به گزارش خزر، مسعود پزشکيان ‌چهارشنبه شب در همايش بزرگ اربعين حسيني در مصلاي امام خميني(ره) شهر رشت اظهار داشت: داستان امام حسين (ع) تمام نشدني است و او اسطوره ايثارگري و فداکاري و گذشت است‌. وي با اشاره به اينکه شهيد آيت الله مطهري، قيام امام حسين (ع) را در سه عنوان بيعت با […]

به گزارش خزر، مسعود پزشکيان ‌چهارشنبه شب در همايش بزرگ اربعين حسيني در مصلاي امام خميني(ره) شهر رشت اظهار داشت: داستان امام حسين (ع) تمام نشدني است و او اسطوره ايثارگري و فداکاري و گذشت است‌.

وي با اشاره به اينکه شهيد آيت الله مطهري، قيام امام حسين (ع) را در سه عنوان بيعت با يزيد که توسط امام حسين (ع) پذيرفته نشد، دعوت کوفيان از امام حسين (ع) و امر به معروف و نهي از منکر بيان مي‌کند گفت: هدف اصلي قيام امام حسين (ع)، امر به معروف، نهي از منکر و راهنمايي مسلمانان بود.

پزشکيان با بيان اينکه 100 هزار تن از مردم کوفه در قالب 18 هزار نامه از امام حسين (ع) براي حضور و خلافت در کوفه دعوت کردند بيان داشت: کوفيان به عهد و وفاي خود با امام حسين (ع) وفا نکردند و امروز در کشور ما هم يکي از مشکلات اين است که افراد پاي حرف‌هاي خود نمي‌مانند.

http://uupload.ir/files/kj43_0_(12).jpg

نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي با اعلام اينکه در ميان فريضه‌ها هيچ فريضه‌اي مانند تعهد به عهد در بين اقوام مقبوليت ندارد عنوان داشت: مردم منتظرند به حرف‌هايي که در جامعه توسط مسئولان زده مي‌شود عمل شود.

وي با بيان‌ اينکه نزديک به 40 سال است که ايران توسط انقلاب شيعيان اداره مي‌شود گفت: بايد جامعه‌اي مي‌ساختيم که با راست‌گويي و تعهد عجين شده باشد و جامعه اسلامي ايزان مي‌بايست زينت اهل بيت مي‌شد و بر پايه برادري، انصاف و عدالت استوار مي‌بود ام آيا جامعه ما امروزه اين‌گونه است.

http://uupload.ir/files/cf1m_0_(14).jpg

نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه آيا کساني که براي امام حسين (ع) گريه مي‌کنند نبايد پيرو راه وي باشند ابراز داشت: تنها گريه کردن و عزاداري براي امام حسين (ع) کافي نيست و جامعه شيعه بايد دنباله‌رو راه امام خود باشد.

پزشکيان با اعلام اينکه از اينکه نمي‌توانيم جوابگوي خيلي از مشکلات جامعه باشيم شرمساريم اعلام داشت: اگر دنباله‌رو امام حسين (ع) بوديم جامعه‌اي که الگويي براي منطقه و دنيا است مي‌ساختيم و اگر جامعه اصلاح نشود امام حسين (ع) از ما راضي نخواهد بود.

وي با تاکيد بر اينکه بزرگترين مشکل کشور بيکاري است و حتي افرادي که ‌مدارک بالاي تحصيلي دارند بيکارند بيان داشت: اين راه امام حسين (ع) نيست که عده‌اي بالاي صدها ميليون تومان در ماه درآمد داشته باشند و افرادي براي تامين نان شب خود معطل باشند.

http://uupload.ir/files/4bgz_0_(16).jpg

پزشکيان با تاکيد بز اينکه انصاف و عدالت در جامعه امروزي دنبال نمي‌شود خاطرنشان کرد: عدالت از اصول شيعه است و اينکه افرادي دوستان و آشنايان خود را بدون در نظر گرفتن شايسته سالاري داراي شغل کنند عدالت نيست.

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه همگان بايد به قانون تصويب شده پايبند باشند اعلام داشت: در اجرايي کردن قانون يارانه‌ها خلاف عمل شده و از کنار اجرايي کردن آن گذشتند و افراد به قانوني که نوشتند پايبند نبودند.

وي با اشاره به اينکه وصيت چکيده عمر انسان است و حضرت علي(ع) در وصيت نامه خود افراد را به تقوا دعوت کرده است گفت: کسي که به دنيا وابسته نيست مي‌تواند بدون در نظر گرفتن اينکه چه شخصي از سخنانش ناراحت مي‌شود و يا پست و سمتش بالا نمي‌رود سخن حق را بگويد.

http://uupload.ir/files/0w9x_0_(17).jpg

پزشکيان با تاکيد بر اينکه جسارت حرف زدن را کساني پيدا نمي‌کنند که متقي نيستند عنوان داشت: متقي کسي است که به هيچ قدرتي باج نمي‌دهد و از حق و مظلومان دفاع مي‌کند.

http://uupload.ir/files/rrsc_0_(1).jpg

http://uupload.ir/files/uf5w_0_(2).jpg

http://uupload.ir/files/jvc_0_(3).jpg

http://uupload.ir/files/l5f7_0_(4).jpg

http://uupload.ir/files/116e_0_(5).jpg

http://uupload.ir/files/shi_0_(6).jpg

http://uupload.ir/files/728w_0_(7).jpg

http://uupload.ir/files/3brl_0_(8).jpg

http://uupload.ir/files/5e3l_0_(9).jpg

http://uupload.ir/files/z2oh_0_(10).jpg

http://uupload.ir/files/3vm1_0_(11).jpg

http://uupload.ir/files/kj43_0_(12).jpg

http://uupload.ir/files/wdoc_0_(13).jpg

http://uupload.ir/files/cf1m_0_(14).jpg

http://uupload.ir/files/2mci_0_(15).jpg

http://uupload.ir/files/4bgz_0_(16).jpg

http://uupload.ir/files/0w9x_0_(17).jpg

http://uupload.ir/files/qa3j_0_(18).jpg

http://uupload.ir/files/z65e_0_(19).jpg

http://uupload.ir/files/56aw_0_(20).jpg

http://uupload.ir/files/c81h_0_(21).jpg

http://uupload.ir/files/i11e_0_(22).jpg

http://uupload.ir/files/w2sx_0_(23).jpg

http://uupload.ir/files/8div_0_(24).jpg

http://uupload.ir/files/bdb2_0_(25).jpg

http://uupload.ir/files/hyv6_0_(26).jpg

http://uupload.ir/files/y53i_0_(27).jpg

http://uupload.ir/files/sgqp_0_(28).jpg

http://uupload.ir/files/lanz_0_(29).jpg