به گزارش خزر، ‌‌زلزله 7.3 ریشتری یک‌شنبه شب استان کرمانشاه در همدان، اراک، زنجان، اهواز، ایلام، سنندج، تبریز، ارومیه، اردبیل و چند شهر دیگر مرکز و غرب‌کشور احساس شد. برخی خبرها همچنین از وقوع زلزله در استان‌های مرکزی، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، کردستان، بوشهر و خوزستان حکایت دارد. در پی وقوع زمین لرزه بسیار شدید در قصرشیرین […]

به گزارش خزر، ‌‌زلزله 7.3 ریشتری یک‌شنبه شب استان کرمانشاه در همدان، اراک، زنجان، اهواز، ایلام، سنندج، تبریز، ارومیه، اردبیل و چند شهر دیگر مرکز و غرب‌کشور احساس شد.

روستاهای زلزله زده اطراف پل ذهاب

برخی خبرها همچنین از وقوع زلزله در استان‌های مرکزی، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، کردستان، بوشهر و خوزستان حکایت دارد.

در پی وقوع زمین لرزه بسیار شدید در قصرشیرین برق این شهرستان مرزی قطع شد و مردم در خیابان‌ها سرگردان هستند.

اخبار لحظه به لحظه از زمین‌لرزه شدید غرب‌کشور را در ادامه می‌خوانید:

نیازهای اولیه مردم زلزله‌زده هنوز رفع نشده‌/سرپل‌ذهابی‌ها هنوز مشکل اسکان، آب و برق دارند

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: آب آشامیدنی، آذوقه و مایحتاج اولیه و عمومی هنوز به دست خانواده‌های آسیب‌دیده نرسیده است.

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده در استان کرمانشاه اظهار داشت: آب آشامیدنی، آذوقه و مایحتاج اولیه و عمومی هنوز به دست خانواده‌ها نرسیده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: بیشترین آسیب مربوط به شهرستان‌های غرب استان کرمانشاه بوده و شهرستان‌های سرپل‌ذهاب، ثلاث، اورامانات، قصرشیرین، گیلانغرب و کرمانشاه آسیب دیده‌اند.

جاسمی با بیان اینکه ‌مشکلات جانی و مالی فراوانی را مردم این شهرها متحمل شده‌اند بیان کرد: آمارها نشان می‌دهد که تاکنون حدود 450 کشته و 8 هزار نفر مجروح شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه امدادرسانی‌ها متاسفانه بسیار کند پیش می‌رود، افزود: مردم زلزله‌زده مشکل اسکان دارند و در 3 شب گذشته در معرض سرما هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سرپل‌ذهاب به عنوان شهری که عمده‌ترین آسیب را متحمل شده با مشکلات آب و برق مواجه شده است.

گردشگران خارجی در اصفهان به کمک زلزله‌زدگان شتافتند

گردشگران خارجی با حضور در کاخ موزه چهلستون محل جمع‌آوری کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان کرمانشاه، با این غم بزرگ ایران همدردی کردند و کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را اهدا کردند.

 زلزله، آوار غم به جای گذاشت، غرب ایران زیر آوار ساختمان رفت و قلب ملت ایران زیر آوار درد…

اینجا اصفهان، شهری که قلب مردمانش برای همدردی و کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه می‌تپد، از روزهای گذشته تا کنون هر کس به طریقی سعی می‌کند که کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به دست زلزله‌زدگان غرب برساند.

سازمان‌های مردم نهاد اصفهان نیز دست به کار شدند و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کمپین جمع‌آوری کمک‌های مردمی را در ورودی کاخ موزه چهلستون برپا کرده‌اند.
از صبح امروز ورودی کاخ موزه چهلستون شاهد حضور گرم و صمیمی مردم اصفهان برای کمک به هموطنان خود است

در این میان گردشگران خارجی نیز کمک‌های نوع‌دوستانه‌ خود را به این کمپین اهدا کردند.

