ننه مه لقا آخر هم رنگ خانه را ندید و  رفت! شاباجی، دیگر در دل شب در خانه ای که بیشتر به یک خرابه شباهت داشت، درد تنهایی را حس نمی کند. ننه مه لقا، آخر از شر زخم های دست و شکستگی پا راحت شد. ننه مه لقا همانی بود که بهشت زیر پایش […]

ننه مه لقا آخر هم رنگ خانه را ندید و  رفت! شاباجی، دیگر در دل شب در خانه ای که بیشتر به یک خرابه شباهت داشت، درد تنهایی را حس نمی کند. ننه مه لقا، آخر از شر زخم های دست و شکستگی پا راحت شد. ننه مه لقا همانی بود که بهشت زیر پایش را هیچ کس ندید. چشم ها اینقدر به زرق و برق اتوموبیل همسر برخی مدیران استان خیره شده بود که کسی پای شکسته ننه مه لقا را ندید. همان پایی که بر اثر زمین خوردن شکست. همان پایی که شاباجی از درد نداری حتی مرهمی بر شکستگی اش نگذاشت تا خودش برای خودش کج جوش بخورد و ننه را برای همیشه زمین گیر کند. ننه مه لقا از شر این کج جوش خوردگی هم راحت شد.

شاباجی خاطره آن شب را برای همیشه با خود برد. همان شبی که خانه اش بر اثر شدت بارش باران دچار آبگرفتگی شد و او نمی‌توانست خود را نجات دهد؛ 5 صبح فردا که شد، همسایه‌ها صدای فریادهایش را شنیدند و به کمکش رفتند.

ننه دیگر نمی تواند از تابستان ها بگوید. تابستان هایی که عرق همچون نمکی بر زخمش می پاشید. همان تابستانی که ننه از باد گرم یک پنکه محروم بود، 270 متر آن طرف تر کولرهای بزرگ اسپلیت به شدت اتاق‌های بخشداری اطاقور را خنک می کردند.

فرمانداری لنگرود هم در این میان بی کار ننشسته بود! 7 فیلم کوتاه از مسئولان و همچنین نوه ننه مه‌لقا در ارتباط با پیگیری وضعیت این مادر سالخورده در کانال فرمانداری لنگرود منتشر شد. همه مسئولان هم مدعی شدند که به‌ طور جدی پیگیر موضوع حل مشکلات این مادر سالخورده زمین‌گیر هستند! با این حال خبری از حل مشکل ننه مه لقا نشد. این اواخر پای سپاه به میان آمده بود و قرار شده بود بسیج مردمی سرپناهی 20 متری برای ننه مه لقا بسازد، اگرچه عمر شاباجی فرصت نداد تا در مقابل خانه های چند صد متری برخی مسئولین، اتاقی 20 متری برای خودش داشته باشد.

ننه جان، ما نسل سومی های انقلاب ندیدیم اما شنیدیم که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی فرمودند افتخار انقلاب ما حمایت از پابرهنگان است. شنیدیم که رهبر معظم انقلاب فرمودند این انقلاب و نظام مدیون پابرهنه ‏هاست. شاباجی، درد بی سرپناهی تو دل هر انسانی را به درد خواهد آورد. هر انسانی!!