به گزارش خزر به نقل از ایسنا، «دکتریونس رنجکش کیسمی» در پی انتشار فیلم حمل نامناسب و کشیده شدن لاشه یک حیوان (یک قلاده سگ) توسط کامیون مربوط به اداره راهداری بر روی جاده، در نامه ای خطاب به رئیس این اداره تذکر کتبی داد. در این نامه آمده است: «پیرو انتشار تصاویری در فضای […]

به گزارش خزر به نقل از ایسنا، «دکتریونس رنجکش کیسمی» در پی انتشار فیلم حمل نامناسب و کشیده شدن لاشه یک حیوان (یک قلاده سگ) توسط کامیون مربوط به اداره راهداری بر روی جاده، در نامه ای خطاب به رئیس این اداره تذکر کتبی داد.

در این نامه آمده است: «پیرو انتشار تصاویری در فضای مجازی در خصوص کشیده شدن جسم حیوان توسط خودروی مربوط به آن راهداری و پاسخ غیر اقناعی شما در این زمینه که در رسانه ها منتشر شد، ضمن تذکر به انجام چنین شیوه هایی ، نسبت به اصلاح آن اقدام شود.»

در بخشی از این نامه آمده است: آن راهداری از این پس ترتیبی اتخاذ نماید تا شاهد اینگونه برخورد های نامناسب در شهرستان نباشیم.

حساسیت شهروندان نسبت به این موضوع ارزشمند است

انور بی نیاز، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آستارا در این خصوص گفت: حساسیت شهروندان نسبت به محیط زیست و نحوه برخورد با حیوانات، قابل تأمل و ارزشمند است اما عوامل راهداری و حمل و نقل جاده ای آستارا هرگز دست یا پای یک حیوان زنده را برای حمل، به کامیون نبسته اند.

وی اضافه کرد: همکاران ما لاشه یک قلاده سگ را برای خارج کردن از جاده به این شیوه حمل می کردند و حیوان، زنده نبوده است.

بی نیاز خاطر نشان کرد: اغلب حیوانات اهلی نظیر سگ و گربه در گذر از جاده ها بر اثر برخورد با وسایل نقلیه ، تلف می شوند و عوامل راهداری، لاشه آنها را برای دفن در محل مناسب، از جاده خارج می کنند.

وی اظهار کرد: اگر محل تلف شدن حیوان به محل مناسب دفن نزدیک باشد، راهداران دست یا پای لاشه حیوان را به خودرو می بندد و لاشه برای دقایقی تا رسیدن به محل دفن در جاده کشیده می شود.

روز گذشته (پنج شنبه 4 آبان) فیلمی از حمل نامناسب لاشه یک قلاده سگ توسط کامیون راهداری گیلان در جاده آستارا به استان اردبیل در فضای مجازی منتشر شد که علاوه بر جریحه دار کردن احساسات دوستداران محیط زیست ، واکنش هایی را در پی داشت.