به گزارش خزر و به نقل از فارس، در حالی که سران اروپایی در پایان نشست بروکسل بر لزوم حفظ برجام تاکید کرده‌اند، برخی دیپلمات‌ها از تاکید سران فرانسه، آلمان و انگلیس بر حفظ فشارها بر ایران خبر داده‌اند. سران کشورهای اتحادیه اروپا پس از نشست پنجشنبه خود با صدور بیانیه‌ای بر لزوم پایبندی همه […]

به گزارش خزر و به نقل از فارس، در حالی که سران اروپایی در پایان نشست بروکسل بر لزوم حفظ برجام تاکید کرده‌اند، برخی دیپلمات‌ها از تاکید سران فرانسه، آلمان و انگلیس بر حفظ فشارها بر ایران خبر داده‌اند.

سران کشورهای اتحادیه اروپا پس از نشست پنجشنبه خود با صدور بیانیه‌ای بر لزوم پایبندی همه طرف‌ها به توافق هسته‌ای با ایران تأکید کرد(جزئیات بیشتر).

روزنامه آمریکایی اما در گزارشی درباره نشست سران اتحادیه اروپا، از تاکید سران برخی کشورها بر حفظ فشارها بر ایران در حوزه‌های غیر هسته‌ای خبر داده است.

وال استریت ژورنال نوشت: «بنا بر گفته برخی دیپلمات‌ها، چندین رهبر شامل ترزا می نخست‌وزیر بریتانیا، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه بر اهمیت حفظ فشار بر ایران بر سر موضوعاتی از قبیل آزمایش‌های موشکی بالستیک و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران تاکید کردند».