به گزارش خزر، سال‌هاست که درمنطقه «کنگاچرک» واجارگاه در بخش کلاچای شهرستان رودسر گیلان نوسانات برق مردم را کلافه کرده و بارها این موضوع تا یک‌قدمی رسانه‌های فعال استان رفته، اما با قول مساعد مسئولان رسانه‌ای نشده است. اما ظاهراً کارد به استخوان رسیده و اهالی این منطقه که در نقطه‌ای زیبا و گردشگری و […]

به گزارش خزر، سال‌هاست که درمنطقه «کنگاچرک» واجارگاه در بخش کلاچای شهرستان رودسر گیلان نوسانات برق مردم را کلافه کرده و بارها این موضوع تا یک‌قدمی رسانه‌های فعال استان رفته، اما با قول مساعد مسئولان رسانه‌ای نشده است. اما ظاهراً کارد به استخوان رسیده و اهالی این منطقه که در نقطه‌ای زیبا و گردشگری و نزدیک به دریا و کوه در شرقی‌ترین منطقه گیلان زندگی می‌کنند، این بار از مسئولان دستگاه‌های نظارتی استان، طی نامه‌ای سرگشاده خواسته‌اند که به این مشکل چند ساله پایان دهند.

http://uupload.ir/files/0q6u_photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7-%DB%B1%DB%B0-%DB%B1%DB%B8_%DB%B2%DB%B2-%DB%B0%DB%B6-%DB%B4%DB%B4.jpg

در این نامه آمده، «مدت 5 سال است که اهالی 150 خانواری کنگاچرک واجارگاه با نوسانات و ضعف شدید برق در طول فصول سال مواجه و در این مدت خسارات جبران‌ناپذیری را متوجه اهالی کرده است. در اینجا یخچال روشن می‌شود، اما تلویزیون خاموش می‌شود، پنکه روشن می‌شود، اما یخچال خاموش و… این مسأله اهالی را کلافه کرده و کارشناسان اداره برق کلاچای نیز در طول سنوات گذشته با بررسی میدانی و فنی، ضعف برق را تأیید و نصب ترانس برای تقویت برق را مورد تأکید قرار داده‌اند و برآورد آن را نیز به شهرستان اعلام کرده‌اند، اما دریغ از انجام کار و رفع مشکل و حتی تکریم ارباب رجوع. بارها و بارها چه از طریق مکاتبه، حضوری، تلفنی و… این مسأله مهم که متأسفانه امروز به یک معضل مهم اجتماعی در این منطقه تبدیل شده، به مسئولان شهرستانی و استانی منعکس شده، اما متأسفانه هیچ یک از آنان تاکنون اقدامی در رفع این معضل چند ساله به عمل نیاورده‌اند. آیا جهت رفع مشکل اهالی کنگاچرک در مدت 5 سال، فرصت کمی برای مسئولان است؟»

 

گفته می شود خسارات ناشی از این نوسانات و ضعف برق، مشکلات مردم این منطقه را که عموماً به کارهای کشاورزی و صیادی مشغول هستند، دوچندان کرده است.