نُ وَالقَلَمِ وَ مایَسطُروُن؛
نُ وَالقَلَمِ وَ مایَسطُروُن؛

و بدین سان قلم مقدس شد و مبارک؛ چرا که آیینه ارزش است و بینش و ترجمان هنر است و پیشرفت… امروزه خبرنگاران، هدایتگران فکری جامعه و چراغ راه مردم و مسئولان هستند، و آنها هستند که با قلم و اندیشه خود حقایق جامعه را منعکس می کنند. در سالهای اخیر با رشد فضای مجازی […]

و بدین سان قلم مقدس شد و مبارک؛ چرا که آیینه ارزش است و بینش و ترجمان هنر است و پیشرفت…

امروزه خبرنگاران، هدایتگران فکری جامعه و چراغ راه مردم و مسئولان هستند، و آنها هستند که با قلم و اندیشه خود حقایق جامعه را منعکس می کنند.

در سالهای اخیر با رشد فضای مجازی و رسانه های الکترونیکی، شاهد بروز خبرنگاران و فعالانی در حوزه رسانه هستیم که با دلسوزی، دغدغه و دانش، رنگ و‌ بویی متمایز به موضوع اطلاع رسانی داده اند. رسالت خبرنگار، روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه است و این مهم تنها با دقت نظر و امانتداری اصحاب رسانه امکان‌پذیر است. خبرنگاری را نبايد در یک شغل خلاصه کرد، بلكه خبرنگاری کاری فراتر از یک شغل است و تنها انسان‌های عاشق، آن هم با تلاش بسیار زیاد می‌توانند در این حرفه ماندگار شوند.خبرنگاران صدای دردمنداني هستند که قادر به اعلام مشکلات خود و رساندن دردشان به مسوولان نیستند. هر شغلی که با افزایش آگاهی در ارتباط است بزرگ است ولی نیاز به صداقت و تعهد دارد.

قلم و بیان خبرنگاران مصداق حقیقت و آگاهی و صداقت و راستی است که در قرآن کریم هم به آن قسم یاد شده است و نقش این قشر در بازتاب خدمات و ارزش های انقلاب اسلامی به دنیا آنقدر موثر بوده که بخش هایی از اقتدار و عظمت کشور مرهون تلاشگران عرصه خبر و اطلاع رسانی است. خبرنگاران متعهد به موقع در برابر ترفند دشمنان قدعلم کرده و با نمایش واقعیت‌ها راه را بر آنها می‌بندند. خبرنگاری، حرفه ای سخت، پر مخاطره و در عین حال تأثیرگذار است.

خبرنگاران واقعي ، روایتگر آگاهی، حق گویی و امید به جامعه و مردم هستند.در شرایط کنونی که اطلاع‌رسانی سرعت بالایی از طریق کانال‌های ارتباطی و فضای مجازی پیدا کرده، نقش خبرنگاران در افزایش آگاهی و دانش جامعه از طریق انتشار و بیان واقعیات و تفکیک اخبار حقیقی از اخبار جعلي، بسیار مهم و حیاتی است.

اينجانب ضمن تبريک روز خبرنگار به همه خبرنگاران، اصحاب رسانه و جامعه اطلاع رساني، از همراهي و اهتمام ويژه اصحاب رسانه در انعکاس اخبار و اطلاع رساني قدرداني نموده و براي تمامی خبرنگاران متعهد و کوشا، که آگاهي را حق مردم مي دانند و براي دانستن و رشد انديشه ي هم نوعان خود مي کوشند ،سلامتي و توفيق را از خداوند متعال خواهانم.

اميد است در سايه تلاش بيش از پيش جامعه خبري، شاهد پيشرفت ، رشد و توسعه هرچه بیشتر در جامعه باشيم.

  • نویسنده : جواد زبردست گشتی