به گزارش خزر، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان، با گرامیداشت هفته بسیج، اظهار کرد: تدبیر و نواندیشی امام خمینی(ره) و فرمان تشکیل «بسیج مستضعفین» در 5 آذر 1358، نقطه عطف درخشانی در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی ایران است. وی با بیان اینکه […]

به گزارش خزر، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان، با گرامیداشت هفته بسیج، اظهار کرد: تدبیر و نواندیشی امام خمینی(ره) و فرمان تشکیل «بسیج مستضعفین» در 5 آذر 1358، نقطه عطف درخشانی در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه «بسیج» پس از گذشت 37 سال به ‌عنوان مردمی‌ترین و مکتبی‌ترین نیروی مقاومت جهان در برابر استکبار جهانی قد علم کرده است، افزود: امروز بسیج برای استیفای حقوق مستضعفان و مظلومان جهان می‌کوشد.

حجت الاسلام اشجری، روحیه و توان بالای بیسجیان دلاور را رمز جاودانگی و پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه‌های گوناگون فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و علمی دانست و گفت: این نهاد مقدس از مخلص‌ترین و فداکارترین انسان‌ها تشکیل شده و با بصیرت، لحظه‌شناسی و ایثار در مسیر تحقق اهداف عالی انقلاب اسلامی، آرامش ملت ایران و حقانیت مسلمانان جهان گام برمی‌دارد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان ادامه داد: حضور بی‌ بدیل و معجزه‌گر بسیج با توکل به خدا و پیروی از رهنمون‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی از دلایل اصلی پیروزی ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس و ایستادگی در برابر تجاوز رژیم بعث و حامیان استکباری‌ آن است.

وی با بیان اینکه رشادت‌ها و دلاوری‌های بسیجیان جان بر کف در جنگ تحمیلی و پاسداری از خاک میهن اسلامی، خاطره‌ای نیست که از ذهن مردم قدرشناس ایران اسلامی محو شود، عنوان کرد: امروز با گذر زمان، جهان شاهد جلوه‌های زیبا و پرشوری از حماسه جوانان بسیجی در جبهه‌های مبارزه با تروریسم، داعش، جریان‌های تکفیری و دفاع جانانه از حرم مطهر حضرت زینب(س) در کشور سوریه است.

حجت الاسلام اشجری، با تصریح بر اینکه بسیجیان سلحشور نشان داده اند هرگز امنیت و منافع مردم ایران را با هیچ قدرتی معامله نخواهند کرد، یادآور شد: بسیجیان ثابت کردند در شرایط ویژه و سخت همچون بلایای طبیعی نیز به یاری مردم آسیب‌دیده شتافته و هرگز ملت آزاده ایران را تنها نخواهند گذاشت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، بسیج را همچون دژی مستحکم در برابر توطئه‌ها، فتنه‌ها و دسیسه‌های دشمنان قسم‌خورده نظام دانست و خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی بدانند که بسیج از بدنه ملت ایران جدا نیست.

وی با بیان اینکه بسیج زمینه ساز ظهور امید مستضعفان جهان، حضرت ولی ‌عصر(عج) است، اضافه کرد: با بصیرت و هوشیاری در سایه فرمانبری از ولی امر مسلمین، هیچ خطری نظام اسلامی و ملت مسلمان ایران را تهدید نخواهد کرد.