کریستین بانار، گردشگر فرانسوی در حاشیه این کمپین به خبرنگار تسنیم می‌گوید: وقتی خبر زلزله غرب ایران را شنیدم، به شدت متاثر شدم و مرتبط اخبار آسیب‌های این زلزله را از طریق شبکه‌های خبری و فضای مجازی دنبال می‌کنم.

وی با بیان اینکه مردم ایران، مردمی بسیار وظیفه‌شناس هستند، گفت: من روز گذشته تهران بودم و امروز در اصفهان در این دو روز شاهد تلاش و همدلی مردم برای کمک به زلزله‌زدگان غرب ایران بودم، این همدردی و تلاش برای من قابل ستایش است.

گردشگری فرانسوی بیان کرد: من هم امروز با گروه خود به کاخ موزه چهلستون آمدم که این شعر سعدی را که شما ایرانیان از آن بسیار استفاده می‌کنید که بنی آدم اعضای یک‌ دیگر است را من هم معنی کنم و سهم کوچکی در کاهش آلام مردم غرب ایران داشته باشم.

این روزها همه دل‌ها می‌تپد برای کرمانشاه…

مرحله جدید عملیات آواربرداری توسط سپاه در مناطق زلزله‌زده آغاز شد

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: با اتمام مرحله نخست آواربرداری در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه مرحله دوم آواربرداری آغاز شد.

سردار محمد پاکپور در گفت‌و‌گویی از اتمام مرحله نخست آواربرداری در مناطق زلزله‌زده و آغاز مرحله دوم آواربرداری خبرداد و اظهار داشت: به فضل الهی و تلاش دستگاهها و نهادهای مختلف با اتمام مرحله اول عملیات آواربرداری برای نجات بازماندگان و یافتن اجساد جان باختگان، مراحل جدید آواربرداری مناطق زلزله‌زده آغاز شده است. 

وی با بیان اینکه براساس تقسیم کار انجام شده عملیات امداد و خدمت‌رسانی به مردم در مناطق روستایی و صعب‌العبور توسط سپاه و بسیج و در شهرها توسط ارتش همچنان ادامه دارد افزود: در این مراحل بیرون آوردن احشام و امکانات و لوازم زندگی مردم از زیر آوار و تأمین امنیت برای حفظ و نگهداری آن مورد نظر است.

سردار پاکپور گفت: امید داریم با اتمام مراحل آواربرداری در روزهای آینده، به زودی بازسازی مناطق و فراهم‌سازی زمینه‌های زندگی عادی مردم در شهرها و روستاها انجام می‌شود. 

جولان کمبودها در سرپل‌ذهاب/بی‌عدالتی در توزیع امکانات

با گذشت سه روز از وقوع زلزله در سرپل‌ذهاب همچنان کمبودها در این شهر وجود دارد و مردم از این وضعیت ناراضی هستند.

با وجود گذشت سه روز از وقوع زلزله در این شهر همچنان کمبودهای بسیاری در مناطق مختلف این شهر وجود دارد و خانواده‌های سرپل‌ذهابی از کمبود چادر، غذا، وسایل گرمایشی و غیره خبر می‌دهند.

یکی از اهالی این شهر می‌گوید که کمکها اغلب مردمی است و مردم آب، نان، خرما و غیره را میان زلزله‌زده‌ها توزیع می‌کنند ولی همچنان در بخش کمکهای دولتی کمبود وجود دارد که نمونه آن عدم توزیع چادر در نقاط مختلف سرپل‌ذهاب از جمله مرکز شهر است.

مشکل امنیتی در مناطق زلزله‌زده وجود ندارد

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: به دنبال پیگیری ناجا اکنون مشکل خاص امنیتی در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه وجود ندارد.

سردار منوچهر امان‌اللهی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نیروی انتظامی از آغاز وقوع زلزله با تمام نیرو و امکانات وارد عرصه شد اظهار داشت: نیروی کمکی از ناجا و چندین استان حاضر شدند و اکنون پوشش انتظامی گسترده‌ای در شهرها و جاده‌ها وجود دارد و مشکل خاص امنیتی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در ابتدای کار در سیستم توزیع اقلام مردمی دستگاه‌های متولی ناهماهنگی‌هایی داشتند عنوان کرد: اکنون هماهنگی‌هایی انجام و مشکل رفع شده است و بی انضباطی محدودی که اهالی داشتن پیشگیری شد.

