به گزارش خزر، شهردار لاهیجان برنامه های خود برای توسعه و تحولات در این شهر را تشریح کرد. مسعود کاظمی ضمن قدردانی از حسن اعتماد اعضای شورای اسلامی شهر لاهیجان، افزود: بنده در ابتدا نسبت به تهیه جدول SWOT شهرداری با هدف شناسایی نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدها اقدام کردم و برنامه ای […]

به گزارش خزر، شهردار لاهیجان برنامه های خود برای توسعه و تحولات در این شهر را تشریح کرد.

مسعود کاظمی ضمن قدردانی از حسن اعتماد اعضای شورای اسلامی شهر لاهیجان، افزود: بنده در ابتدا نسبت به تهیه جدول SWOT شهرداری با هدف شناسایی نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدها اقدام کردم و برنامه ای با افق ۱۴۰۰ با توجه به سندهای فرادستی با کمک مشاوران خود و همکاران خوبم در شهرداری در دست تهیه داریم.

وی با بیان اینکه بودجه شهرداری لاهیجان در سال جاری ۴۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است که ۲۲ میلیارد تومان آن سهم پروژه‌های عمرانی می‌باشد، اضافه کرد: اولویت ما با پروژه‌های نیمه تمام مثل پل فرهنگیان، ادامه خیابان‌هایی که به خاطر تملک چند قطعه شهروندان نمی‌توانند از مزیت عبور و مرور استفاده کنند و ادامه کمربندی ضلع جنوبی شهر از بلوار دکتر حکیم زاده به بوجایه و بلوار دیلمان می‌باشد و خبر خوبی که به شهروندان بدهم اینکه با حمایت اعضای محترم شورا خیابان جدیدی از جنب دادگستری به خالوباغ کار احداث آن آغاز شد که با احداث خیابان جدید، این منطقه از بن بست خارج خواهد شد.

شهردار لاهیجان با بیان اینکه در بحث عبور و مرور شهری، اصلاح هندسی بعضی از میادین در دستور کار قرار دارد، افزود: هفته گذشته اولین دوربرگردان روبروی پارک بعثت احداث شد که اجرای آن چند گره ترافیکی را مرتفع و روان سازی به همراه داشت، که اجرای این گونه پروژه‌ها باعث خواهد شد ایمنی شهر بالاتر رود.

کاظمی با اشاره به اینکه احداث پارکینگ به صورت بی او تی(BOT) در شهر لاهیجان از جمله برنامه‌های وی می‌باشد، گفت: شهر لاهیجان سالانه میزبان بیش از سه میلیون و ۵٠٠ هزار گردشگر است که با توجه به ساختاری که شهر دارد، امکانات فعلی جوابگو نیست و افزایش زیرساخت‌ها، اولویت ما است که مجموعه اقدامات باعث افزایش ماندگاری گردشگر خواهد شد.

وی اضافه کرد: در شهرداری لاهیجان عوارض کسر پارکینگ در حساب جداگانه ای واریز می‌شود و فقط برای احداث پارکینگ عمومی استفاده شده و این نکته قابل توجهی است که شاید در خیلی از شهرداری‌ها لحاظ نشود.

وی گفت: مناسب سازی پیاده‌روها برای تمام سنین و نورپردازی خیابان‌ها از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای اجرا در شهر لاهیجان است.

کاظمی افزود: لاهیجان این پتانسیل را دارد که به عنوان یک شهر ۲۴ ساعته مورد بازدید گردشگران قرار گیرد، لذا با اجرای پروژه های نورپردازی و اصلاح آسفالت معابر در حد توان با توجه به فصل سرما و ایجاد مسیرهای دوچرخه سواری جاذبه های بازدید و اقامت در این شهر را افزایش خواهیم داد. جداره‌های تاریخی شهر لاهیجان محبوس شده و متاسفانه در زیر تابلوها قرار دارد که کار توجه به اماکن تاریخی را با جداره سازی دیوار حمام گلشن آغاز کردیم که از همکاری میراث فرهنگی تشکر می‌کنم.

شهردار لاهیجان اظهار کرد: پیگیری احداث محل دائمی نمایشگاه‌ها، احداث دیوار نویسندگان بومی و مشاهیر لاهیجان، برنامه بهبود محیط شهری، تکمیل پارک بانوان، تکمیل پارک جانبازان و ایجاد پارک مشاهیر و فضای سبز در مناطق کم برخوردار و پروژه جداره‌سازی هشت محل، هشت بهشت از دیگر برنامه‌های شهرداری می باشد.

کاظمی با اشاره به فراخوان ملی شهرداری لاهیجان برای طراحی المان‌های شهری در میادین اضافه کرد: از متخصصان کشور دعوت می کنم که طرح های پیشنهادی خود را به دبیرخانه این جشنواره در شهرداری ارسال نمایند.

وی با بیان اینکه ورودی‌های شهر، تاریخ و هویت شهر هستند و باید اصلاحاتی در این زمینه صورت پذیرد، گفت: اجرای پروژه تفکیک زباله از مبدأ، بروزرسانی سرویس‌های بهداشتی و افزایش آن در سطح شهر به خصوص در ورودی‌ها و توجه به بحث سند بازآفرینی با توجه به پتانسیل‌هایی که در شهر است از دیگر اولویت‌های ما برای اجرا در شهر لاهیجان می‌باشد.

