به گزارش خزر، دکتر منوچهر جمالی، نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در بازدید از غرفه خزرآنلاین در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و رسانه های دیجیتال تهران، در خصوص حضور مسافران عبوری در شهر رودبار و نقش آن بر اقتصاد این شهر گفت: در ابتدا قرار بر این بود که از […]

به گزارش خزر، دکتر منوچهر جمالی، نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در بازدید از غرفه خزرآنلاین در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و رسانه های دیجیتال تهران، در خصوص حضور مسافران عبوری در شهر رودبار و نقش آن بر اقتصاد این شهر گفت: در ابتدا قرار بر این بود که از غرب رودبار مسافران از تونل عبور کنند اما با پیگیری های صورت گرفته تصمیم بر این گرفته شد که مسافران مسیر رشت به قزوین، از بازار عبور کنند.

وی ادامه داد: در این مسیر حدود 3000 تا 3500نفر مشغول به کار هستند و اگر این میزان از افراد شغلشان را از دست دهند قطعا دولت توان ایجاد شغل برای آنان را نخواهد داشت.

نماینده مردم با اشاره به وضعیت زیتون رودبار اضافه کرد: در شهرستان رودبار حدود 18هزار تن زیتون تولید می شود و حدود 2 هزار تن روغن بدست می آید که بازار بیش از 80 تا 85 درصد زیتون کشور در رودبار است. میزان تولیدات زیتون در رودبار و کل کشور پاسخگوی نیاز کشور نیست و به همین دلیل شاهد واردات زیتون در کشور هستیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: مهمترین دلیلی که گفته می شود سطح زیر کشت زیتون در کشور افزایش یابد این است که روغن بدست آمده از زیتون بسیار سالم است و می تواند به سادگی جایگزین روغن های ناسالم همچون پالم شود که بسیار خطرناک است.

 

 

وی در خصوص بحث عوارض در آزادراه هم گفت: در این خصوص به نتایج خوبی رسیده ایم و آن اینست که با استفاده از سیستم ETC ورودی و خروجی آزادراه کنترل شود تا هر فرد به هر اندازه که از آزادراه استفاده می کند همانقدر پرداخت عوارض داشته باشد.

وی در پایان گفت: این سیستم به زودی در عوارضی رودبار برای اولین بار در کشور اجرایی خواهد شد.