به گزارش خزر و به نقل از شبکه رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنانی در بنیاد هریتج گفت: ما معتقدیم که باید تاریخ خود را حفظ کنیم نه اینکه آن را پاره کنیم. اکنون حتی تلاش می کنند مجسمه های کریستوفر کلمب را نابود کنند، حرکت بعدی چه خواهد بود؟ ترامپ در بخش […]

به گزارش خزر و به نقل از شبکه رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنانی در بنیاد هریتج گفت: ما معتقدیم که باید تاریخ خود را حفظ کنیم نه اینکه آن را پاره کنیم. اکنون حتی تلاش می کنند مجسمه های کریستوفر کلمب را نابود کنند، حرکت بعدی چه خواهد بود؟

ترامپ در بخش دیگری از اظهارات خود در بنیاد هریتج گفت: من همیشه نیازهای کشورمان آمریکا را نیز در اولویت نخست قرار می دهم. به همین علت است که ما از توافقنامه های بین المللی یک طرفه خارج می شویم مثل همکاری دو سوی اقیانوس آرام و توافقنامه تغییرات آب و هوایی پاریس! این توافقنامه ها برای کشور ما ویرانگر هستند.

رئیس جمهور آمریکا گفت: دولت من به دنبال تقویت ائتلاف‌های قدیمی و شکل‌دادن دوستی‌های جدید بر مبنای منافع و ارزش های مشترک است.

وی با تکرار اتهامات علیه ایران، در ادعایی افزود: ما با دولت های خطرناک از کره شمالی گرفته تا ایران مقابله می کنیم. من هفته گذشته راهبردمان را اعلام کردم تا تضمین کنم که ایران هرگز به سلاح هسته ای دست نمی یابد(!).

دونالد ترامپ گفت: ما تحریم های شدید را روی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعمال کردیم. من همچنین توافقنامه یک طرفه دولت قبلی(آمریکا) با دولت کوبا را لغو کردم، ما این تحریم ها(علیه کوبا) را برنخواهیم داشت.