به گزارش خزر و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل پوررضا در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی رشت با تسلیت رحلت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام اظهار کرد: توسلات به نبی مکرم اسلام و ائمه اطهار علیه‌السلام موجبات ایستادگی ما در مقابل تمام دنیا را فراهم کرده است. وی با اشاره به سبک زندگی نبی مکرم اسلام […]

به گزارش خزر و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل پوررضا در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی رشت با تسلیت رحلت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام اظهار کرد: توسلات به نبی مکرم اسلام و ائمه اطهار علیه‌السلام موجبات ایستادگی ما در مقابل تمام دنیا را فراهم کرده است.

وی با اشاره به سبک زندگی نبی مکرم اسلام و اصول و قواعد زندگی پیامبر اکرم (ص) گفت: عبادت، زهد و پارسایی از اصول و قواعدی است که پیامبر عظیم‌الشأن اسلام بر آن پایبند بوده است.

خطیب جمعه رشت بابیان اینکه برای رسیدن به زهد و پارسایی می‌توان با توجه به سبک زندگی پیامبر (ص) دست‌یافتی است تصریح کرد: تعبیر سلیقه‌ای از مسائل دین یکی از آسیب‌هایی است که در جامعه با آن برخورد می‌کنیم لذا مایه تأسف است که در جامعه عده‌ای افراط و عده‌ای دیگر تفریط در پیش می‌گیرند.

امام‌جمعه موقت رشت حریت، عزت‌نفس و عدم تکلف را از دیگر اصول زندگی پیامبر اسلام دانست و خاطرنشان کرد: تکلف از آسیب‌هایی است که می‌تواند زندگی انسان‌ها را دچار مشکل کند لذا در روایات از پیامبر عظیم‌الشأن اسلام آمده است «کسی که اهل تکلف است از ما نیست».

پوررضا گفت: نظم، انضباط، گشاده‌رویی، مدارا با مردم، صبر و استقامت، حفظ حدود و مقررات الهی در حوزه‌های مختلف اجتماعی و فردی از دیگر اصول و قواعد زندگی پیامبر خاتم است.

امام‌جمعه موقت رشت با اشاره به زلزله اخیر کرمانشاه و جان باختن تعداد زیادی از هم‌وطنان خاطرنشان کرد: در زلزله رودبار بسیاری از مردم از استان‌ها و کشورهای دیگر برای امدادرسانی به مردم آسیب‌دیده دست‌به‌کار شدند و می‌طلبد همان‌گونه که تا امروز امدادرسانی‌ها وجود دارد برای بهبود رنج آسیب دیدگان فعال باشیم.

خطیب جمعه رشت با اشاره به فرارسیدن هفته وقف گفت: ترویج سنت حسنه وقف ثمرات زیادی دارد لذا می‌طلبد با توجه به اینکه دستگاهی به نام اوقاف در کشور فعالیت می‌کند به‌رغم همه تلاش‌های انجام‌شده شاهد تلاش بیشتری باشیم.

امام‌جمعه موقت رشت بابیان اینکه به اوقاف کشور پیشنهاد می‌کنم تا در موارد مختلف برای مردم شفاف‌سازی کند گفت: با توجه به اهمیت مقوله وقف باید بهترین‌های جامعه در اوقاف حضور داشته باشند.

پوررضا به وضعیت منطقه در خاورمیانه اشاره کرد و افزود: غرب آسیا چه گنجینه‌هایی در خود پنهان دارد که از بیش از ۱۰۰ سال تا به امروز مانند گرگ‌های گرسنه برای دستیابی به آن در تکاپو هستند و هنوز ما نمی‌دانیم که چه گنج و استعدادهای در آن نهفته است؟

خطیب جمعه رشت تصریح کرد: همه می‌دانند ایران کشوری استخوان‌دار و دارای مردمی است که دین و مذهب برایشان مهم است لذا از همان موقع با ایران دشمنی کردند.

پوررضا بابیان اینکه در هشت ساله اخیر به خیال خودشان می‌خواستند کاری کنند که رژیم صهیونیستی دوباره قدرت بگیرد اظهار کرد: مذهب را برای نابودی مذهب ازجمله وهابیت و داعش تقویت کردند، اما ملت‌های مسلمان بیدارند و دشمنان از این بیداری نگران می‌شوند.

پوررضا با اشاره به فرمایش رهبری معظم نظام مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نباید ببیند افزود: باید فاتحه رژیم صهیونیستی را بخوانیم، برخی از افراد شبهاتی را در خصوص سخنرانی‌های ائمه جمعه در سراسر کشور مبنی بر اینکه ائمه جمعه سخنان واحد دیکته شده ایراد می‌کنند و بنده شهادت می‌دهم در این سال‌ها که به‌عنوان خطیب جمعه در محضر مردم بودم حتی یک‌بار حضرت آیت‌الله قربانی از اینکه چه سخنی در خطبه‌ها ایراد کنم و یا اینکه چرا این سخن را گفته‌ام مطلبی نداشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه ائمه جمعه منصوب حاکم اسلامی است گفت: اینکه سخن خطیب جمعه برای خوش آمدن برخی‌ها برخلاف نگاه حاکم اسلامی نباشد بسیار طبیعی است و افتخار می‌کنم که خود را مبین سخنان رهبر حکیم و فرزانه ایران اسلامی می‌دانم.

پور رضا با اشاره به حواشی پیش‌آمده برای مجتمع آدینه رشت بیان کرد: این مجتمع با هدف مشارکت مردم و تحصیل درآمد برای مصلی و حوزه‌های علمیه شروع به کار کرد.

وی بابیان اینکه نگاه امام خمینی رحمت‌الله علیه و رهبری معظم نظام این است که حوزه‌های علمیه نباید وابسته به دولت‌ها باشد گفت: روحانیون باید بدون وابستگی و با رعایت مصلحت‌ها صحبت کنند.

وی بابیان اینکه من در جریان امور مدیریتی نیستم گفت: مردم پول گذاشته و خواستار حقوق خودشان هستند لذا در چنین مواقعی باید از مسیر قانونی و در کمترین زمان به رفع این مشکلات بپردازیم.

امام‌جمعه موقت رشت با اشاره به وعده سردار شجاع مبنی بر اینکه مسئله آدینه را پیگیری می‌کند افزود: در این امر اشخاص مطرح نیستند لذا امیدواریم که با برطرف شدن مشکلات شاهد خدمت‌رسانی هر چه بیشتر این مجتمع در جامعه باشیم.