به گزارش خزر و به نقل از مهر، جلال میرزایی نماینده مردم ایلام در خصوص جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی گفت: در ابتدای جلسه غیرعلنی، آقای لاریجانی گزارشی از حضور هیأت ایرانی در اجلاس بین‌المجالس آسیایی ارائه کرده، به تحلیل اجلاس سوچی و ساماندهی روند سیاسی در سوریه بعد از داعش پرداخت. وی ادامه داد: […]

به گزارش خزر و به نقل از مهر، جلال میرزایی نماینده مردم ایلام در خصوص جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی گفت: در ابتدای جلسه غیرعلنی، آقای لاریجانی گزارشی از حضور هیأت ایرانی در اجلاس بین‌المجالس آسیایی ارائه کرده، به تحلیل اجلاس سوچی و ساماندهی روند سیاسی در سوریه بعد از داعش پرداخت.

وی ادامه داد: پس از آن، آقای پزشکیان نایب رئیس مجلس، جبار کوچکی‌نژاد نماینده رشت و علی وقفچی نماینده زنجان، گزارشی را نسبت به وضعیت مطالبات سپرده‌گذاران مؤسسات مالی و اعتباری ارائه دادند.

میرزایی با بیان اینکه این جلسه در راستای هم‌اندیشی مجلس شورای اسلامی و بانک مرکزی برای حل مشکلات سپرده‌گذاران مؤسسات مالی و اعتباری برگزار شده است، گفت: با توجه به ورودی که مجلس داشت، همراهی سایر قوا و حمایت مقام معظم رهبری، بخشی از مشکلات و موانع حل شده است.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بانک مرکزی اعلام کرد که خط اعتباری در اختیار برخی بانک‌ها قرار داده است تا مشکلات سپرده‌گذاران مؤسسات مالی و اعتباری حل شود. همچنین بانک مرکزی افرادی که تا تاریخ ۹۴/۶/۱ در مؤسسات مالی و اعتباری سپرده‌گذاری کرده‌اند، برای پرداخت مطالبات مد نظر قرار داده است؛ اما سپرده‌گذارانی که به نمایندگان مجلس فشار می‌آورند، سود خود را در این سال‌ها محاسبه می‌کنند و خواستار پرداخت سودهایشان نیز هستند.

وی تأکید کرد: با توجه به مشکلاتی که وجود دارد، فعلاً باید اصل مطالبات مردم پرداخت شود و نمی‌توان برای پرداخت سودها تصمیم‌گیری کرد.

همچنین محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه در خصوص جلسه غیرعلنی مجلس گفت: در این جلسه گزارشی در خصوص تصمیماتی که بین سران قوا برای حل مشکلات مؤسسات مالی و اعتباری گرفته شد و نظارت مجلس بر تخلفات صورت گرفته و مطالبات سپرده‌گذاران ارائه شد.

وی ادامه داد: مقرر شد مؤسسات مالی و اعتباری، جمع‌آوری و ساماندهی شده و مطالبات سپرده‌گذاران تا ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت شود و برای سپرده‌گذارانی که دارای مطالباتی بالاتر از ۲۰۰ میلیون تومان هستند نیز تصمیم‌گیری شود تا در کوتاه مدت، منابع برای حل مشکل آنها تأمین شود.

قربانی خاطرنشان کرد: آقای دکتر سیف تضمین داد تا از این به بعد مؤسسات مالی و اعتباری بدون مجوز در کشور وجود نداشته باشد.