به گزارش خزر، حجت الاسلام و المسلمین حسین انصاری امام جمعه سابق تالش پیش از ظهر امروز(شنبه) با حضور آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان، حجت الاسلام حبیب الله غفوری قائم مقام حوزه علیمه کشور در امور استان ها و جمعی از مسئولان به عنوان مدیر جدید حوزه های علمیه گیلان معرفی شد. […]

به گزارش خزر، حجت الاسلام و المسلمین حسین انصاری امام جمعه سابق تالش پیش از ظهر امروز(شنبه) با حضور آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان، حجت الاسلام حبیب الله غفوری قائم مقام حوزه علیمه کشور در امور استان ها و جمعی از مسئولان به عنوان مدیر جدید حوزه های علمیه گیلان معرفی شد.

آیت الله قربانی در این مراسم با بیان اینکه گیلان مهد پرورش فقها و عالمان بزرگ دینی است، اظهار کرد: وجود فقه های بزرگ دینی همانند «کوشیار دیلمی» و «بهجت فومنی» نشان دهنده سابقه درخشان گیلان درعرصه های دینی، فرهنگی و مذهبی است.

وی با اشاره به ضرورت تربیت جوانان دیندار و کارشناس در مسایل دینی و مذهبی با استفاده از دانش روز، گفت: باید با برنامه ریزی دقیق درصدد جذب و تربیت طلبه های جوان اقدام شده تا موجب غنای دنیای اسلام وتشیع باشند.

قائم مقام حوزه های علمیه در امور استان ها نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه استان گیلان بر اساس روایات و اسناد تاریخی مهد پرورش عالمانی بزرگ بوده است، افزود: گیلان در دوران های مختلف به ویژه در دوران انقلاب و مشروطیت شهدای زیادی را تقدیم کرده که سردار جنگل یکی از نمونه های بارز آن است. ‌

حجت الاسلام حبیب الله غفوری با اشاره به رویکرد حوزه های علمیه کشور، تصریح کرد: این رویکرد مبتنی بر برنامه ریزی برای جذب نیروهای مستعد و جوان متمرکز است.

در پایان این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از زحمات “حجت‌الاسلام سید عبدالباقی اسحاقی” مدیر سابق حوزه های علمیه گیلان، “حجت الاسلام حسین انصاری” به عنوان مدیر جدید حوزه های علمیه استان معرفی شد.