وی در زمینه اجرای برنامه‌های فرهنگی، ورزشی توسط شهرداری لاهیجان گفت: به عنوان فردی کوچک از جامعه ورزش که هر چه از تندرستی و سلامت دارم از ورزش است، ورزش را در دستور کار خود دارم و تقویت ورزش محلات و استعدادیابی، ایجاد مسیر فرهنگی با رویکرد بومی، فرهنگی، تاریخی و اصیل منطقه، ایجاد کتابخانه‌های سیار در محلات کم برخوردار با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی، تدوین تقویم جشنواره‌های چای، ابریشم، بامبو و جشنواره‌های ورزشی و نمایش های خیابانی که از سابقه بسیار خوب برخوردار است و هنرمندان مطرحی که تاکنون از حضور آنان بهره برده ایم و تلاش داریم این جشنواره پررنگ تر شود.

شهردار لاهیجان افزود: پیگیری ایجاد سرای محلات پس از طی مراحل و کسب مجوز از شورای شهر را در دست کار خواهیم داشت، همچنین مجهز کردن پارک‌ها به وسایل بازی استاندارد، ایجاد مسیرهای تندرستی، تقویم برنامه های فرهنگی و مذهبی، برندسازی لاهیجان، بهره گیری از نخبگان و پیشکسوتان فرهنگی و ورزشی در کارگروه های تخصصی بهره‌برداری از فضا مجازی همچون صدای شهروند به جهت اطلاع رسانی مسائل شهری و پیگیری احداث یک شهربازی سرپوشیده بخش دیگری از برنامه های مدیریت شهری در طول چهارسال آتی خواهد بود.

کاظمی ضمن قدردانی از همراهی مردم لاهیجان با مدیریت شهری گفت: شأن و منزلت مردم لاهیجان به اندازه‌ای بالا است که با توجه به امکانات کمی که از شهرداری دریافت می‌کنند، نجابت آنها دست ما را همیشه گرفته است.

شهردار لاهیجان با اشاره به اینکه مراحل نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی این شهر در حال انجام می‌باشد، اضافه کرد: به زودی شاهد افزودن چند دستگاه جدید خودرو از منطقه آزاد خواهیم بود که باعث رضایت مندی رانندگان، شهروندان و گردشگران خواهد شد.

شهردار لاهیجان با بیان اینکه بحث گردشگری آمیخته در بحث سرمایه گذاری است، گفت: شهر لاهیجان باتوجه به شرایط استراتژیک از نظر گردشگری، کالبدی، فرهنگی، تاریخی و حتی اقتصادی و اجتماعی جزء اولین‌ها است و ارتفاع این شهر هم از دیگر شهرها بالاتر بوده و شهری کوه پایه ای با محلات قدیمی و جاذبه های فراوان است که از عموم هم وطنان برای دیدار از این شهر دعوت می‌کنم.

کاظمی ضمن قدردانی از زحمات شهرداران پیشین لاهیجان، افزود: شهرداری لاهیجان نسبت به تهیه بسته های سرمایه گذاری از طریق دفتر سرمایه‌گذاری اقدام کرده که از جمله می توان به استخر حاجی آباد که در آینده نزدیک یکی از پتانسیل های ویژه خاورمیانه و مقصد گردشگران قرار خواهد گرفت اشاره کرد.

وی اضافه کرد: احداث پل معلق در بام سبز و اولین بازارچه متحرک آبی کشور در لاهیجان نیز از پروژه‌های پیش بینی شده برای اجرا در این شهر می‌باشد. امیدوارم که بتوانیم با انجام دادن این پروژه ها زیرساخت‌های مناسب برای مسافران و شهروندان عزیز لاهیجان فراهم کنیم.

وی با اظهار امیدواری برای اینکه حضور گردشگران باعث بهبود شرایط اقتصادی شهروندان شود، اضافه کرد: به نظر ما پذیرایی از مسافران باید با یک سری از شاخص‌ها و معاش مردم در یک سطح باشد که این نوع موجود قابل قبول نیست، یعنی ما نتوانستیم گردشگری را صنعت و برای این صنعت تعریف اقتصادی و هزینه فایده کنیم و این محقق نمی شود مگر با مشارکت شهروندان که آن هم متصل به رضایت مندی شهروندان از مسئولین شهری است و در قدم اول با من مدیر شهری است که باید بتوانم اعتماد جذب کنم تا مردم ضمن مشارکت در پرداخت عوارض سالانه شاهد اتفاقات عمرانی خوبی در شهر باشند.

شهردار لاهیجان در پایان ضمن اشاره به پرداخت حقوق و اضافه کار پرسنل شهرداری گفت: برای اولین بار ما توانستیم حقوق و اضافه کار همکاران خود در حوزه کارگری را که جزء دستورات اولیه اینجانب بود پرداخت کنیم و نگاه من ابتدا به نیروهای صف و سپس ستاد است که البته تمامی همکاران من نجیب و زحمتکش هستند.

کاظمی افزود: انشاء الله شاهد ایجاد یک شهر پاک،ایمن و روان و کارآمد با اقتصاد فعال با تکیه بر گردشگری داشته باشیم.