به گزارش خزر، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر به عنوان روز جهانی خاک  نامیده شده است. این روز جهانی، بزرگداشتی است که اهمیت خاک و ضرورت بهره‌برداری پایدار از آن را برای جوامع مختلف در  سراسر جهان آشکار می‌سازد. با عنایت به اینکه […]

به گزارش خزر، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر به عنوان روز جهانی خاک  نامیده شده است.

جلسه هماهنگی بمناسبت گرامیداشت روز جهانی خاک

این روز جهانی، بزرگداشتی است که اهمیت خاک و ضرورت بهره‌برداری پایدار از آن را برای جوامع مختلف در  سراسر جهان آشکار می‌سازد.

با عنایت به اینکه در آستانه روز جهانی خاک (14آذرماه) قرار داریم و 19-12 ماه جاری درسطح وزارت جهادکشاورزی به نام هفته خاک نامگذاری گردیده است بهمین مناسبت جلسه ای با حضور ریاست سازمان و اعضای کمیته مربوطه برگزار گردید.

مهندس شعبان نژاد با اشاره به این که بهره برداران بخش کشاورزی کشور مستقیما با خاک بعنوان بستر فعالیت های خود جهت تولید محصولات درارتباط هستند، حفظ وحراست و استفاده بهینه وکارآمد از این نعمت خدادادی را برای افزایش تولید و تامین نیاز غذایی مردم و همچنین تامین غذای نسلهای آینده وظیفه همگان دانسته و آگاهی بخشی واطلاع رسانی به بهره برداران خاک که همانا کشاورزان و دامپروران بخش کشاورزی کشور می باشند را از رسالت های مهم همه  خدمتگزاران نظام بر شمردند.

وی اظهار امیدواوری نمود با تعامل بیش از پیش سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، سازمان محیط زیست و مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی در جهت تبیین اهمیت وکاربرد های خاک درتامین امنیت غذایی کشور و همچنین معرفی راه وروشهای جلوگیری ازتخریب وفرسایش خاک گام های موثری برداشته شود.