به گزارش خزر، دختری جوان اهل خمام تلاش می‌کند با صدایی بلند حاضران را دعوت به تجمع مقابل دادگاه این شهر برای رساندن فریاد ناامنی‌های ایجادشده به گوش تصمیم گیران کند. این دختر از حال ناخوش شده‌اش بعد از شنیدن خبر می‌گوید و به مادر میلاد که از هوش‌رفته و به کمک زنان به هوش […]

به گزارش خزر، دختری جوان اهل خمام تلاش می‌کند با صدایی بلند حاضران را دعوت به تجمع مقابل دادگاه این شهر برای رساندن فریاد ناامنی‌های ایجادشده به گوش تصمیم گیران کند. این دختر از حال ناخوش شده‌اش بعد از شنیدن خبر می‌گوید و به مادر میلاد که از هوش‌رفته و به کمک زنان به هوش آمده می‌گوید«غش نکن، پاشو برای خون ریخته شده‌ی نوه‌ات مبارزه کن.»

مادربزرگ اهورا اشک‌ریزان می‌گوید نان حلال درآورده بوده و بیست‌وچند سال با مستخدمی در مدرسه روستا تلاش کرده پسری خوب تربیت کند و حدود دو سال وقتی عروسش در کنار پسرش کار می‌کرد از اهورا مراقبت می‌کرد و بعد از طلاق هم حاضر به نگهداری از او بوده. او هم مانند بسیاری از حاضران می‌گوید که المیرا زندگی ما را تباه کرد و اهورا را از خودش و ما گرفت.

http://gilkhabar.ir/files/2017/10/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%A7%D9%87%D9%88%D8%B1%D8%A7-300x230.jpg

دختری آرام می‌گوید؛ اهورا «زنده» هم می‌ماند «زندگی» خوبی نداشت چون یا پدر نداشت یا مادر.

چرا اهورا با مادر و ناپدری زندگی می کرد؟ | ماجرای سوختگی بدن اهورا با سیگار | حواشی خاکسپاری اهورا

خاکسپاری اهورا با حواشی بسیاری همراه بود. ناگفته های عجیب و غریبی در مراسم خاکسپاری کودک ۲ ساله رشتی که بعد از تجاوز ناپدری به قتل رسید، بیان شد. مادر المیرا (مادر بزرگ المیرا) وقتی به گورستان رسید، با برخورد بد حاضران مواجه شد. وکیل پدر اهورا از ماجرای حضانت اهورا و علت زندگی او با مادر و پدرخوانده اش گفت و سوختگی بدن اهورا با سیگار را تایید کرد…

ساعت از ۱۴:۳۰ روز سه‌شنبه گذشته و جسد بی‌جان اهورا در میان فریادهای بی‌صدا شده‌ی مادربزرگ و پدرش و حاضران به خاک سپرده‌شده است و جمعیت کم‌کم پراکنده می‌شوند. تعدادی از نزدیکان پدر اهورا هم قبرستان را ترک کرده بودند که زنی سالمند که بازوهایش را دو زن دیگر گرفته بودند با خیال این‌که اوضاع آرام‌تر شده نزدیک دم در مسجد شد اما ناگهان یکی از اقوام پدری اهورا او را شناخت و فریاد زد که مادرِ دختری که قاتل اهورا شده را ازاینجا ببرید. ثانیه‌هایی بعد زن داغدار در میان فحاشی‌های بعضی از حاضران عصبانی و دچار تالم روحی، محوطه را ترک کرد.

پدر اهورا اما از مزار کودکش فاصله نمی‌گیرد. او در مقابل اصرار اطرافیان برای رفتن به خانه تاکید می‌کند که زنش طی دو ماه گذشته اجازه‌ی دیدن اهورا را از او سلب کرده بود و او می‌خواهد تا صبح با پسرش بازی کند! آن‌ها عدم اجازه دیدار با پدر را نشانه‌ای دیگر بر سابقه کودک‌آزاری اهورا می‌دانند و تاکید دارند که چون پدرخوانده اهورا چند جای بدنش را با سیگار سوزانده بود و بدنش کبود بود مادرش از ترس فاش شدن ماجرا اجازه دیدار را از پدرش سلب کرده بود.

موضوعی که عزیزی وکیل میلاد قاسمی پدر اهورا هم تائید می‌کند و می‌گوید میلاد و المیرا در صحبت‌هایشان درباره باز پس گرفتن حضانت اهورا از مادر صحبت کرده بودند و قرار بود او کارهای قانونی این موضوع را به دلیل عدم صلاحیت مادر در نگهداری از کودک بر عهده بگیرد. اما حادثه رخ‌داده مانع اقدامات قانونی شد.

پدر اهورا به‌دفعات تاکید می‌کند که در حال حاضر بیشتر از آن‌که از «مجتبی» خشمگین باشد از همسر سابقش که از او با الفاظ نامناسب یاد می‌کند کینه به دل دارد و تمام تلاشش را برای محاکمه شدن او به کار می‌گیرد. چراکه به گفته‌ی او همسرش علی‌رغم تائید پزشکان مبنی بر وقوع کودک‌آزاری همچنان از همسر صیغه‌ای خود دفاع کرده و او را بی‌گناه می‌دانست.

میلاد با چشمانی اشک‌بار می‌گوید که دستگاه قضایی باید بداند که «کل گیلان» خواستار محاکمه‌ی این «به‌اصطلاح مادر» است.

http://www.aftabir.com/news/img/articles/2017-10-17-12-42-27.jpg