به گزارش خزر، چندی پیش رضا رسولی عضو شورای شهر رشت، در نامه ای خطاب به مسعود نصرتی شهردار این شهر، بررسی دقیق در موضوع سفر شمار زیادی از مدیران،هنرمندان و برخی شهروندان و راه اندازی موکب در کربلای معلی از سوی شهرداری رشت آن هم در شرایطی که شهرداری با مشکلات مالی از جمله تاخیر […]

به گزارش خزر، چندی پیش رضا رسولی عضو شورای شهر رشت، در نامه ای خطاب به مسعود نصرتی شهردار این شهر، بررسی دقیق در موضوع سفر شمار زیادی از مدیران،هنرمندان و برخی شهروندان و راه اندازی موکب در کربلای معلی از سوی شهرداری رشت آن هم در شرایطی که شهرداری با مشکلات مالی از جمله تاخیر در پرداخت حقوق معوق کارکنان و پاکبانان روبرو است را خواستار شد.

علیرضا حسنی اظهار داشت: ردیف بودجه این سازمان برای برپایی موکب اربعین حسینی در کربلا، ۴۰۰میلیون تومان است که باتوجه به شرایط موجود در شهرداری و براساس تاکیدات  دکتر نصرتی شهردار محترم، ۲۰۰میلیون تومان آن برای ستاد اربعین تخصیص یافته است.

او افزود: از این مبلغ ۱۳۰میلیون نقدی و ۷۰میلیون اعتباری است که صرف هزینه ایاب و ذهاب،اعزام، اسکان یکصد و شصت نفر و تهیه اقلام فرهنگی می شود.

رییس سازمان فرهنگی شهرداری با بیان اینکه بر اساس مصوبه استانداری و عتبات عالیات استان وظیفه  اصلی شهرداری رشت ارایه خدمات و رفت و روب مسیرهای مواکب برپا شده استان در کربلا است، افزود: در کنار این وظیفه همچنین جمعی از هنرمندان عزیز که در ایام محرم با سازمان در برپایی نمایش های مذهبی در سطح شهر همت نمودند همراه خواهند بود تا در کنار مباحث خدماتی با سازمان جهت امورات فرهنگی با نظارت کمیته فرهنگی استان و استقبال از زائرین در مسیر مشارکت نمایند.

حسنی تصریح کرد: بر این اساس ستاد اربعین شهرداری رشت پس از شناسایی زمینی در سه کیلومتری ورودی کربلا می بایست موکبی را جهت هماهنگی،انجام امورات فرهنگی و اسکان یکصد و شصت عزیزی که چه در بخش خدمات و چه در بخش فرهنگی ما را همراهی می کنند برپا نماید.

او افزود: بر اساس مصوبه فرمانداری محترم و با هماهنگی عتبات عالیات استان. شهرداری رشت برای کمک به دو موکب دیگر شهر رشت تا سقف ۵۰میلیون تومان را نیز در دستور کار دارد.

علیرضا حسنی در پایان به کمک سازمان فرهنگی شهرداری در حد توان به هیئت های مذهبی دیگری که در کربلا فعالیت می کنند اشاره کرد و گفت: تمامی همکاران به عشق خدمت رسانی به زائرین اباعبدالله در طول مسیر چه در حوزه خدمات و چه در حوزه فرهنگی بدون دریافت حق ماموریت به این سفر اعزام خواهند شد.