امان‌اللهی با اشاره به اینکه امید داریم همکاران با تمام وجود در خدمت مردم باشند که امنیت برقرار شود گفت: در توزیع کمک‌های مردمی مسئولیت در شهر به ارتش و در روستا به سپاه محول شد و ما نیز برای اسکورت و توزیع کمک می‌کنیم.

وی عنوان کرد: از دیروز بعدازظهر و امروز گزارشی مبنی بر شلوغی و برنامه خلاف انتظار وجود نداشته است و امید داریم اشکالات موجود در سیستم توزیع رفع شود و بتوانیم به خوبی انجام وظیفه کنیم.

بیمه بیکاری بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در مناطق زلزله‌زده برقرار می‌شود

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: بیمه بیکاری زلزله‌زدگانی که بیمه تأمین اجتماعی دارند از آذر ماه امسال برقرار می‌شود.

 محمدتقی نوربخش در نشست خبری که ظهر امروز برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیمه بیکاری برای 10 هزار نفر از بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در مناطق زلزله‌زده که بیکار شده‌اند برقرار می‌شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه بیش از 600 نفر از مصدومان زمین‎لرزه به دو بیمارستان تأمین اجتماعی در کرمانشاه مراجعه کردند، گفت: بالغ بر 100 نفر نیز به مراکز درمانی تهران منتقل شده‌اند.

نوربخش با بیان اقدامات صورت گرفته در سازمان تأمین اجتماعی برای برطرف کردن مشکلات مردم در مناطق زلزله‌زده، عنوان کرد: در اولین اقدام مستمری و بیمه بیکاری این افراد خارج از نوبت و ظرف مدت یک هفته پس از مراجعه این افراد برقرار می‌شود.

وی از برقراری بیمه بیکاری این افراد از آذر ماه خبر داد و افزود: : این خدمات فقط برای بیمه‎شدگان در چهار شهرستان زلزله‌زده اصلی یعنی قصرشیرین، سرپل‌ذهاب، ثلاث‌باباجانی و گیلانغرب است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: 10 میلیارد تومان در ماه برای پرداخت بیمه بیکاری 10 هزار بیمه‌شده تأمین اجتماعی در مناطق زلزله‌زده اختصاص می‎یابد.

نوربخش از پرداخت وام ضروری تا میزان چهار میلیون تومان برای امور اضطراری به مستمری‌بگیران در این مناطق زلزله‌زده خبر داد و افزود: افرادی که بخواهند از این حمایت‌ها بهره‌مند شوند باید به مراکز تأمین اجتماعی مراجعه کنند.

وی اظهار کرد: به دلیل اینکه سرپل‎ذهاب فاقد مرکز درمانی است، یک مرکز درمانی سیار از امروز به مدت دو ماه در اختیار مردم خواهد بود که خدمات درمان سرپایی و دارو را به زلزله‎زدگان ارائه می‌دهد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بیان کرد: کارفرمایانی که به دلیل زلزله به‌ویژه در شهرک صنعتی سرپل‎ذهاب آسیب دیده‌اند نیز از نظر پرداخت حق بیمه حمایت می‌شوند تا بتوانند با دغدغه کمتری بازسازی صنایع خود را انجام دهند.

ترافیک سنگین مانع از رسیدن کمک‌ها به تازه آباد ثلاث باباجانی

ترافیک ورودی به شهر تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی بسیار شدید است.

از ثلاث باباجانی، ترافیک ورودی به مرکز این شهرستان بسیار سنگین است و بسیاری از خودروهای حامل کمکهای امدادی در ترافیک مانده‌اند.

شهرستان ثلاث باباجانی بر اثر زلزله یکشنبه شب خسارت فراوانی دیده است که به دلیل بعد مسافت امکانات کمتری برای آن ارسال شده است.

