به گزارش خزر، ولی‌الله داداشی نماینده مردم آستارا در مجلس در گفت‌وگویی، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به تخلفات در گردنه حیران گفت: پس از همه بررسی‌ها مشخص شد که بحثی به نام زمین‌خواری در گردنه حیران وجود نداشته است و فقط تخلفات از نوع تغییر کاربری و تغییر مجوزها بود. وی با ذکر اینکه اغلب […]

به گزارش خزر، ولی‌الله داداشی نماینده مردم آستارا در مجلس در گفت‌وگویی، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به تخلفات در گردنه حیران گفت: پس از همه بررسی‌ها مشخص شد که بحثی به نام زمین‌خواری در گردنه حیران وجود نداشته است و فقط تخلفات از نوع تغییر کاربری و تغییر مجوزها بود.

وی با ذکر اینکه اغلب مالکان زمین‌ها که بومی منطقه نیز نبودند پس از خریداری اراضی اقدام به تغییر کاربری می‌کردند، خاطرنشان کرد: بزرگ‌نمایی تخلفات در حیران و اضافه کردن عنوان تخلف زمین‌خواری به تغییر کاربری‌ها ضربه بزرگی به مردم بومی منطقه زد.

داداشی دراین‌باره گفت: با مردم بومی منطقه نیز که در محدوده زمین‌های کشاورزی و دامداری خود اقدام به ایجاد چشمه کرده بودند نیز برخورد شد و دود تخلفات بزرگ در این گردنه به چشم متخلفان کوچک رفت.

وی با تأکید بر اینکه تغییر کاربری‌ها در بسیاری از مناطق حیران متوقف‌شده است، اظهار داشت: دستگاه قضایی بسیار خوب به این موضوع ورود کرد و هر که ساخت‌وساز غیرقانونی در حیران کرده بود جریمه کرده و مانع ساخت‌وسازهای غیرمجاز شده است.

نماینده مردم آستارا در مجلس گفت: نباید از ابتدا موضوع تغییر کاربری‌ها در گردنه حیران فراتر از حیطه بخشداری، رسانه‌ای و تبدیل به موضوع ملی می‌شد چراکه آنچه در حیران اتفاق افتاد. به‌اندازه همان میزان تخلفاتی بود که در سایر نقاط کشور نیز گاهی رخ می‌دهد. /فارس