۱۱۰ زوج مددجوی کمیته امداد گیلان امسال کمک هزینه ازدواج دریافت کردند
۱۱۰ زوج مددجوی کمیته امداد گیلان امسال کمک هزینه ازدواج دریافت کردند
خزر: مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: ۱۱۰ زوج مددجوی کمیته امداد گیلان امسال از کمک هزینه ازدواج بهره‌مند شدند.

به گزارش خزرآنلاین، با تأکید بر اینکه امسال 110 زوج مددجوی کمیته امداد گیلان از کمک هزینه ازدواج بهره‌مند شدند اظهار داشت: در این راستا تعامل و همکاری با سازمان‌های دولتی و مردمی در دستور کار کمیته امداد قرار دارد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با تأکید بر اینکه این نهاد امسال در سالروز پیوند آسمانی امیرمؤمنان حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) برنامه‌های خوبی را تدارک دیده بود تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های موجود از طریق تعامل با مراکز و مؤسسات فعال در زمینه ازدواج، خیران و حامیان فعال برنامه‌هایی است که کمیته امداد دنبال می‌کند.

اهرابی از تشکیل ستاد ازدواج در قالب طرح کوثر در استان گیلان خبر داد و در مورد اهداف آن ابراز داشت: برنامه‌ریزی با هدف بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های درون و برون سازمانی، ارتقاء سطح کمی و کیفی عملکرد برنامه کمک به ازدواج نیازمندان از جمله اهدافی است که با تشکیل این ستاد به دنبال تحقق آن هستیم.

وی راه‌اندازی ستاد ازدواج با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مرکز و شهرستان‌های استان گیلان را نیز مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: موضوع اشتغال مددجویان، حمایت از طرح‌ها و ارائه آموزش‌های کاربردی و مهارتی نیز از دیگر فعالیت‌های کمیته امداد است که با تعامل و همکاری با سایر دستگاه‌ها دنبال می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان حمایت از ترویج مشاغل و صنایع بومی استان را به عنوان یک ضرورت اساسی مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: برنامه‌ها و اهداف اجرا شده کمیته امداد در حوزه اشتغال‌ و خودکفایی خانواده‌های محروم و نیازمند و تعامل با سایر دستگاه‌ها اثربخشی بسیار زیادی در جامعه دارد و با جدیت دنبال می‌شود.

اهرابی ارتباطات و تعاملات دستگاه‌ها و نهادهایی مانند فنی‌وحرفه‌ای با کمیته امداد استان گیلان در راستای مهارت‌آموزی مددجویان تحت حمایت را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: انجام مستمر و دقیق خدمات مشاوره‌ای در کنار بحث اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان کمیته امداد استان گیلان همواره در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه نهاد حمایتی کمیته امداد نیز مانند سایر دستگاه‌های دیگر در راستای عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی و شعار جهش تولید به رسالت خطیر خود عمل می‌کند اظهار داشت: با اجرای طرح‌های اشتغال توسط مددجویان، کمیته امداد نیز با نظارت 3 تا 5 ساله جهت پایداری طرح از آنان حمایت‌های لازم را به عمل می‌آورد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با تأکید بر اینکه با ایجاد شغل برای این دسته افراد ضمن ارتقاء سطح درآمدزایی خانوارها و بهبود معیشت آنان از مهاجرت آن‌ها به سمت شهرها نیز جلوگیری به عمل می‌آید خاطرنشان کرد: مشاوره و راهنمایی نقش بسیار مؤثری در تقویت عزت‌نفس و خودباوری مددجویان دارد به طوری که انجام آن به کاهش ناهنجاری‌ها کمک می‌کند.

اهرابی کمیته امداد را یکی از نهادهای کمک‌رسان به اقشار ضعیف که برای رسیدگی به وضعیت معیشت محرومان در سال‌های اخیر اهتمام ویژه‌ای داشته است تلقی کرد و افزود: بدون شک در بسیاری از برهه‌ها رفع مشکلات نیازمندان به تنهایی ممکن نیست از طرفی همراهی مردم موجب حل بسیاری از مشکلات اساسی محرومان می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان یکی از دغدغه‌های مهم و جدی موانع ازدواج در بین جوانان را موضوع اشتغال اعلام کرد و در همین زمینه ابراز داشت: نهاد حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای حل این موضوع به همسران دختران مددجوی تحت پوشش خود نیز تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال اعطاء می‌کند.

  • منبع خبر : تسنیم