به گزارش خزر،ملت مسلمان ایران پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، بارها توسط مخالفین و معاندین با مسیر انقلاب چه در داخل و چه در خارج از آن و توسط به اصطلاح ابرقدرت ها دچار آزمون ها و آزمایش های سخت و دشواری گردیده است که هر کدام از آنها به تنهایی برای از پا درآوردن […]

به گزارش خزر،ملت مسلمان ایران پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، بارها توسط مخالفین و معاندین با مسیر انقلاب چه در داخل و چه در خارج از آن و توسط به اصطلاح ابرقدرت ها دچار آزمون ها و آزمایش های سخت و دشواری گردیده است که هر کدام از آنها به تنهایی برای از پا درآوردن یک ملت کفایت می نمود.

حرکت هایی که همه آنها در راستای براندازی نظام جمهوری اسلامی و به دنبال عدم شکل گیری یک قدرت جدید در دنیا از طریق مقابله مستقیم و یا بالابردن هزینه های حرکت به سمت اهداف و آرمان های انقلاب بوده است. البته نا گفته پیداست که تمام این موارد با ایستادگی ملت ایران در سایه عنایات حضرت حجت (عج) و با تدابیر مقام عظمای ولایت ره به جایی نبرده اند و دشمن نیز در پی شکست در هر مرحله، با طرحی جدید سعی در ادامه روند خود به امید باطل رسیدن به نتایج مدنظر خود برآمده است که ملت بصیر ایران با دشمن شناسی بی نظیر خود همه آنها را نقشه بر آب کرده است.

ملتی که به خوبی توانسته است تاکتیک های متفاوت دشمنان خود را به خوبی درک کند و در برابر آنها دچار لغزش نشود که نمونه بارز تجلی آن را می توان در یوم الله ١٣ آبان مشاهده نمود.

ناگفته نیز پیداست که طرف مقابل نیز هر بار با طرحی جدید در پس نیل به اهداف خود برآمده است و به نوعی دشمنی خود را به کرات نسبت به این ملت مشخص نموده است که نمونه آخر آن اعمال تحریم های اقتصادی به بهانه تلاش برای عدم دستیابی ملت ایران به فناوری ساخت سلاح هسته ای بوده است که از اساس بهانه ای باطل با ادله ای پوچ است.

اعمال تحریم ها، فضایی را در داخل کشور به ویژه در قسمتی از نخبگان و تصمیم سازان نظام مبنی بر حل مشکل با گام زدن در مسیر گفتگو و مذاکره با کدخدا ها به وجود آورد مسیری که از ابتدا مورد انتقاد بسیاری از دلسوزان بود و دلیل آن هم درک آنان نسبت به عدم اعتماد به آمریکا و عدم صدق نیت آمریکا در مذاکرات بوده است.

البته بدقولی های طرف آمریکایی و تبعیت عملی طرف های اروپایی علیرغم مخالفت های لفظی و کلامی راه را برای چنین جریان هایی سخت و ناهموار کرده است که از آخرین نمونه های آنها می توان به ارایه لیست جدید تحریم ها علیه سپاه پاسداران توسط وزارت خزانه داری آمریکا در راستای اجرایی کردن قانون “کاتسا” دانست. قانونی که به اصطلاح به “مادر تحریم ها” معروف شده و هدف اصلی آن برای کاستن از نفوذ منطقه ای ایران و ضربه زدن به عناصر اقتدار آفرین داخلی علی الخصوص مساله موشکی ایران بوده است.

آمریکا به کرات و به تجربه ثابت کرده است که به هیچ وجه قابل اطمینان نبوده و نخواهد بود. در ساختار تصمیم در آمریکا و به طور کلی نظام های برآمده از تفکرات این چنینی آن چه که عامل حرکت است منفعت بوده و حفظ منافع مبنای تصمیم گیری های خرد و کلان است و همه این ها در حالی است که در رابطه با ایران و آمریکا اصلی ترین منفعت خود را در ایران و منطقه فروپاشی و تغییر حاکمیت در ایران می داند

متاسفانه امروزه شاهد خیال بافی هایی هستیم که معتقدند می توانند بین اروپا و آمریکا انفصال ایجاد کنند و در این تصور به سر می برند که اروپا در این دعوا جانب ایران را خواهد گرفت و سعی در بازتولید تجربه ی شکست خورده اعتماد به غیر ولی این بار با محوریت اعتماد به اروپا هستند.

آن چه به کرات توسط امام (ره) و مقام معظم رهبری به عنوان راه نجات ملت ایران به آن اشاره و تاکیده شده است، توجه به سرمایه های داخل و ظرفیت بومی موجود در ملت و سرزمین ایران است.

تجربه نشان داده است که حفظ اقتدار در برابر دشمن همواره باعث عقب نشینی و نصرت برای مومنین گشته است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان بازوی توانمند انقلاب و نظام با گام برداشتن در این مسیر باعث به وجود آمدن عزت و اعتبار برای انقلاب اسلامی و نظام شده است