به گزارش خزر، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور گفت: نمی‌خواهم دفاع بی‌جهت از قوه قضاییه بکنم و قطعاً آسیب‌ها و مشکلات و ضعف‌هایی داریم اما در مبارزه با افراد فاسد و فساد، در هیچ دستگاهی مثل قوه قضاییه برخورد نمی‌شود. آمار دارم اما فعلاً نمی‌دهم. وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما همین اطاله […]

به گزارش خزر، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور گفت: نمی‌خواهم دفاع بی‌جهت از قوه قضاییه بکنم و قطعاً آسیب‌ها و مشکلات و ضعف‌هایی داریم اما در مبارزه با افراد فاسد و فساد، در هیچ دستگاهی مثل قوه قضاییه برخورد نمی‌شود. آمار دارم اما فعلاً نمی‌دهم.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما همین اطاله دادرسی است اما کمبود اعتبار و کارمند داریم. قاضی بدبخت چه‌کار کند؟ آقای محترمی که 8 سال مدیریت کشور را عهده‌دار بودی و امروز به‌صورت اپوزیسیون قوه قضاییه درآمدی، اگر انتقاد درستی دارید بفرمایید. اینکه جمعی را دور خود جمع کنید و بد و بیراه به قوه بگویید و انواع اهانت‌ها و جسارت‌ها و تهمت‌ها و دروغ را بزنید، راه اصلاح است؟ کسی که 8 سال مدیریت عالی کشور را عهده‌دار بوده است؛ خصوصاً در چهار سال دوم مدیریتش یک کلکسیونی از قانون‌گریزی و عمل خلاف قانون و عدم ابلاغ قوانین مصوب که بیش از 40 قانون را ابلاغ نکرد و رییس مجلس اعلام کرد، است.

دادستان کل کشور گفت: شناسنامه او از مقابله با رهبری مشحون است. قهر کردن و 11 روز خانه‌نشینی کردن و رها کردن دولت، بوسه بر تابوت یک کافر ملحد زدن، مادر چاوز را در بغل گرفتن و بوسه بر گونه‌هایش گذاشتن و اهانت به مراجع تقلید و دروغ گفتن، جابه‌جایی اعتبارات و بودجه‌ها؛ چنین آدمی با شناسنامه این‌چنینی امروز در عرصه مقابله با قوه قضاییه، اهانت‌ها و جسارت‌ها و توهین‌ها می‌کند، این دفاع از حقوق مردم است؟ دلمان می‌سوزد؛ والله از بابت نصیحت می‌گویم که این راهش نیست مگر اینکه اهداف دیگری داشته باشند. آقایان منزوی هستند و می‌خواهند خود را از انزوا در بیاورند.

منتظری ادامه داد: سکوت قوه قضاییه به‌معنی عجز از برخورد نیست و قطعاً و مسلماً اگر شرایط فراهم شود، قوه قضاییه در برابر این حرکات که هیچ نفعی برای مردم و ملت ندارد برخورد می‌کند. ما می‌خواهیم با تدبیر حل شود. ما منتظریم خودشان سر عقل بیایند و بفهمند که این روش صحیح نیست. اگر سینه خود را باز کنم، آن‌قدر مطالب درباره این مسایل داریم که نمی‌توانم بگوییم زیرا حربه به دست دشمن می‌دهیم. شما ببینید دشمن چگونه از این حرکات و برنامه‌ها علیه مردم و رهبری و انقلاب استفاده می‌کند. ما چاقو تیز کنیم و بدهیم دست این و آن؟