانه ساخته خواهد شد و وضعیت پزشکی وی نیز رسیدگی خواهد شد اما این اتفاق رخ نداد و تنها چند فیلم کوتاه در کانال فرمانداری منتشر شد.

وی افزود: پس از این موضوع سردار عبدالله پور پس از دیدار با ننه مه لقا، تهیه مسکن وی را بر عهده گرفتند و با توجه به وضعیت مالی نامناسب فرزند وی، توسط فرمانده سپاه قدس گیلان مبلغی به عنوان حقوق برای وی درنظر گرفته شد تا ننه مه لقا نزد فرزندش نگهداری شود و خانه اش تخریب و بازسازی شود که در حین تخریب و آغاز ساخت و ساز متاسفانه ننه مه لقا درگذشت.

در پایان باید از فرماندار محترم لنگرود پرسید پاسخ انعکاس و انتشار وضعیت رقت بار یک پیرزن که در سایه کم کاری بسیاری از مسئولین به این حال و روز دچار شده است، شکایت از خبرنگار است؟ در کجای دنیا، خبرنگاری را که با نیت خیرخواهانه و انساندوستانه جور کم کاری مسئولینی که بعضا حقوق های چند ده میلیونی می گیرند، را به دوش می کشد، به دادگاه می کشانند؟