به گزارش خزر، برخی منابع خبری از شهادت نوید صفری مدافع حرمی که اصالتا رودباری است خبر می دهند. حسن شمشادی خبرنگار صدا و سیما در این باره نوشت: «مدافع حرم نوید صفری در دفاع از حریم اهل بیت(ع) اسلام حقیقی و تأمین امنیت ملی کشورمان، در سوریه به شهادت رسید و آسمانی شد. از […]

به گزارش خزر، برخی منابع خبری از شهادت نوید صفری مدافع حرمی که اصالتا رودباری است خبر می دهند.

حسن شمشادی خبرنگار صدا و سیما در این باره نوشت: «مدافع حرم نوید صفری در دفاع از حریم اهل بیت(ع) اسلام حقیقی و تأمین امنیت ملی کشورمان، در سوریه به شهادت رسید و آسمانی شد.

از پیکر پاکش در شانزده روز گذشته اثری نبود، تا اینکه بچه ها موفق به کشف و شناسایی او شدند.

کاش از دیگر پیکرهای پاک مانده در سرزمین شام، اثزی و خبری آید».

همسر شهید بلباسی نیز استوری اینستاگرامش تصویری از گفتگوی تلگرامی اش با همسر شهید نوید صفری به اشتراک گذاشته است.

در این پیام تصویری آمده است: «نماز شکر بخون، که خدا انتخابت کرد و شدی عروس حضرت زهرا…»/دیارباران

در همین راستا پایگا خبری 8دی نوشت:

سرهنگ پاسدار جاوید فلاح گنجه شامگاه یکشنبه با اعلام خبر شهادت ۲۳ اُمین شهید مدافع حرم گیلان در نبرد با داعش اظهار داشت: شهید پاسدار مدافع حرم نوید صفری طلابری که ۲۰ روز قبل به اسارت درآمده و سپس توسط داعش به شهادت رسیده بود پس از آزادسازی بوکمال تفحص شد.

وی افزود: شهید مدافع حرم نوید صفری برادرزاده شهید منوچهر صفری از شهدای جنگ تحمیلی شهرستان رودبار است.

فرمانده سپاه رودبار گفت: شهید صفری در تهران سکونت داشت و از سپاه این استان به سوریه اعزام شده بود ولی اصالتا اهل محله طلابر شهر رودبار می باشد.

فلاح گنجه ادامه داد: این شهید مدافع حرم بارها در سوریه به‌عنوان مدافع حرم حاضر شده بود و در اعزام آخر پس از به اسارت درآمدن به شهادت رسید.

وی در پایان گفت: به گفته یکی از نزدیکان شهید صفری، این شهید وصیت کرده اند اند که پیکر مطهرشان پس از طواف در حرم امام رضا(ع) در بهشت زهرا(س) تدفین شود.

اخبار تکمیلی درباره نحوه شهادت و برنامه تشییع و تدفین این شهید مدافع حرم در همین پایگاه خبری منتشر خواهد شد.