به گزارش خزر، جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در بازدید از غرفه  پایگاه خبری خزرآنلاین در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و رسانه های دیجیتال تهران، گفت: حضور خزرآنلاین به عنوان تنها نماینده رسانه های گیلان در این نمایشگاه یک ایثار بود. نماینده مردم رشت در خصوص وضعیت […]

به گزارش خزر، جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در بازدید از غرفه  پایگاه خبری خزرآنلاین در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و رسانه های دیجیتال تهران، گفت: حضور خزرآنلاین به عنوان تنها نماینده رسانه های گیلان در این نمایشگاه یک ایثار بود.

http://uupload.ir/files/e51j_img_4083.jpg

نماینده مردم رشت در خصوص وضعیت نابه سامان سراوان و دپوی زباله ها در این مکان گفت: هوای پاک حق مردم است. سراوان به صورت خدادادی هوای پاک و طبیعت زیبا داشت و اینکه زباله شهری را به منطقه سراوان ببرند یک ظلم آشکار است. عجیب تر آنکه نه تنها زباله رشت بلکه زباله شهرهای دیگر نیز به این منطقه آورده می شود!

وی ادامه داد: مردم سراوان اینبار کوتاه نخواهند آمد. اینبار رانش زباله صورت گرفته است که مردم سراوان را تهدید می شوند.

http://uupload.ir/files/mm94_img_4100.jpg

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعتراض حق مردم سراوان است و کسی نمی تواند در این خصوص به مردم مظلومی که مدت ها با مشکلات ناشی از زباله ها دست و پنجه نرم کردند، خرده ای بگیرد.

کوچکی نژاد در واکنش به اظهارات رئیس شورای شهر رشت مبنی بر لزوم دخالت  بیشتر نمایندگان رشت در حل مشکل سراوان افزود: رسیدگی به موضوع زباله ها کار شورای شهر است و وزارت کشور نیز ده میلیارد در اختیار شهرداری قرار داد تا به همین موضوع رسیدگی شود. این بی سامانی مدییریت شهری است که ما را به اینجا رسانده است.

وی ادامه داد: شهرداری کار ساماندهی را شروع کند و از اعتبارات موجود استفاده کند، اگر نیاز به اعتبار بیشتری بود ما نمایندگان آن را تامین خواهم کرد. این تامین اعتبار منوط به آغاز به کار شهرداری برای ساماندهی بحران زباله است.

http://uupload.ir/files/o1t4_img_4091.jpg

نماینده رشت در خصوص وضعیت معلمان پیش دبستانی و اعتراضات اخیر تصریح کرد: این معلمان 12هزار ساعت حق تدریس داشتند که این موضوع در مجلس به 25هزار ساعت افزایش یافت تا با 13هزار ساعت افزایش یافته کل موضوع حل شود. بنده از وزارت خانه نیز کمک خواستم و آنچه که به عنوان نماینده می توانستم را انجم دادم.

وی در خصوص عملکرد مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز گفت: زمانی که مدیرکل نمی تواند عمل کند می بایست استاندار به موضوع ورود کند. هر مشکلی هم در وزارت خانه وجود داشته باشد آمادگی انجام هر کار و کمکی را دارم.

جبارکوچکی نژاد در پایان با اشاره به برخی بازداشت ها در بدنه استانداری گیلان گفت: برخورد با فساد در هر رده و اندازه ای که باشد، خواست مردم و مورد حمایت است. البته بهتر است که وزارتخانه برخوردارهای پیشگیرانه داشته و با برکناری مدیران متخلف، مانع از بروز چنین مسایلی شود.