به گزارش خزر، بهمن منتي مدير خسارت صندوق ضمانت صادرات ايران روز پنجشنبه در رشت گفت: در سال ???? در جهان حدود ?? هزار ميليارد دلار کالا صادر شده است‌. وي در بیست و هشتمین نشست تخصصی توسعه در سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با موضوع نقش صادرات در توسعه صادرات منطقه و کشور اظهار […]

به گزارش خزر، بهمن منتي مدير خسارت صندوق ضمانت صادرات ايران روز پنجشنبه در رشت گفت: در سال ???? در جهان حدود ?? هزار ميليارد دلار کالا صادر شده است‌.

http://uupload.ir/files/m7v_0_(1).jpg

وي در بیست و هشتمین نشست تخصصی توسعه در سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با موضوع نقش صادرات در توسعه صادرات منطقه و کشور اظهار کرد: براي اين ميزان صادرات، 1634 ميليارد دلار به صادرکنندگان پوشش بيمه اي ارايه شد.

منتي به صندوق ضمانت صادرات ايران اشاره کرد و افزود: در سال 1910 صتدوق ضمانت در انگليس و آلمان تاسيس شد و در ايران سال 1970 راه اندازي اما پس از مدتي به فراموشي سپرده شد و دز سال 1373 اساسنامه آن تاسسس و به عنوان يک شرکت دولتي کار خود را آغاز کرد.

http://uupload.ir/files/ni4a_0_(5).jpg

وي بيان کرد: پوشش قراردادهاي صادراتي، پوشش طرح هاي سرمابه گذاري، پوشش طرحهاي تامين مالي قبل و بعد از حمل و همچنين ارايه خدمات مشاوره اي از پوششهاي اين صندوق است.

مدير خسارت صندوق ضمانت صادرات ايران ادامه داد: اگر در طول صادرات و حتي پس اژ صادرات کالا دچار مشکل شود اين صندوق طبق قراردادي که با تاجر و صادرکننده امضا کرده، آن کالا را بيمه مي کند.

http://uupload.ir/files/lfre_0_(7).jpg

وي تصريح کرد: در طول مسير نيز اگر کالا دچار صدمه شود و يا کالا به کشور مربوطه صادر شد اما پول آنرا تخويل نگرفت و يا به دليل بروز مشکلاتي همچون انتقال پول، جنگ، تيره شدن روابط و ساير رييکهاي سياسي، اين صندوق مي تواند در اين زمينه ها اقدام کند تا صادرکننده دچار مشکل نشود.

منتي در ادامه به صادرات ايران نيز اشاره و گفت: در سال گذشته 37 ميليارد دلار صادرات غيرنفتي داشتبم که اميدواريم با حمايت اين صندوق، صادرات ما بيشتر شود.

http://uupload.ir/files/fpp_0_(13).jpg

رييس سازمان يرنامه و بودجه گيلان نيز در اين جلسه با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري پيرامون اقتصاد مقاومتي، اظهار کرد: يکي از ويژگي?هاي مورد تاکيد رهبر انقلاب درون زايي و برون گرايي اقتصاد مقاومتي است.

رئيس سازمان مديريت و برنامه?ريزي استان گيلان، با بيان اينکه توليد مبتني بر برون گرايي توليد مبتني بر صادرات است، افزود: در توليد مبتني بر صادرات بايستي با قوانين، مقررات و بخشنامه?هاي امر صادرات و ظرفيت هاي کشور آشنايي داشته باشيم.

http://uupload.ir/files/lktw_0_(21).jpg

وي صندوق ضمانت صادرات را يکي از مباحث مهم اما ناشناخته در کشور و استان دانست و خاطرنشان کرد: ما در سطح استان کمتر شنيديم که درخصوص اين صندوق بحث و گفتگويي صورت گرفته باشد لذا در ادامه سلسله نشست‌هاي توسعه پيشنهاد شد اين نشست به موضوع صندوق ضمانت صادرات که داراي اهميت بالايي است، اختصاص يابد.

اين مقام مسئول اضافه کرد: صادرکنندگان بايد بتوانند از ظرفيت صندوق ضمانت صادرات در جهت پيشبرد اهداف توسعه استفاده بهينه داشته باشند.

http://uupload.ir/files/7jj_0_(2).jpg

http://uupload.ir/files/kvqe_0_(3).jpg

http://uupload.ir/files/c49w_0_(4).jpg

http://uupload.ir/files/dq1a_0_(6).jpg

http://uupload.ir/files/ie4s_0_(8).jpg

http://uupload.ir/files/r80m_0_(9).jpg

http://uupload.ir/files/kinl_0_(10).jpg

http://uupload.ir/files/zgap_0_(11).jpg

http://uupload.ir/files/2vz4_0_(12).jpg

http://uupload.ir/files/dub_0_(14).jpg

http://uupload.ir/files/lr3t_0_(15).jpg

http://uupload.ir/files/v23c_0_(16).jpg

http://uupload.ir/files/819j_0_(17).jpg

http://uupload.ir/files/6f5h_0_(18).jpg

http://uupload.ir/files/wjm2_0_(19).jpg

http://uupload.ir/files/kp4_0_(20).jpg

http://uupload.ir/files/m5fy_0_(22).jpg

http://uupload.ir/files/cyjt_0_(23).jpg