به گزارش خزر به نقل از تابناک، در روزهایی که بحث رمالی و جادوگری در فوتبال کشورمان به اوج رسیده و مستنداتی در این باره منتشر می شود که حکایت از ریشه های عمیق این مهم دارد، هستند کسانی که مدعی پیش بینی زلزله اخیر در استان کرمانشاه هستند؛ پیش گویانی که اگر ادعاهایشان مورد […]

به گزارش خزر به نقل از تابناک، در روزهایی که بحث رمالی و جادوگری در فوتبال کشورمان به اوج رسیده و مستنداتی در این باره منتشر می شود که حکایت از ریشه های عمیق این مهم دارد، هستند کسانی که مدعی پیش بینی زلزله اخیر در استان کرمانشاه هستند؛ پیش گویانی که اگر ادعاهایشان مورد واکاوی قرار نگیرد و راستی آزمایی نشود، بعید نیست در آینده ادعاهای بزرگ تری مطرح کنند.

با فردی که ادعا دارد زلزله کرمانشاه را پیش‌بینی کرده، آشنا شوید!

از جمله این پیشگوها فردی است که در وبلاگش متنی عجیب و قابل تأمل در رابطه با زلزله اخیر نوشته است و تأمل در آن شاید برای پی بردن به صحت و سقم ادعاهای او کافی باشد؛ ادعاهایی که بررسی ها نشان می دهد از سابقه طولانی تری برخوردار است و صد البته پشتوانه علمی ندارد.
 
سید عباس صولتی، نام فردی است که در وبلاگش متنی عجیب در رابطه با زلزله اخیر نوشته است که شاید تأمل در آن برای پی بردن به صحت و سقم ادعاهای او کافی باشد؛ او در مطلبی به تاریخ ۱۸ آبان ماه نوشته: «هیچ از خودتان سوال کردید که چرا وقتی آماده باش زلزله و طوفان و سیل میدهم چنین وقایعی رخ میدهند. آماده باش کامل طی بارندگی که کربلاء بوده و مسیر کاروانهایی که به سمت کربلاء در حرکت هستند. آماده باش کامل به نیروها طوفان و زلزله همدیگر را گم کرده اند.»
 
این متنی ست که حالا بر اساس آن، صولتی مدعی ست زلزله اخیر را پیش بینی کرده بوده و حتی از آن فراتر، ادعا دارد این پیش بینی مورد توجه مسئولان قرار نگرفته که اگر گرفته بود، از خسارات جانی و مالی این واقعه کاسته می‌شد. ادعایی که برای پیگیری آن با وی به گفت‌وگو نشستیم:
 
– لطفاً خودتان را معرفی کنید و بفرمایید شما چگونه وقایعی مثل زلزله را پیش بینی می کنید؟
 
من سید عباس صولتی هستم. زادگاهم چهار محال و بختیاری است، بزرگ شده اهواز و ساکن کنونی شهر مشهد هستم. ۳۰ سال است که در رابطه با زلزله مطالعه و پژوهش دارم ولی تا کنونی هیچ کس نه مردم و نه نهادهای دولتی و غیره به حرف های من توجه نکرده اند.
 
-چه گونه زلزله را پیش بینی می کنید؟
 
روش کار من تماماً علمی است و به گونه ای پیش بینی می کنم که یک بچه ابتدایی تا دکتری می توانند آن را متوجه شوند.
 
-این دانش از کجا آمده است؟
 
معجزه خداست و این دانش به صورت ماورایی به من رسیده است. در دورانی که برخی افراد مثل پرفسور عکاشه پدر زلزله شناسی کشور و دکتر زارع رئیس مرکز زلزله نگاری کشور و سایر دانشمندان جهان نمی توانند این مسئله را پیش بینی کنند، خداوند به من علمی عنایت کرده است که من قادر به این مهم هستم.
 
-این عنایتی که شما از آن سخن می گویید، مخصوص به ایران است یا در همه کشورهای جهان قادر به پیش گویی هستید؟
 
من قادر به پیش بینی همه زلزله های جهان هستم و تا کنون بسیاری از لزله های جهانی را از مکزیک گرفته تا هائیتی پیش بینی کرده ام.
 
