به گزارش خزر، چندی پیش بود که میرشهاب مومنی، مدیرعامل و مالک باشگاه سپیدرود با بیان اینکه تمام تیم‌های لیگ برتری زیان‌ده هستند، گفت: تیم ما یکی از کم بدهی‌ترین باشگاه‌های لیگ برتری است. این اظهارات مالک سپیدرود در حالی مطرح می شود که لابی فوتبال در شورای شهر رشت مدت هاست که تلاش می […]

به گزارش خزر، چندی پیش بود که میرشهاب مومنی، مدیرعامل و مالک باشگاه سپیدرود با بیان اینکه تمام تیم‌های لیگ برتری زیان‌ده هستند، گفت: تیم ما یکی از کم بدهی‌ترین باشگاه‌های لیگ برتری است.

این اظهارات مالک سپیدرود در حالی مطرح می شود که لابی فوتبال در شورای شهر رشت مدت هاست که تلاش می کند با بزرگ نمایی مشکلات مالی سپیدرود، شورا را برای دریافت بیش از یک میلیارد تومان تحت عنوان کمک به سپیدرود تحت فشار بگذارد. یک میلیاردی که اگرچه قرار است به نام سپیدرود از بیت المال شهرداری برداشته شود اما ممکن است سر از هر جایی جز حساب باشگاه سپیدرود درآورد!

آخرین تلاش اتاق فکر لابی فوتبال برای فشار بر اعضای شورا، انتشار گسترده خبر جدایی حسین کعبی از باشگاه سپیدرود رشت بود و سعی شد تا چنین وانمود شود که حسین کعبی به علت مشکلات مالی این باشگاه تمایلی به حضور در سپیدرود ندارد. انتخاب کعبی به عنوان یکی از تاثیرگزارترین بازیکنان سپیدرود و انتشار خبر جدایی او از سپیدرود برای هر چه بیشتر بحرانی جلوه دادن اوضاع این تیم، استراژی بود که هر خواننده ای به راحتی پی به نیت طراحان اصلی این سناریو که همان فشار به شورا و دریافت پول میلیاردی از آن به بهانه سپیدرود بود، می برد. با این حال پس از انتشار پشت پرده این خبرسازی مضحک در خزرآنلاین، لابی فوتبال تلاش کرد تا علت اظهارات کعبی را نه برای فشار به شورا، بلکه به علت مشکلات خانوادگی و شخصی وی جلوه دهد. این بار کعبی مجددا از تریبون رسانه ها مدعی شد که علت اصلی اظهارات پیشین وی مشکلات تحصیلی فرزندش بوده است! تو گویی در نظام تحصیلی که دانشجویان به راحتی از شهری به شهر دیگر منتقل می شوند، انتقال فرزند دبستانی کعبی از مدرسه فعلی به مدرسه ای در شهر رشت امکان پذیر نیست! البته اینکه چرا کعبی در همان مصاحبه اولش به این موضوع اشاره ای نکرده است، هم داستان دیگری است!

در هر حال، این بار مالک و مدیرعامل باشگاه سپیدرود صراحتاً می گوید که تیم سپیدرود یکی از کم بدهی‌ترین باشگاه‌های لیگ برتری است. این اظهارات مالک باشگاه در مقابل تاکید لابی فوتبال بر بدهکاری باشگاه سپیدرود، ضرب المثل دایه مهربان تر از مادر را به ذهن متبادر می کند! وقتی خود مالک باشگاه می گوید سپیدرود از کم بدهی ترین ترین باشگاه های کشور است، نیت واقعی لابی فوتبال و عواملش در شورا و شهرداری برای کَندن پول میلیاردی از شهرداری رشت بیش از پیش نمایان می شود. در حالی که شهرداری با بدهی 700 میلیاردی دست و پمجه نرم می کند و حقوق بسیاری از پرسنل و کارگرانش با تاخیر فراوان پرداخت می شود، ” کمک به سپیدرود” کلیدواژه پرسودی برای عده ای منفعت طلب است که هر نیتی را جز کمک به سپیدرود در سر می پرورانند.