به گزارش خزر، مسعود نصرتی شهردار رشت در بازدید از غرفه خزرآنلاین در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و رسانه های دیجیتال تهران، گفت: 31اکتبر از سال 2013 به عنوان روز جهانی شهرها اعلام شده است و هدف از این کار اینست که کیفیت مناسب زندگی در شهرها ارتقا یابد. وی افزود: اعتقاد […]

به گزارش خزر، مسعود نصرتی شهردار رشت در بازدید از غرفه خزرآنلاین در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و رسانه های دیجیتال تهران، گفت: 31اکتبر از سال 2013 به عنوان روز جهانی شهرها اعلام شده است و هدف از این کار اینست که کیفیت مناسب زندگی در شهرها ارتقا یابد.

وی افزود: اعتقاد بنده بر این است که در شهرهای اسلامی می بایست معنویت را در کنار کار برای زیرساخت شهرها داشته باشیم و شهر با شهروندش مطرح شود.

شهردار رشت ادامه داد: براساس چشم انداز تعریف شده برای شهر رشت قرار است شهر رشت در یک برنامه جامع به سوی شکوفایی و تبدیل شدن به مقصد گردشگری کشور حرکت کند.

نصرتی اضافه کرد: سالانه 36میلیون گردشگر بر اساس یک نعمت خدادادی بدون تلاش وارد استان گیلان می شود. ما می توانیم جاذب گردشگران باشیم. مهمترین پتانسیل شهر رشت ظرفیت خوراک و غذا است. در رشت بین 170 تا 230 نوع خوراک سنتی شناسایی شده و رشت به عنوان شهر خلاق خوراک مورد ثبت یونسکو قرار گرفته است و این قابلیت وجود دارد که بتوانیم این 36میلیون گردشگر را جذب کنیم.

وی تصریح کرد: شهر رشت برای استفاده از این حجم از گردشگر می بایست زیرساخت های لازم را داشته باشد. شهر رشت امروز با مشکل زباله رو به روست. ما می بایست کاری کنیم تا همه شهروندان به عنوان ذی نفع در شهر بازیگر باشند. این موضوع باعث همدلی و اتحاد خواهد شد تا همه بدانیم که به گردشگر چگونه باید احترام بگذاریم، چگونه باید فرهنگسازی و جذب گردشگر داشته باشیم.