توزیع رایگان دارو بین زلزله‌زدگان توسط سپاه 

سپاه پاسداران اقدام به توزیع رایگان اقلام دارویی بین زلزله‌زدگان کرمانشاه کرده است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکنون اقدام به برپایی 6 بیمارستان صحرایی  و اعزام 475 تیم درمانی برای ارائه خدمات پزشکی به مناطق زلزله زده کرده‌است.

به گزارش تسنیم، با توجه به نیاز مبرم مردم مناطق زلزله‌زده غرب کشور به خدمات درمانی، روز گشته نیز سپاه اقدام به ارسال تجهیزات و امکانات بزرگترین بیمارستان صحرایی کشور به کرمانشاه کرد. 

کمبود آب بزرگترین مشکل روستاهای ازگله

بخشدار ازگله گفت: بخش ازگله به‌عنوان کانون زلزله و پس از گذشت سه روز از این واقعه همچنان نیاز بسیاری به چادر است.

سعید جادریان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ازگله، در مورد وضعیت این منطقه زلزله‌زده اظهار داشت: بیشترین مشکل مربوط به قطعی آب و برق بود که با کمک دستگاه‌ها این مشکل رفع شد اما اکنون چادر، شیرخشک و آب روستاها از بزرگترین مشکلات هستند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت در شهر ازگله روبه بهبودی است عنوان کرد: تمامی دستگاه‌ها در حال فعالیت هستند و اکنون روستاها وضعیت تثبیت شده‌ای دارند ولی این بخش هنوز هم از نظر چادر در مضیغه و نیازمند است.

بخشدار ازگله از ساماندهی پادگانی برای اسکان زلزله‌زدگان خبرداد و گفت: برخی از 38 روستای بخش ازگله به صورت 100 درصد و برخی دیگر کمتر دچار خسارت شده‌اند و به طور طبیعی روستاهای نزدیکتر به سرپل‌ذهاب خسارت بیشتری را دیده‌اند.

زلزله کرمانشاه تاکنون 474 فوتی و 9388 مصدوم به دنبال داشت

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: زلزله یکشنبه شب استان کرمانشاه تاکنون 474 فوتی و 9388 مصدوم به دنبال داشته است.

مجتبی نیک‌کردار در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: تاکنون 1011 مصدوم در بیمارستان‌های استان کرمانشاه بستری شده‌اند و  474 فوتی و 9388 مصدوم به دنبال داشته است.

وی با بیان اینکه 340 نفر مصدوم به تهران، همدان والبرز اعزام شده‌اند عنوان کرد: تاکنون 39 نفر از این بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و تاکنون 1450 عمل جراحی نیز انجام شده است.

 

حضور 1500 نیروی پلیس در شهرستان سرپل‎ذهاب

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر 1500 نفر از نیروهای انتظامی استان کرمانشاه در سرپل‌ذهاب حضور دارند.

سردار منوچهر امان‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه در ساعات اولیه وقوع زلزله مشکلاتی وجود داشت، اظهار داشت: با این وجود شاهد کاهش مشکلات در مناطق زلزله‌زده و حضور مؤثر نیروی انتظامی در این مناطق هستیم.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از حضور یک هزار و 500 نیروی انتظامی در شهرستان سرپل‎ذهاب خبر داد و گفت: 400 نفر در شهرستان ثلاث‌باباجانی و در شهرستانهای دیگر نیز حداقل یک گروهان از نیروهای انتظامی حضور دارند.

امان‌اللهی با بیان اینکه در مراقبت از اموال مردم در مناطق آسیب‌دیده دقت بسیاری شده است، عنوان کرد: در بحث برقراری امنیت ایراد و مشکلاتی وجود داشت که در حال حاضر همه جوانب تحت کنترل است.

وی با اشاره به اینکه مردم در مناطق زلزله‌زده باید به روال عادی زندگی خود برگردند، بیان کرد: جریان زندگی باید در این مناطق با کمک خود مردم از سر گرفته شود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با درخواست از مردم برای همکاری با نیروی انتظامی در حفاظت از اموال خود، گفت: مردم به خانه‌هایی که قابل سکونت است بازگردند و با کمک یکدیگر در برطرف کردن مشکلات با مسئولان اجرایی همکاری کنند.