-این حرف های که می گویید، نیاز به سند دارد، آیا چنین سندی دارید؟
 
بله من وبلاگی دارم که در آن به همین زلزله اخیر اشاره شده و من در تاریخ ۸ /۸/ ۹۶  در همین وبلاگ به همه آماده باش دادم.
 
-شما در وبلاگتان نوشته اید مقامات به نامه های شما در این باره توجه نکرده اند، این نامه ها را دارید؟
 
شماره نامه ها را دارم ولی متنش را به صورت کامل ندارم.
 
– آیا تصویری از نامه هایتان دارید که سخنانتان را اثبات کند؟
 
خیر
 
-شما در وبلاگ نوشتید در ایام اربعین در مسیر پیاده روی زائرین برف و باران خواهد بارید، اما نبارید؟
 
چرا بارید.
 
– منظورتان آن براندگی خفیف و پراکنده است؟
 
مطمئن باشید در آینده برف و باران خواهد بارید.
 
-این مسائلی که گفتید و پیش بینی می کنید، به شما الهام می شود؟
 
بله تمام علوم خداوندی به من داده شده است و من باید با ابزار فوق علمی آنها را کشف کنم.
 
– این زلزله خیلی بزرگ بود و خسارت های سنگینی داشت. اگر به شما الهام شده بود چرا آن را رسانه ای نکردید که مردم در برابر آن آماده شوند؟ احساس نمی کنید، کم کاری کردید؟
 
من کم کاری کردم؟ من پیش بینی کردم. کلیپ ساختم و در تلگرام منتشر کردم. به مقامات نامه زدم.
 
– -نامه ها را می توانید به من بدهید تا منتشر کنم؟
 
ببینید من آدم معمولی نیستم. بخاطر دانشی که خدا به من داده است همه چیزم  از دست دادم حتی زن و بچه ام را از دست دادم و می خواهم جانم را هم از دست بدهم.
 
– ولی تنها این نامه ها می تواند ثابت کند که پیش بینی کرده اید چراکه متن وبلاگ قابل ویرایش است؟
 
نامه هایی که من نوشتم برای طوفان و سیل بود و زلزله در آن نبود. وقتی دیدم کسی به من توجه نمی کند، وبلاگ زدم و در فضای مجازی فعالیتم را شروع کردم.  شما اگر به وبلاگ من سر بزنید، آنجا این مسئله را پیش بینی کردم.
 
-خب وبلاگ که قابل ویرایش است و مستند نیست؟
 
شما می‌توانید حرفی را که قبلاً زده اید، مستند کنید؟
 
-بله با سند و مدرک می‌توانم. مثلا شما باید به من بگویید که بر اساس کدام نامه و با چه شماره نامه‌ای در چه تاریخی مسئله زلزله کرمانشاه را به اطلاع مسئولان رساندید؟
 
من به موقعیت مکانی اشاره نکردم فقط گفتم اتفاقی فراتر از تصور رخ خواهد داد.
 
-همین اتفاق فراتر از تصور را چرا اطلاع رسانی نکردید؟
 
سال گذشته من با تولیت آستان قدس رضوی صحبت کردم. گفتند نامه بنویس. نامه را نوشتم اما کسی پیگیری نکرد.
 
-الان می گویید اتفاقی فراتر از تصور را مطرح و پیش بینی کردید. اما در وبلاگ عیناً نوشته اید من زلزله را پیش بینی کردم؟ 
 
من از اطلاعات و اسنادی که دارم دور هستم و نمی توانم آنها را به شما ارائه کنم.
 
آنچه آمد گفت‌وگو با فردی ست که مدعی ست زلزله اخیر را بر اساس الهام و امداد الهی پیش بینی کرده است. اما وقتی با وی به گفت و گو نشستیم آرام آرام حرف های خود را تغییر داد؛ رشید؛ ادعاهایی که اگر در یک نامه و سند مکتوب هم شده بودند، محلی از اعراب نداشت اما به این اندازه نیز مستند نیستند. ادعاهایی که البته برخی آنها را باور می‌کنند و این سرآغاز داستانی ست که می‌بایست مسئولان به آن ورود کرده و برای پایانش برنامه ریزی کنند.