تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های درمانی گیلان نیازمند تخصیص اعتبارات ملی است
تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های درمانی گیلان نیازمند تخصیص اعتبارات ملی است
خزر: دکتر سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دیدار با معاون درمان وزیر بهداشت بر لزوم تخصیص اعتبارات ملی برای تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های نیمه‌تمام حوزه درمان تأکید کرد.

به گزارش خزرآنلاین، دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز به جهت پیگیری مطالبات حوزه درمان گیلان و افزایش سهمیه نیروهای تخصصی ضریب کا با دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان مقام عالی وزارت دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر سالاری در این دیدار ضمن تقدیر از حسن توجه سازمان برنامه‌وبودجه و وزارت بهداشت و درمان به حوزه سلامت گیلان، بر ضرورت افزایش زیرساخت‌های درمان در استان تأکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ضعف‌های عمده در حوزه زیرساخت‌های درمان، افزود: زیرساخت‌های درمانی گیلان به لحاظ توسعه نسبت به متوسط کشوری ازجمله استان‌های هم‌جوار بسیار عقب‌مانده و نیازمند توجه بیش‌ازپیش است.

وی با بیان اینکه 250 کلینیک تخصصی در راستای طرح تحول سلامت در کل کشور در دستور کار قرار گرفت، افزود: از این تعداد 10 کلینیک تخصصی باید در گیلان ساخته می‌شد که هیچ‌کدام از آن‌ها به مرز بهره‌برداری نرسیده است.

دکتر سالاری با اذعان به اینکه کمبودها و زیرساخت‌های درمان نه‌تنها در دوران کرونا بلکه باگذشت زمان بیش‌ازپیش آشکار می‌شود، تصریح کرد: بار تا گفته‌ام؛ اکنون زمانی نیست که بیمار گیلانی و یا هر شهروند ایرانی که به استان گردشگر پذیر گیلان سفر می‌کند و مریض می‌شود برای درمان و مداوا در کف بیمارستان بخوابد و این رویه را به‌هیچ‌وجه برازنده بیماران و همراهان آن‌ها نمی‌بینم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به جزئی از اقدامات حوزه سلامت گیلان طی یک سال اخیر، خاطرنشان کرد: در طول یک سال اخیر پنج دستگاه CT اسکن، 30 تخت ICU، ده ها تخت ویژه و دستگاه دیالیز، استقرار و تجهیز مراکز بیمارستانی به 850 قلم تجهیزات پزشکی، الحاق 11 دستگاه آمبولانس جدید و یا صدها اقدام مشابه دیگر انجام‌شده اما همچنان این استان با شاخص‌های توسعه فاصله دارد.

وی همچنین به پروژه‌های در دست اقدام و قابل بهره‌برداری دانشگاه در هفته دولت، دهه فجر و طرح‌هایی که تا پایان دولت قابلیت افتتاح دارند، اشاره کرد و افزود: این طرح تا شامل بیمارستان تا، کلینیک‌های ویژه تخصصی، توسعه اورژانس تا و چندین طرح عام‌المنفعه دیگر هستند که با اعتبارات ملی می‌توانند افتتاح و به بهره‌برداری برسند.

انتهای پیام/