امان‌اللهی با بیان اینکه در ابتدا مشکلاتی وجود داشت، اظهار کرد: در حال حاضر همه امور تحت نظارت و پوشش نیروی انتظامی است و در حفاظت از اموال مردم دقت بسیاری دارد.

44 مدرسه با 300 کلاس در اثر زلزله استان کرمانشاه تخریب شد

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه گفت: 44 مدرسه با 300 کلاس در اثر زلزله ٧.٣ ریشتری تخریب شده است و این مدارس فرسوده و با قدمت بالای 25 سال بوده‌اند.

مرزبان نظری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در سرپل‌ذهاب، با اشاره به اینکه مدارس تخریب و بازسازی و مقاوم‌سازی آسیب جدی ندیده‌اند اظهار داشت: برای تخریب و بازسازی و مقاومسازی جهت ساخت این مدارس و مقاوم سازی مدارس آسیب دیده و دیوارکشی مدارس 860 میلیارد ریال نیاز است.

وی عنوان کرد: وضعیت فضاهای آموزشی و پرورشی پنج شهرستان آسیب دیده ناشی از زلزله به دلیل گستردگی مناطق و شدت زلزله، توسط 12 گروه اعزامی همکاران نوسازی مدارس استان کرمانشاه بررسی شد.

نظری با با بیان اینکه از 189 فضای آموزشی و پرورشی شهرستان سرپل‌ذهاب 35 فضا در شهر و 154 فضا در روستاها قرار دارند گفت: از این تعداد 12 فضا در شهر سرپل‌ذهاب و 6 فضا در روستاهای آن دچار آسیب کلی شده است.

وی افزود: در شهرستان ثلاث‌باباجانی 172 فضای آموزشی و پرورشی 21 فضا در شهر و 151 فضا در روستاها قرار دارند که از این تعداد 12 فضا در شهر ثلاث و 2 فضا در روستاها دچار آسیب کلی شده است.

نظری عنوان کرد: در شهرستان قصرشیرین 39 فضای آموزشی و پرورشی که به تفکیک 23 فضا در شهر و 16 فضا در روستاها قرار دارند و از این تعداد دو فضا در شهر غیرقابل استفاده هستند.

وی گفت: در شهرستان گیلانغرب 128 فضای آموزشی و پرورشی وجود دارد که 28 فضا در مناطق شهری و 101 فضا در روستاها قرار دارند و از این تعداد 2 فضا در مناطق روستایی دچار آسیب کلی شده‌اند.

نظری با بیان اینکه شهرستان دالاهو دارای 168 فضای آموزشی و پرورشی است که 21 فضا در مناطق شهری و 147 فضا در روستاها قرار دارند عنوان کرد: دو فضا در شهرها و 6 فضا در روستاها دچار آسیب کلی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه هرچند مدارس مذکور دچار فرو ریزش نشده‌اند ولی باید تخریب و مجدداً احداث شوند گفت: در بسیاری از روستاها، تخریب دیوار محوطه اتفاق افتاده است که نیاز به بازسازی سریع آنها است.

نظری با بیان اینکه کانکسهای پیش ساخته و سرویس بهداشتی به تعداد 250 دستگاه جهت استقرار اضطراری دانش آموزان مورد نیاز است افزود: در بازدیدهای میدانی مشخص شد که اکثر مدارس آسیب دیده جزء فضاهای فرسوده و قدیمی هستند و مدارس جدید و مقاوم سازی شده کمترین آسیب را دیده یا آسیب ندیده‌اند و این امر لزوم توجه به حذف سریع مدارس خطرآفرین و فاقد استحکام را بیش از پیش می‌طلبد.

حضور لشکر، دو تیپ و گروه‌های مهندسی رزمی قرارگاه نجف در منطقه زلزله‌زده

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای نجف اشرف نیروی زمینی سپاه گفت: یک لشکر، دو تیپ و گروه های مهندسی رزمی قرارگاه در منطقه برای کمک به زلزله‌دیدگان حضور دارند.

سردار محمدنظر عظیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سرپل‌ذهاب با اشاره به اقدامات و خدمت‌رسانی قرارگاه نجف سپاه به زلزله‌زدگان کرمانشاه اظهار داشت: نیروهای قرارگاه نجف اشرف نیروی زمینی سپاه از اولین دقایق وقوع زلزله در مناطق غربی کشور، اقدام به امدادرسانی به زلزله زدگان کرده‌اند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای نجف اشرف در غرب کشور گفت: نیروهای قرارگاه نجف اشرف نیروی زمینی سپاه پاسدارن از اولین دقایق وقوع زلزله در مناطق غرب کشور با حضور در مناطقی که شدت وقوع زلزله در آن بیشتر بود، به امداد رسانی به زلزله‌زدگان پرداخته‌اند.

وی با بیان اینکه قرارگاه نجف اشرف نیروی زمینی سپاه مستقر در کرمانشاه، از شب حادثه  با به کارگیری دو تیپ مستقل و یگان‌های مهندسی و فاوا، بهداری و سایر یگان‌های زیر مجموعه خود و پای کار آوردن تمام تجهیزات خود و همچنین با بهره‌گیری از بالگرد، اقدام به کمک رسانی به زلزله زدگان غرب کشور کرده است عنوان کرد: این قرارگاه موفق به نجات جان ده‌ها تن از مصدومان و بازگشایی تعداد زیادی از راه‌های مواصلاتی که بر اثر زلزله بسته شده‌ بود، کرده است.

عظیمی با بیان اینکه همچنین بهداری قرارگاه نجف با برپایی بیمارستان صحرایی در مناطق حادثه دیده اقدام به مداوای مصدومان و حادثه دیدگان کرده است و روند کمک‌رسانی همچنان ادامه دارد گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه کمک‌رسانی فوری به زلزله‌زدگان کرمانشاه، تجهیزات برپایی بزرگترین بیمارستان صحرایی کشور را به همت بسیج جامعه پزشکی سپاه صاحب الزمان‌(عج) استان اصفهان، به کرمانشاه منتقل کرد.

وی با اشاره به اینکه این بیمارستان صحرایی، پرتابل و قابل انتقال است عنوان کرد: این بیمارستان شامل چادر و کانکس بوده و از اتاق عمل، امکانات بستری سرپایی و جراحی، زنان و زایمان، داروخانه و آزمایشگاه رادیولوژی، حتی دندانپزشکی و آشپزخانه برخوردار است.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای نجف اشرف نیروی زمینی سپاه گفت: مسئول بهداری نیروی زمینی هم خود 4 بیمارستان صحرایی را دایر کردند.

عظیمی با اشاره به اینکه تمام امکانات یگان‌های تحت کنترل در مناطق عملیاتی قرارگاه نجف اشرف سپاه اعم از لشکر، تیپ، گروه‌های مهندسی و امدادی، یگانهای  آماده کمک به مردم زلزله‌زده استان است گفت: تقسیم بندی کار انجام شده و خدمت‌رسانی به روستاها با سپاه و شهرها با ارتش است.

وی بیان کرد: در این رابطه تاکنون امکانات یک لشکر، دو تیپ و گروه های مهندسی رزمی قرارگاه در منطقه برای کمک به زلزله‌دیدگان حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه اقدامات خدمت‌رسانی از سوی قرارگاه به خوبی در حال انجام است افزود: امیدواریم نیروهای انتظامی بتوانند امنیت مناطق آسیب دیده را تأمین کنند و یکی از مشکلات کنونی بحث امنیت است تا تدارکات و امکانات به روستاها برسد.

عظیمی با بیان اینکه باید در روستاها این امکانات توزیع شود زیرا روستاها حداقل امکانات را هم ندارند بیان کرد: باید تقسیم‌بندی و مدیریت توزیع امکانات ساماندهی شود زیرا بسیاری از امکانات توزیع مناسبی ندارد و برخی از مردم در روستاها هنوز یک پتو ندارند. 

وی با اشاره به اینکه مدیریت توزیع امکانات بسیار ضعیف است عنوان کرد: اگر مدیریت باشد امکانات و پشتیبانی‌های مردمی هم زیاد است.

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب

اسکان نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب